2011 fabia

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2011 fabia

İleti muzaffersurmaz » 19 Eyl 2010, 13:14

2011 kullanana varmı arkadaşlar ben kullanıyorum şuan birkaçgündür. 2009 o oranla kötü diyebilirim. çünkü ağırlığı azaltılmış dolayısıyla yol tutuşu azalmış torpido soğutucu yok direksyon iğrenç. güzel tarafı ise yalıtımı daha güzel geldi sanki içeriye gelen ses durumu. ve abs iki hava yastığını standart yapmış adiler:)

muzaffersurmaz
CLASSIC
CLASSIC

İleti cineration » 20 Eyl 2010, 10:09

ben kullanmadım ama otomotiv sektöründe ucuz araba üretme dönemindeyiz.
Ucuz araba üretirken biraz abartılıyor. Ya malzeme kalitesi düşük oluyor, ya yeterli test yapılmamış oluyor, Yada araç üzerindeki özelliklerin sayısı azaltılıyor.
Otomotiv sanayi için kullanılan bir tabir var.
Yeni üretilen bir ürünü ilk yıl alma, ikinci yıl şaşma, üçüncü yıla kalma.
Anlamı: Yeni ürünler müşteride test edildiği için ilk bir yıl içerisinde üretilen araçlarda arızalar çıkabilir, ikinci yıl ürün geliştirme mühendisleri tarafından iyileştirme yapılmış araçlarda arıza yok denecek kadar azalır, üçüncü yıl ucuzlatma çalışmaları yapılır ve artık araç müşteriler tarafından kabul edildiği için özen gösterilmeden üretilir, montaj hataları oluşur, sık arıza yapar.
Size tavsiyem bir araç alırken ne zaman üretildiğine dikkat etmeniz ve yeni doğmuş bir aracı satınalmamanız.
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti hetepe » 20 Eyl 2010, 13:56

cineration yazdı:ben kullanmadım ama otomotiv sektöründe ucuz araba üretme dönemindeyiz.
Ucuz araba üretirken biraz abartılıyor. Ya malzeme kalitesi düşük oluyor, ya yeterli test yapılmamış oluyor, Yada araç üzerindeki özelliklerin sayısı azaltılıyor.
Anlamı: Yeni ürünler müşteride test edildiği için ilk bir yıl içerisinde üretilen araçlarda arızalar çıkabilir, ikinci yıl ürün geliştirme mühendisleri tarafından iyileştirme yapılmış araçlarda arıza yok denecek kadar azalır, üçüncü yıl ucuzlatma çalışmaları yapılır ve artık araç müşteriler tarafından kabul edildiği için özen gösterilmeden üretilir, montaj hataları oluşur, sık arıza yapar.
Size tavsiyem bir araç alırken ne zaman üretildiğine dikkat etmeniz ve yeni doğmuş bir aracı satınalmamanız.

+1
daha güzel anlatılamazdı...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti mygokhan » 20 Eyl 2010, 15:47

Mantıklı..

Ama yeni Fabia FL'lerin eskiye göre iç kalitesinin arttığını gözlemledim bende..Eskiler daha kötü..(2009-2010 fabia için yeni kasa ama makyajsız)
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti xex » 20 Eyl 2010, 15:56

Nedense yeni fabiaların hepsinin görüntüsüne alışamadım.

Eski fabialardaki sportif ve geniş çizgiler bulunmuyor...
Kullanıcı avatarı
xex
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Oktay Var
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2005 Opel Astra 1.6 Elegance

İleti cRaZyEaGLe » 20 Eyl 2010, 16:12

cineration yazdı:ben kullanmadım ama otomotiv sektöründe ucuz araba üretme dönemindeyiz.

sade ve akılda kalıcı, bravo...
Kullanıcı avatarı
cRaZyEaGLe
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: cRaZyEaGLe
Nereden: Yurt Dışı
Arabanız: Fabia 1.4 101

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir