fabia ya lpg atiker taktıracağım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia ya lpg atiker taktıracağım

İleti ismail kuşaklı » 29 Ağu 2010, 21:24

iyi akşamlar fabia 1.4 16v aracıma atiker'in fast system lpg taktıracağım bu konuda önerileriniz va mı? bir de merak ettiğim bir konu var istedim zaman aracı benzinle kullana bilir miyim? bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar lütfen cevap yazabilr mi? teşekkürler.

ismail kuşaklı
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ismail kuşaklıoğlu
Nereden: Sakarya
Arabanız: fabia

İleti taner_octavia » 29 Ağu 2010, 21:37

4 ısıklı 1/2 cm buyuklugunde uzerinde dügmeli bi aparat var.oradan ısıklara gore lpg miktarınızı ve lpg de yada benzinde gittiginiz gorebilir dilerseniz uzerindeki dugmeyle benzin ve lpg arası gecis yapabilirsiniz.ama otomatik yapıyor zaten o.benimde fabiama bende atiker fast sistem taktırdım gayet memnunum 10 bin kmye yaklastı simdiye kadar en ufak bi sorunla karsılasmadım sorunsuz calısıyor.benim tavsiyem.benzin pompasını susturmak icin bir devre takıyorlar 100 lira. yani gaza gecince 1,5 dk sonra pompayı devre dısı bırakıyor bosuna calısmıs olmuyor pompa ve genelde az benzin oldugundan depoda az benzindede surekli devirdaim yapıyor ısınıyor soguyamadıgından zamanla ötme yapabiliyor belkide arızalanıcak zamanla.yani tavsiyem 100 liraya benzin pompasını otomatik kapatan devrede taktırmanız.pompa bozulursa daha cok masraflı olucak cunki.umarım sorun cıkmaz aracınızda.
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti yonetici » 29 Ağu 2010, 21:37

Bende aynı sistem takılı çok memnunum. Dilediğiniz zaman elbette benzinle kullanabilirsiniz ama hiç dileyeceğinizi sanmıyorum :) Yalnız montajı yapan usta bana standart kitteki kırmızı enjektör yerine siyah takacağını söylemişti bunun olumlu yada olumsuz etkisini bilmiyorum montaj yapacak yere bir sorarsınız.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti ismail kuşaklı » 29 Ağu 2010, 21:46

taner bey pampayı kesecek parçayı lpg takılırken mi taktırmak gerkiyor.
ismail kuşaklı
CLASSIC
CLASSIC

İleti taner_octavia » 29 Ağu 2010, 21:50

ismail kuşaklı yazdı:taner bey pampayı kesecek parçayı lpg takılırken mi taktırmak gerkiyor.

evet onuda zaten lpg ciler takıyorlar.benzin pompası susturucu derseniz anlarlar onlar.oda kibrit kutusu gibi bisey.
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ismail kuşaklı » 29 Ağu 2010, 21:52

bu konu hakkında vermiş olduğunuz bilgiler için sizlere çok teşekkür ediyorum.
ismail kuşaklı
CLASSIC
CLASSIC

İleti taner_octavia » 29 Ağu 2010, 21:57

rica ederiz yardım edebildiysek ne mutlu.umarım sorunsuz sekilde takılır lpg kitiniz.
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir