Silecekler

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Silecekler

İleti DEEPMURAT » 04 Ekm 2010, 13:33

Merhaba,
Geçen sene normal silecekleri, banana tip olanlarla değiştirmiştim.Açıkcası değiştirdiğimden beri de silerken hep ses yapıyorlar.Bu sene yine eski tip sileceklere dönücem ama aklımda şu soru var.Bendeki ötme sorunu neden kaynaklanıyor.Sileceğin kalitesizliğimi, uygunsuzluğumu nedendir?İçinizde banana tip silecek kullanıp %100 memnun olanınız varmı?

FABIA 1.4 TDI AMBIENTE
2007 - 80 HP - BLACK

Kullanıcı avatarı
DEEPMURAT
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: FABIA 1.4 TDI Ambiente

İleti hetepe » 04 Ekm 2010, 13:36

Yeni değiştirilmiş silecek ses yapmaz, silecekler her kışa girişte değiştirilmelidir, doğru düzgün çalışma ömrü 1 yıldır.
Tamamını değil, sadece lastik kısmının değiştirilmesi yeterli ve ekonomiktir.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti DEEPMURAT » 04 Ekm 2010, 13:47

hetepe yazdı:Yeni değiştirilmiş silecek ses yapmaz, silecekler her kışa girişte değiştirilmelidir, doğru düzgün çalışma ömrü 1 yıldır.

Sorunda burda zaten, yeni haliyle dahi ötüyordu.Çok kalitesiz 3-5 liralık birşey de değildi.
Ben şu markayı aldım ve sorunsuz kullanıyorum diyen birileri varsa bende aynı markadan alıp denemek isterim

FABIA 1.4 TDI AMBIENTE
2007 - 80 HP - BLACK

Kullanıcı avatarı
DEEPMURAT
CLASSIC
CLASSIC

İleti byesiloglu » 04 Ekm 2010, 14:08

ben 1 ay önce Bosch'un sileceklerini çiftini 15 tl ye aldım makinesi ile beraber on numara maaşallah çalışıyor ses yok net görüntü...
byesiloglu
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: SKODA YETİ 1.6 DİZEL AMBİTİON

İleti hetepe » 04 Ekm 2010, 14:28

DEEPMURAT yazdı:
hetepe yazdı:Yeni değiştirilmiş silecek ses yapmaz, silecekler her kışa girişte değiştirilmelidir, doğru düzgün çalışma ömrü 1 yıldır.

Sorunda burda zaten, yeni haliyle dahi ötüyordu.Çok kalitesiz 3-5 liralık birşey de değildi.
Ben şu markayı aldım ve sorunsuz kullanıyorum diyen birileri varsa bende aynı markadan alıp denemek isterim

6 yıldır orjinal silecekleri kullanıyorum, lastiklerini de yılda bir değiştiriyorum, 2-3 tl ye maloluyor, 1 yılı geçtiğinde hemen cazırdıyor.Lastiklerin markasının önemi yok, yeter ki periyodik olarak değişsin.Değişirken kollara, vs zarar verilir de açısı, şekli değişirse ses yapar tabii.Değiştiren adamın el becerisinin önemi büyük. Banana silecekleri önermiyorum, hem tipi yakışmıyor, hem üniversal olduğundan şekli her araca uyacak şekilde yapılmış.Bu yüzden her araca uyan malzeme hiçbir araca ''tam'' olarak uymaz.Orjinal silecekle karşılaştırırsanız farkı daha net görebilirsiniz.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti DEEPMURAT » 04 Ekm 2010, 14:51

byesiloglu yazdı:ben 1 ay önce Bosch'un sileceklerini çiftini 15 tl ye aldım makinesi ile beraber on numara maaşallah çalışıyor ses yok net görüntü...

Merhaba,
bu silecekler normal mi? banana mı?

FABIA 1.4 TDI AMBIENTE
2007 - 80 HP - BLACK

Kullanıcı avatarı
DEEPMURAT
CLASSIC
CLASSIC

İleti felicia042 » 04 Ekm 2010, 15:13

bosh marka almaya gayret et, sessiz çalışırlar, silecek koları zaten değişmiyor yaylarla beraber silgi değişiyor . açı problemi olmaz.
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti onurson » 04 Ekm 2010, 15:14

benim sileceklerde merdiven yapıyor sesle beraber.. yeni aldım ama sanırım orjinalini alacağım..
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti DEEPMURAT » 04 Ekm 2010, 15:47

onurson yazdı:benim sileceklerde merdiven yapıyor sesle beraber.. yeni aldım ama sanırım orjinalini alacağım..

merdivenden kastın atlama yapması ise evet bende de hem atlıyor hem ötüyor.Galiba en iyi eski orjinal sileceklere dönüp, kaliteki silgi takmak olacak

FABIA 1.4 TDI AMBIENTE
2007 - 80 HP - BLACK

Kullanıcı avatarı
DEEPMURAT
CLASSIC
CLASSIC

İleti frostbite19 » 04 Ekm 2010, 17:06

DEEPMURAT yazdı:
onurson yazdı:benim sileceklerde merdiven yapıyor sesle beraber.. yeni aldım ama sanırım orjinalini alacağım..

merdivenden kastın atlama yapması ise evet bende de hem atlıyor hem ötüyor.Galiba en iyi eski orjinal sileceklere dönüp, kaliteki silgi takmak olacak

+1

?Life is a tale told by an idiot

-- full of sound and fury,

signifying nothing.?

William Shakespeare
Macbeth Act 5, scene 5, 19?28
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fahri
Nereden: Konya