2006 fabia 1.4 TDI akü seçimi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2006 fabia 1.4 TDI akü seçimi

İleti oceans08 » 21 Ekm 2013, 22:47

dursunsahin yazdı:Merhabalar,
Geçmiş kurban bayramınızı tebrik ederek, sadede geliyorum.
2006 model Fabia 1.4 TDI Ambiante'min aküsünü "8 yılı deviren bir akünün ömrü dolmuştur." diyerek değiştirmeyi düşünüyorum. Gerçi şu ana kadar herhangi bir şikayetim yok ama çevremdekiler bu kadar uzun süre akü kullanılmaz diye söylüyor.

Aracın üzerindeki orijinal akünün marka ve modelini bakmadan bir araştırayım dedim ve önce her zamanki gibi buraya daldım. Akü tavsiyelerinin 2-3 yıl öncesine ait olduğundan hareketle, tavsiye edeceğiniz akülerde bir değişiklik var mıdır ? diye soruyor ve kış öncesinde bu elzem konuyu yeniden hortlatıyorum.

Hepinize sorunsuz, keyifli sürüşler.

Bende sizin gibi uzun süre orjinal halinde kullandım ama öyle bir yerde bitti ki keşke baştan önlemimi alsaydım dedim.Arabanın üstündeki orjinal akü varta.Bende yine yenisini varta taktırmıştım.Tavsiye ederim.

Kullanıcı avatarı
oceans08
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet ÇİÇEK
Nereden: Bursa
Arabanız: 2007 Fabıa 1.4 TDI Classic

İleti baho06 » 23 Ekm 2013, 12:30

60 amper inci gri renk akü al.4 yıl kesin gider.5 yık performans az düşebilir.hatta 6. yılı da kurtarabilir.ayrıca para ülkede kalır
baho06
CLASSIC
CLASSIC

İleti dursunsahin » 27 Ekm 2013, 00:14

oceans08 yazdı:
dursunsahin yazdı:Merhabalar,
Geçmiş kurban bayramınızı tebrik ederek, sadede geliyorum.
2006 model Fabia 1.4 TDI Ambiante'min aküsünü "8 yılı deviren bir akünün ömrü dolmuştur." diyerek değiştirmeyi düşünüyorum. Gerçi şu ana kadar herhangi bir şikayetim yok ama çevremdekiler bu kadar uzun süre akü kullanılmaz diye söylüyor.

Aracın üzerindeki orijinal akünün marka ve modelini bakmadan bir araştırayım dedim ve önce her zamanki gibi buraya daldım. Akü tavsiyelerinin 2-3 yıl öncesine ait olduğundan hareketle, tavsiye edeceğiniz akülerde bir değişiklik var mıdır ? diye soruyor ve kış öncesinde bu elzem konuyu yeniden hortlatıyorum.

Hepinize sorunsuz, keyifli sürüşler.

Bende sizin gibi uzun süre orjinal halinde kullandım ama öyle bir yerde bitti ki keşke baştan önlemimi alsaydım dedim.Arabanın üstündeki orjinal akü varta.Bende yine yenisini varta taktırmıştım.Tavsiye ederim.

baho06 yazdı:60 amper inci gri renk akü al.4 yıl kesin gider.5 yık performans az düşebilir.hatta 6. yılı da kurtarabilir.ayrıca para ülkede kalır

Ben de Varta düşünüyordum ama arkadaşın elinde kalmamış, gelecek. Bir de "74 amper" dedi. İnci griyi de bir bakayım o zaman. Şu anda bir sorun yok ama havalar soğursa sabahları sorun çıkarır mı bilemiyorum.

Cümleten teşekkürler...
..::Fabia'mı seviyorum::..
Kullanıcı avatarı
dursunsahin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Dursun ŞAHİN
Nereden: Giresun
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Ambiente 2006

İleti dursunsahin » 03 Arl 2013, 14:32

O kadar araştırma yapıp, fikrinizi de aldım ama hiç hesapta olmayan bir markayla işi noktaladık: Bosch. Satıcı senin arabaya 60 amper yeter dedi ama biz 70'ten aşağısı kurtarmaz diye direttik. Allah'a şükür halihazırda bir sorun yok. Hepinize hayırlı günler, keyifli sürüşler...
Kullanıcı avatarı
dursunsahin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Dursun ŞAHİN
Nereden: Giresun
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Ambiente 2006

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi