FABİASINDA BRC KULLANAN VAR MI? BİR SORUM OLACAK

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FABİASINDA BRC KULLANAN VAR MI? BİR SORUM OLACAK

İleti onurson » 17 Eyl 2010, 10:26

Merhaba 2 ay oldu brc taktırdım. yanlışlıkla stop ettirirsem. araç çalışmıyor. benzine alıp tekrar çalıştırıyorum. ama o şekilde bile 3 - 4 sn marş basıyorum. tüpte ise ne kadar marşa basarsam basayım çalışmıyor. 10 15 dk kadar beklemem gerekiyor. sizde böyle bir problem oluyor mu yoksa götürüp baktırayımmı? ilk olduğunda benzindede çalışmazdı. götürdüm. ecudan bir kablo kesti diğerine bağladı sonrada benzindede çalıştı. ama aracımda tüp yokken anında alırdı motor. asla 2 letmezdi. sizin tecrübelerinizi ve tavsiyelerini bekliyorum

Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Nereden: Ankara
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti BaTeRRiiSStt » 17 Eyl 2010, 10:33

Sizin lpg sıstemınde bır problem var vakıt kaybetmeden gidin baktırın ..
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti onurson » 17 Eyl 2010, 11:49

sorunu ilk farkettiğimde götürdüm. ecuya giden kabloları açtılar. söküp başka telle yeniden bağladılar. oldu dediler ama olmadı. benzine alıp çalıştıracaksınız dendi. gidip BRC aldım birde iyidir diye. gidip kavga çıkaracağım..
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti felicia_3437 » 17 Eyl 2010, 12:41

onurson yazdı:sorunu ilk farkettiğimde götürdüm. ecuya giden kabloları açtılar. söküp başka telle yeniden bağladılar. oldu dediler ama olmadı. benzine alıp çalıştıracaksınız dendi. gidip BRC aldım birde iyidir diye. gidip kavga çıkaracağım..

abi benım felişe ilk bağlatım bır hafta sonra aynı sorun la karşılaştım yanlış hatırlamıyorsam valf dıyorlar o parcanın adına hanı benzınle lpgyı bırleştırıyor ya beyınden sonra ordan motora gıdıyor o ortadakı parcan sorunlu benım tahmınım onu değiştirdim ben şükür 9 ay dır hıc bır şey yok tekmarş yola devam bırde lpg sistemını role ıle güclendir derim bırde anlamadıhım şey sızın aractakı sistem sıralı deyılmı sırlı ıse sız nasıl benzıne alıyorsunu akfa bazmadı sıraldı şünkü bildiğim kadarıyla arac stop edildiği anda otoatıkman benzıne gecmesi lazım bu konudakı kanahıtımda o bahsetıhım parcan harbıden sorunlu ola bılme olasılığı yuksek geldi bana şahsi düşüncem budur abilerim daha ıyı bılırler onlarda bılgı verırler saygılarımla
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti hkn » 17 Eyl 2010, 12:49

onurson kardeş benim araçtada brc var. ankara da en iyi olarak nitelendirilen yere takdırdım. bi kaç ay sonra motor soğukken özellikle senin dediğin gibi bir sorun başladı. sonra gittim ve kontak birleştirme diye bir çözüm buldular. ve sıkıntı çözüldü. birde aldığın lpg nin iyi bir marka olmasına dikkat et. bizim vw gurubu bir çok araçta stop ettikten sonra manifoldun pistonların orada lpg kalıyor. marşa basınca da zayıf karışım oluyor ve araç boğuluyor. ben denedim çözüldü şükür. ama bence benzin tesisatından falan parça değiştirtmeden bu dediğim olayı bir sor.
2006 fabia ambiente sedan lepegeli
Kullanıcı avatarı
hkn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Karabük
Arabanız: 2006 fabia ambiente sedan

İleti onurson » 17 Eyl 2010, 12:54

selimcim sıralı BRC tüp. taktırdığım yere götürdüğümde dediğim gibi ecuyla oynadılar. içeride eski gibi değilde sıralıda tek bir düğme var. basınca tüpe geçiyor bir daha basınca benzine geçiyor. içeriden de ayarlıyorsun manuel olarak. yoksa dediğin gibi benzinde çalışıp gaza geçiyor. c tesi götüreyim tekrar. dediğin şeyi sorayım.. bakalım ne diyecekler. çok tşk ederim. tüpü takana kadar beyefendi oluyosun taktırdıktan sonra hadi kardeş hayırlı olsun oluyor.. parayı aldıktan sonra hizmet bir anda duruyor :( bu tür işlerde de hiç şansın olmuyor anasını satiim.. BRC opeti önermedi yağlı gaz ve tıkama yapıyormuş filtre vs de. shell total yada petrol ofisinden alırım..
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hkn » 17 Eyl 2010, 12:58

onurson yazdı: parayı aldıktan sonra hizmet bir anda duruyor :( bu tür işlerde de hiç şansın olmuyor anasını satiim..

aynen öyle oluyo. ama dediğim gibi illa ki çözerler.siz nerede taktırdınız bilmiyorum ama olmadı benimm sorunumu çözen yerin adını veririm. orayı da denersiniz.
2006 fabia ambiente sedan lepegeli
Kullanıcı avatarı
hkn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Karabük
Arabanız: 2006 fabia ambiente sedan

İleti onurson » 17 Eyl 2010, 13:01

hkn yazdı:onurson kardeş benim araçtada brc var. ankara da en iyi olarak nitelendirilen yere takdırdım. bi kaç ay sonra motor soğukken özellikle senin dediğin gibi bir sorun başladı. sonra gittim ve kontak birleştirme diye bir çözüm buldular. ve sıkıntı çözüldü. birde aldığın lpg nin iyi bir marka olmasına dikkat et. bizim vw gurubu bir çok araçta stop ettikten sonra manifoldun pistonların orada lpg kalıyor. marşa basınca da zayıf karışım oluyor ve araç boğuluyor. ben denedim çözüldü şükür. ama bence benzin tesisatından falan parça değiştirtmeden bu dediğim olayı bir sor.

ben mocan da taktırdım. siz nerede taktırdınız hocam?
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti felicia_3437 » 17 Eyl 2010, 13:05

hkn yazdı:
onurson yazdı: parayı aldıktan sonra hizmet bir anda duruyor :( bu tür işlerde de hiç şansın olmuyor anasını satiim..

aynen öyle oluyo. ama dediğim gibi illa ki çözerler.siz nerede taktırdınız bilmiyorum ama olmadı benimm sorunumu çözen yerin adını veririm. orayı da denersiniz.

abi cim wallahı bende brc ile zovali arasında gitim geldim sonra bırı kafamın etını yedı okadar para verme boşyere dıye bır gun arabyı ıstedı işi var dıye kartan cekmış parasını mimgaz diye bır marka taktırmış araca kafasına göre rusatada işletim brc nın sıstemınden daha ucuza geldı bana zira 800 tl istediler bende normal sizteme brc de arkadaş bunu 340 tlye taktırmış tanıdığına ve 10 taksıtle muhayne ile okadar tutmadı benım yanı ama cok memnunm ama dediğim gibi o parca bıraz dan dık oluyormuş adam kendısı söledı hangı marka olursa olsun oluyor bu dedi şanz işi imiş ilki kötü cıktı ikincisi süper cıktı
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti diseqc » 17 Eyl 2010, 13:10

kesinlikle montaj hatası doğru kabloları bulamadılar brc sistemi ecuyu en iyi taklit eden sistemlerden biridir araba stop edildiğinde tekrar marşa bılacağında bircok yerden veri alır ve ecu ona göre karışım hazırlar bence valf bağlantısında bir sorun var bir kaç dakika bekleyince çalışması bana yakıt karışımında bir tuhaflık olduğunu düşündürüyor benzin ve lpg birbirine karışıyorolabilir... brc nin yetkii distribitörlerini ara ilgileniyorlar...
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti sampionibo » 17 Eyl 2010, 13:13

Bencede montaj hatası ,bir arkadaşımda aynı durmla karşı karşıyaydı o baya uğraştı sonra gitti söktürüp yeniden taktırdı...
2012 VW Passat 1.4 TSİ Highline DSG
+
2004 Skoda Octavia Collection Plus
Kullanıcı avatarı
sampionibo
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: halil ibrahim üvet
Arabanız: 2004 Octavia Collection Plus

İleti felicia_3437 » 17 Eyl 2010, 13:17

diseqc yazdı:kesinlikle montaj hatası doğru kabloları bulamadılar brc sistemi ecuyu en iyi taklit eden sistemlerden biridir araba stop edildiğinde tekrar marşa bılacağında bircok yerden veri alır ve ecu ona göre karışım hazırlar bence valf bağlantısında bir sorun var bir kaç dakika bekleyince çalışması bana yakıt karışımında bir tuhaflık olduğunu düşündürüyor benzin ve lpg birbirine karışıyorolabilir... brc nin yetkii distribitörlerini ara ilgileniyorlar...

onur abi sölediğim parcanın ısmını arkadaş yazmış ben aklıma gelmedı uykusuluktan olsa gerek :D falf abı parcanın ısmı sorun ordan kaynaklanıyor
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti onurson » 17 Eyl 2010, 13:46

c tesi gideceğim taktırdığım yere. ama ilk önce BRC yi arayım bakayım ne diyecekler. size bilgi vereceğim..
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti BURAK MYSTERİO » 17 Eyl 2010, 14:21

keşke istanbulda olsaydın abim benim akrabbam BRC de çalışyor o size çok yardımcı olurdu

SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)
Kullanıcı avatarı
BURAK MYSTERİO
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: BURAK YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)

İleti onurson » 17 Eyl 2010, 14:52

Allah razı olsun..Çok memnun oldum. inş yardımcı olurlar. 2A mühendisliği aradım ankarada mavidenizler varmış. oraya gitmemi söylediler. aradım ama çok yoğunlarmış. umarım yarın yardımcı olurlar sabah erkenden gideceğim. 8 de kapılarındayım.
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti onurson » 21 Eyl 2010, 11:54

sabah 8 de gittim mavidenizlere. ECU yu tekrar yüklediler sorun çözüldü.. vay anasını dedim. Mocan sorunu çözememişti.. adam 10 dk da halletti. şu an gayet memnunum
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti diseqc » 21 Eyl 2010, 13:01

geçmiş olsun iyi bari fazla sürmeden hallettirmişin keyifli sürüşler.
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir