merhabalar skodacılar

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

merhabalar skodacılar

İleti izmirs4633 » 19 Eyl 2010, 15:48

arkadaşlar merhaba mevcut aracımı satıp fabia 1.2 tsi 105 bg otomaTİK VİTES almayı düşünüyorum. şu anki aracım corsa d 1.3 cdti 2007 düz vites. genel olarak aracımdan memnunum özellikle yakıtı çok iyi ama bazı yönleri canımı sıkıyor. biraz ufak gelmeye başladı bebeğimiz olunca. ayrıca aracım dizel ama 4 yılda daha 40000 km yapmışım yani dizele gerek yok. asıl düşündüğüm fabia yeni combi aynı motorlusu ama o konuda da tam bir bilgi yok. ayrıca aracın doananımlısını almak istiyorum.çünkü var olan aracıma hız sabitleyici bile taktırdım. corsanın otomatiği ile fabia arasında fiyat farkı pek yok. düşündüğüm gibi olursa aracımı satıp 1.5-2 aya kadar fabia yada combi almayı düşünüyorum ne dersiniz. aslında benim gözüm oktavyada ama eşimle ortak kullanabilmemiz için otomatik olması şart. skodanın problemleri ve yetkili servis durumunuda yazarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

izmirs4633
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: eyüp
Nereden: Yurt Dışı
Arabanız: corsa d

İleti HASSAN » 19 Eyl 2010, 16:16

öncelikle hoşgeldiniz bilgisi olan arkadaşlar cevap vereceklerdir mutlaka:)
RENORENORENORENO
Kullanıcı avatarı
HASSAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan
Nereden: İzmir
Arabanız: 1998 GLX FELİCİA

İleti xMEGANx » 19 Eyl 2010, 16:29

hoşgeldiniz memnun olduk Bende Mehmet. ve ALeykümselam.
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti akt145 » 19 Eyl 2010, 19:03

Benim kişsel görüşüm corsanızı satıpda tipsiz fabiayı almayın!!! Heleki aracınız dizel ve fabia ile hemen hemen aynı boyutlara sahip bence tamamen gereksiz. Bence siz octavia ya bi göz atın derim daha mennun kalırsınız ve ihtiyacınızı tam olarak karşılarsınız.
akt145
CLASSIC
CLASSIC

İleti yonetici » 19 Eyl 2010, 21:59

2000-2005 yılları arasında Skoda'da emsallerine göre yüksek donanımlı araçları bulmak oldukça kolay bir durumdu fakat Doğuş Grubu'nun satış politikaları yüzünden bu artık çok kolay değil. Seat ve Skoda Volkswagen için apaçık bir şekilde ülkemizde kurban ediliyor. Ancak almak istediğiniz 1.2 TSI 105 HP DSG Fabia nispeten makul bir donanım seviyesinde.

DSG şanzımanla ilgili Volkswagen'da problem yaşayan kullanıcılar olduğunu biliyoruz ama bu konuda 2 sefer mekatronik ünitesi değişmesine rağmen sorun giderilemez yada tekrar ederse şanzıman değiştirilmesi işlemi uygulandı. Skoda için benzer bir durumda uygulamanın nasıl olacağını mutlaka sorun ve mümkün olan en üst seviyede teminat alın. Çünkü böyle durumlarda Skoda, Volkswagen kadar rahat bir garanti kullanımı sunmayabiliyor. Geçmişte Fabia üzerinde denenen bir takım elektronik aksamların ileride kronik arızalara neden olduğunu fakat daha sonra çıkan Volkswagen Polo gibi modellerde bu kusurların giderilmiş olduğunu gördük. Benimki sadece bir tahmin ama Volkswagen sorun çıkarttığı görülen bazı şanzıman serilerine ait stoklarını Skoda modelleri ile eritmeye çalışmış olabilir böyle bir taktik uygulanması beni şaşırtmaz. Volkswagen markası ile bu arızalar gündeme geleceğine Skoda ile gündeme gelsin ziyanı yok demiştir sonuçta her şanzımanda arıza yapacak değil.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti muratburak » 19 Eyl 2010, 23:16

bence bu tamamen balon haber, wv gurubu seat ve skodaya pazarda yer bulmaya çalışırken arıza çıkaran şanzımanı araçlarında kullanacağını sanmıyorum özelliklede bile bile... fabia iç hacmi corsa dan büyük... alacağınız araç 1.2 105 bg corsaya göre %35-40 daha fazla yakacağını tahmin ediyorum, ancak motor küçük olduğundan senelik vergisi daha az, dizel 7.500 km de bi bakıma girerken benzinli araç 15000 de bir bakıma giriyor... dizelin parçası benzinliye göre yarı yarıya daha pahalı...dizel benzinliye nazaran daha çabuk arıza çıartıyor... ve opelin skodaya göre daha pahalı...
skoda servisi konusunda sıkıntı yok, servisi ve parçası bolca var... artık skodada piyasa malı...
benim tercihim fabiadan yana olurdu... dizele vereceğiniz para bu şartlarda 4 yılda 40000 km ile kendini amorti ediyormu? bu da önemli...
hakkınızda hayırlısı...
muratburak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat burak
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: skoda fabia 1.2 htp amb.

İleti cineration » 20 Eyl 2010, 09:49

izmirs4633 yazdı:arkadaşlar merhaba mevcut aracımı satıp fabia 1.2 tsi 105 bg otomaTİK VİTES almayı düşünüyorum. şu anki aracım corsa d 1.3 cdti 2007 düz vites. genel olarak aracımdan memnunum özellikle yakıtı çok iyi ama bazı yönleri canımı sıkıyor. biraz ufak gelmeye başladı bebeğimiz olunca. ayrıca aracım dizel ama 4 yılda daha 40000 km yapmışım yani dizele gerek yok. asıl düşündüğüm fabia yeni combi aynı motorlusu ama o konuda da tam bir bilgi yok. ayrıca aracın doananımlısını almak istiyorum.çünkü var olan aracıma hız sabitleyici bile taktırdım. corsanın otomatiği ile fabia arasında fiyat farkı pek yok. düşündüğüm gibi olursa aracımı satıp 1.5-2 aya kadar fabia yada combi almayı düşünüyorum ne dersiniz. aslında benim gözüm oktavyada ama eşimle ortak kullanabilmemiz için otomatik olması şart. skodanın problemleri ve yetkili servis durumunuda yazarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Fabianın iç hacmi corsadan daha geniş
Octavia bir üst sınıf araba olduğu için fabia ve corsadan tartışmasız çok daha üstün
DSG şanzımanda sıkıntı yaşayanları duymuştum ama artık azaldı sanırım. Çünki artık kimse bahsetmiyor.
Aracınızı değiştirmeye karar verirseniz Opel Corsanıza talip olabilirim. Bilgi verirseniz sevinirim.
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti e144552 » 20 Eyl 2010, 10:19

muratburak yazdı:bence bu tamamen balon haber, wv gurubu seat ve skodaya pazarda yer bulmaya çalışırken arıza çıkaran şanzımanı araçlarında kullanacağını sanmıyorum özelliklede bile bile... fabia iç hacmi corsa dan büyük... alacağınız araç 1.2 105 bg corsaya göre %35-40 daha fazla yakacağını tahmin ediyorum, ancak motor küçük olduğundan senelik vergisi daha az, dizel 7.500 km de bi bakıma girerken benzinli araç 15000 de bir bakıma giriyor... dizelin parçası benzinliye göre yarı yarıya daha pahalı...dizel benzinliye nazaran daha çabuk arıza çıartıyor... ve opelin skodaya göre daha pahalı...
skoda servisi konusunda sıkıntı yok, servisi ve parçası bolca var... artık skodada piyasa malı...
benim tercihim fabiadan yana olurdu... dizele vereceğiniz para bu şartlarda 4 yılda 40000 km ile kendini amorti ediyormu? bu da önemli...
hakkınızda hayırlısı...

- Fabianın iç hacmi corsadan geniş olabilir belki ama ikisi de aynı sınıfın hatcback aracı, fark ne kadar anlaşılabilir veya dizel araç (az km.li ve 3 yaşında) varken değiştirmek ne kadar mantıklı. Küçük geliyorsa neden aynı sınıftan araç almayı düşünüyorsunuz.

-Dizeller 7500'de değil zannedersem her 10.000'de bakıma girerler.

-1.2 ile 1.3 motorun vergi yönünden farkı yoktur. Ayrıca yaşı gereği seneye corsa daha avantajlı olacaktır.

Sonuç olarak üst sınıf bir araç almayacak olduktan sonra corsanız fabiadan çok daha mantıklı bence, elinizdeki aracı satıp boşuna zarar etmeyin. 4 yılda 40.000 demişsiniz, tam amorti edip keyifle sürecek zamanlara gelmişsiniz bence biraz daha binin...
Oturman mümkünse ayakta durma, yatman mümkün ise, oturma!
Kullanıcı avatarı
e144552
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: OCTAVIA 1.4 TSI Elegance

İleti Henien » 20 Eyl 2010, 12:45

fabia almak için corsa satmak pek mantıklı olmaz bence. Artısı eksisi tartışılır ama aynı sınıf ve hemen hemen aynı büyüklükte araçlar. Siz satın corsanızı, güzel bir octavia alın en güzeli.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti izmirs4633 » 20 Eyl 2010, 19:05

akt145 yazdı:Benim kişsel görüşüm corsanızı satıpda tipsiz fabiayı almayın!!! Heleki aracınız dizel ve fabia ile hemen hemen aynı boyutlara sahip bence tamamen gereksiz. Bence siz octavia ya bi göz atın derim daha mennun kalırsınız ve ihtiyacınızı tam olarak karşılarsınız.

fabia tipsiz değil bence ama içi sanki şahin gibi:) oktavya çok hoş hatta burda 2010 model 1.4 tsi modeli 47000 den 43000 tl ye düşmüştü gerçi donanımını bilmiyorum. ama bana ağır gelir eşimde kullansın diye otomatiklerini almaya kalksam heralde 45000 tl lazım oda bana çok gelir. yine de yorumnunuzu dikkate alıcam
izmirs4633
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti izmirs4633 » 20 Eyl 2010, 19:08

Fabianın iç hacmi corsadan daha geniş
Octavia bir üst sınıf araba olduğu için fabia ve corsadan tartışmasız çok daha üstün
DSG şanzımanda sıkıntı yaşayanları duymuştum ama artık azaldı sanırım. Çünki artık kimse bahsetmiyor.
Aracınızı değiştirmeye karar verirseniz Opel Corsanıza talip olabilirim. Bilgi verirseniz sevinirim.[/quote]
aracımı değiştirmeye karar verirsem haberdar ederim. kazası, boyası,değişeni yok enjoy sport model ilk sahibiyim benden başka kullanan olmadı. aracım gerçekten çok temiz ve bakımlı. inşallah kararımı verirsem size ulaşırım
izmirs4633
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti izmirs4633 » 20 Eyl 2010, 19:21

yorumlarınız benim için gerçekten önemli hepinize teşekkür edip devamını bekliyorum. fabia düşünmemin sebebi yeni motoru lpg olmadan kullanmak istemem ve otomatik olması. ama dediğiniz gibi arabamında kıymetini biiyorum. şimdiye kadar şükür bana hiç bir problem çıkarmadı. yakıtı çok iyi vergisi senelik 280tl parçaları ve bakımı nispeten ucuzladı ve artık yetkili servislere mahkum değilim. bakımı almanyada 15000 de bir ama bizde 10000 km tavsiye ediliyor zaten o kmyi ben 1 senede yapıyorum.birde işin gerçeği evimle işimin arası nasipse yürüyüş mesafesine inecek. diyorumki elimde nakitim olsun 1-2 ay beklerim acelem yok üstüne biraz koyarım kampanya falan olursa o zaman belki daha büyük bir araç alırım.astra 3 clasik düşündüm ama onlarında easytronicleri problemliymiş.
izmirs4633
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti izmirs4633 » 20 Eyl 2010, 19:27

muratburak yazdı:bence bu tamamen balon haber, wv gurubu seat ve skodaya pazarda yer bulmaya çalışırken arıza çıkaran şanzımanı araçlarında kullanacağını sanmıyorum özelliklede bile bile... fabia iç hacmi corsa dan büyük... alacağınız araç 1.2 105 bg corsaya göre %35-40 daha fazla yakacağını tahmin ediyorum, ancak motor küçük olduğundan senelik vergisi daha az, dizel 7.500 km de bi bakıma girerken benzinli araç 15000 de bir bakıma giriyor... dizelin parçası benzinliye göre yarı yarıya daha pahalı...dizel benzinliye nazaran daha çabuk arıza çıartıyor... ve opelin skodaya göre daha pahalı...
hakkınızda hayırlısı...

teşekkürler
izmirs4633
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti izmirs4633 » 20 Eyl 2010, 19:28

e144552 yazdı:
hakkınızda hayırlısı...

- Fabianın iç hacmi corsadan geniş olabilir belki ama ikisi de aynı sınıfın hatcback aracı, fark ne kadar anlaşılabilir veya dizel araç (az km.li ve 3 yaşında) varken değiştirmek ne kadar mantıklı. Küçük geliyorsa neden aynı sınıftan araç almayı düşünüyorsunuz.

-Dizeller 7500'de değil zannedersem her 10.000'de bakıma girerler.

-1.2 ile 1.3 motorun vergi yönünden farkı yoktur. Ayrıca yaşı gereği seneye corsa daha avantajlı olacaktır.

Sonuç olarak üst sınıf bir araç almayacak olduktan sonra corsanız fabiadan çok daha mantıklı bence, elinizdeki aracı satıp boşuna zarar etmeyin. 4 yılda 40.000 demişsiniz, tam amorti edip keyifle sürecek zamanlara gelmişsiniz bence biraz daha binin...

teşekkürler
izmirs4633
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir