Hangi marka LPG ve nerede taktırmalı?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Hangi marka LPG ve nerede taktırmalı?

İleti sertackoksal » 25 Ağu 2010, 21:30

MErhaba. 2007 model 1.4 sedan Fabia sahibiyim. LPG taktırsam mı diye düşünüyorum. Ankara'da nerede ve hangi marka taktırmamı önerirsiniz?

Bir de LPG taktırırken depoyu simit mi yoksa düz mü taktırmalı? Simitte şamandra çok çabuk bozuluyor diyorlar, görüşleriniz?

LPG'li aracın sızıntı vb. kontrolleri hangi sıklıkla yapılıyor ekstra bakım işlemleri neler olacak? Yakıttan ettiğimiz tasarrufu bakıma vermeyiz değil mi?

Selamlar,

sertackoksal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti grey_wolf » 26 Ağu 2010, 08:15

forumda lpg-cng bölümü var orayı birazcık okursanız istediğiniz ve sormak istediğiniz herrrşeyyyy orada var. ama oradan yinede bulamazsanız ki sorduğunuz soruların cevapları var. biz yinede size burada yardımcı oluruz.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti cineration » 26 Ağu 2010, 09:54

Yurtdışında LPG kiti toptancısı olan arkadaşımdan aldığım bilgiler;
LPG sistem olarak her markada aynı sadece malzeme kalitesi biraz farklı. Bunun yanında en önemli faktör montaj.
Şuan BRC, Lovato, Zavoli, Tartarini vb gibi LPG dönüşüm kitleri ile ATİKER in malzeme kalitesi aynı. Fakat ATİKER'in servis ağı daha yaygın ve diğerlerinden daha ucuz. ATİKER'in parçaları yerli üretim fakat beyin (ECU) italyadan geliyor ve yazılım da Polonya yazılımı. ATİKER LPG kitini ankara bölge bayisi gibi büyük olan bir atölyede montaj yaptırırsanız sorun yaşamazsınız.
LPG de montaj en önemli konulardan biri.
Bilgine
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir