Katalitik Konvektör dağıldı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Katalitik Konvektör dağıldı

İleti BaTeRRiiSStt » 27 Ağu 2010, 16:47

Son 2-3 gundur aracı ılk calıstırdıgımda gaza basmamla şıngır şıngır diye bır ses gelıyordu ama arac ısındıkca ses azalıyor du. bugun yetkılı servıse gıttım arac sıcak oldugu ıcın sesı anlamadılar ama soguyunca sesı konvektorden geldıgını aracı lıfte kaldırıp anladık... ee yenısı ne kadar dedım 2900tl... eyvah dedım sımdı şapa oturduk.. usta konvektorun ıcıni komple bosaltayım ama bu seferde arıza ısıgı yanar dedi ve benı iyi bir egsozcuya yonlerdırdı..egsozcuda konvektorun dagıldıgını teyıt etti. 3 assagı 5 yukarı 350 lıraya yenı konvektore anlastık ses kesıldı ama bu arabadan iyice korkmaya basladım kardesım 2900 lıraya parcamı olur ınsaf Allah tan bursada ne ararsan var ama olmayan yerler deki insanlar ne yapıcak..bi sızdırmazlık raporu alalım dıye yola cıktık 400 lıra bayıldık.. umarım bundan sonra boyle alengerli arızalar cıkarmaz...

BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti taner_octavia » 27 Ağu 2010, 16:50

2900 liralık isi 350 halletmeniz iyi olmus yine.insallah sorun devam etmez.
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Arabanız: Kia Sportage

İleti akt145 » 27 Ağu 2010, 17:57

BaTeRRiiSStt yazdı:Son 2-3 gundur aracı ılk calıstırdıgımda gaza basmamla şıngır şıngır diye bır ses gelıyordu ama arac ısındıkca ses azalıyor du. bugun yetkılı servıse gıttım arac sıcak oldugu ıcın sesı anlamadılar ama soguyunca sesı konvektorden geldıgını aracı lıfte kaldırıp anladık... ee yenısı ne kadar dedım 2900tl... eyvah dedım sımdı şapa oturduk.. usta konvektorun ıcıni komple bosaltayım ama bu seferde arıza ısıgı yanar dedi ve benı iyi bir egsozcuya yonlerdırdı..egsozcuda konvektorun dagıldıgını teyıt etti. 3 assagı 5 yukarı 350 lıraya yenı konvektore anlastık ses kesıldı ama bu arabadan iyice korkmaya basladım kardesım 2900 lıraya parcamı olur ınsaf Allah tan bursada ne ararsan var ama olmayan yerler deki insanlar ne yapıcak..bi sızdırmazlık raporu alalım dıye yola cıktık 400 lıra bayıldık.. umarım bundan sonra boyle alengerli arızalar cıkarmaz...

bu gidişle senin araç elinde patlayacak sat bence kurtul
akt145
CLASSIC
CLASSIC

İleti BaTeRRiiSStt » 27 Ağu 2010, 18:53

akt145 yazdı:
BaTeRRiiSStt yazdı:Son 2-3 gundur aracı ılk calıstırdıgımda gaza basmamla şıngır şıngır diye bır ses gelıyordu ama arac ısındıkca ses azalıyor du. bugun yetkılı servıse gıttım arac sıcak oldugu ıcın sesı anlamadılar ama soguyunca sesı konvektorden geldıgını aracı lıfte kaldırıp anladık... ee yenısı ne kadar dedım 2900tl... eyvah dedım sımdı şapa oturduk.. usta konvektorun ıcıni komple bosaltayım ama bu seferde arıza ısıgı yanar dedi ve benı iyi bir egsozcuya yonlerdırdı..egsozcuda konvektorun dagıldıgını teyıt etti. 3 assagı 5 yukarı 350 lıraya yenı konvektore anlastık ses kesıldı ama bu arabadan iyice korkmaya basladım kardesım 2900 lıraya parcamı olur ınsaf Allah tan bursada ne ararsan var ama olmayan yerler deki insanlar ne yapıcak..bi sızdırmazlık raporu alalım dıye yola cıktık 400 lıra bayıldık.. umarım bundan sonra boyle alengerli arızalar cıkarmaz...

bu gidişle senin araç elinde patlayacak sat bence kurtul

başka ne kaldıkı ? daha kotusu dıreksıyon pompası yaklasık 5 senedır bende arac tum bakımları full yapılı lpg konvektorlerın omrunu kısaltırmıs ..napalım kısmet ...satmaya kıyamam su an oyle boyle bınıcez bır sekılde.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti somet » 27 Ağu 2010, 19:54

2900tl ye araba bile alınır
Kullanıcı avatarı
somet
CLASSIC
CLASSIC

İleti murat11h1 » 27 Ağu 2010, 22:06

350 tl dediğin yan sanayi ürün değil mi? Demek istediğim -aynı işi yapacak parça- 350 lira.Vay be bu kadar mı farkedermiş. 2900 liralığın içinde altın suyu felan mı var acaba :shock:
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti BaTeRRiiSStt » 28 Ağu 2010, 07:04

murat11h1 yazdı:350 tl dediğin yan sanayi ürün değil mi? Demek istediğim -aynı işi yapacak parça- 350 lira.Vay be bu kadar mı farkedermiş. 2900 liralığın içinde altın suyu felan mı var acaba :shock:

valla birader egsozcunun dediği bunlar yurtdışı ithal ürün servisinde sadece marka basılmıs dedi.ama doğaya daha temız hava versın dıyede kımse kusura bakmasın 2900tl veremem yani.. bir mercedes geldi ben ordayken adamın konvektörü bozulmus mercedes servisi 7500lıra demiş.. adam 1500lırayı duyunca hemen tak dedi.orjınali 8 sene gitti hadı buda 5 sene gıtsın..Konvektoru ıptal ettırsen bu seferde tüv den gecemıyorsun..mecbur bır sekılde yaptırıcan..
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti berkin » 30 Ağu 2010, 22:35

walla benim felicia 'da eridi konvertör . sadece o olsa iyi arka susturucuyuda tıkamıştı . sonuç muayneden yeni çıktıgımız için iptal ettik 180 tl ye arka susturucu degiştirdik. araba rahatladı o tıkalı iken 2000 d/d yı geçmiyodu motor . şu an konvertörsüz gidiyoz . çıkmacıya sordum bende 1000 tl dedi yanmış bi felicia dan sökecek düşünün çıkması bile bu para .
Kullanıcı avatarı
berkin
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: YILMAZ HATİP
Nereden: Kocaeli
Arabanız: YETİ 1,6 TDİ ELEGANCE GREENLİNE MATO KAHVE

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir