Şoför Kapı Kilidi Arızası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Şoför Kapı Kilidi Arızası

İleti byesiloglu » 04 Ekm 2010, 14:02

Merhaba Fabia Ailesi,
Ben de Fabia ile yani tanıştım.Arabam Skoda Fabia 2001 1.4 16V MPİ Comfort.
Dün arabamın kapısını kitleyip camların kapanması için anahtarı kilitleleme pozisyonunda tutarken bir an diğer tarafa döndü ve şimdi kilit göbeği her iki tarafı fırıl fırıl dönüyor ve KAPI AÇILMIYOR. Diğer kapılarım açılıyor bu durumda ne yapabilirim her kilitçi bu sorunu çözebilir mi ben kendim çözebilir miyim?
Yardımcı olabilir misiniz?

byesiloglu
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: SKODA YETİ 1.6 DİZEL AMBİTİON

İleti T.T. » 05 Ekm 2010, 08:33

Siz en iyisi bir kilitçiye götürün o yapsın. Her oto kilitçisi de yapabilir... Geçmiş olsun
Kullanıcı avatarı
T.T.
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Skoda Fabia 2004 1.2 47 Kw Kit : Lovato EasyFast

İleti felicia_3437 » 05 Ekm 2010, 08:50

gecmiş olsuın tırnahı kırılmıştır
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti cineration » 07 Ekm 2010, 12:13

oto kilitciler bu işi yaparlar
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti byesiloglu » 07 Ekm 2010, 12:25

and oto da yaptırdım tavsiyem arabanızı seviyorsanız bilene gidin,önce kilitçiye götürdüm baktı etti sonra kapı iç döşemesinin sökülmesi lazım dedi ben de istemedim sonra and oto da Usta 1 dk da kapıyı açtı ve teşhisi koydu gerğini yaptı iç döşeme felan da sökülmedi.Her TAMİRCİ henüz skodayı bilmiyor.
byesiloglu
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: SKODA YETİ 1.6 DİZEL AMBİTİON

İleti turko » 07 Ekm 2010, 13:22

byesiloglu yazdı:and oto da yaptırdım tavsiyem arabanızı seviyorsanız bilene gidin,önce kilitçiye götürdüm baktı etti sonra kapı iç döşemesinin sökülmesi lazım dedi ben de istemedim sonra and oto da Usta 1 dk da kapıyı açtı ve teşhisi koydu gerğini yaptı iç döşeme felan da sökülmedi.Her TAMİRCİ henüz skodayı bilmiyor.

hoşgeldin..ilk önce kilitçiyemi gittin??normal çilingir mi?onlar anlamaz tabiki oto kilit ayrı..benim arabada merkezi kilit switch arızalı galiba .cumartesi günü bi göstereceğim.konu açmıştım bunla ilgili.
Kullanıcı avatarı
turko
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Türkcan Korkmaz
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: skoda fabia 1.4 mpi comfort

İleti cineration » 11 Ekm 2010, 12:00

geçen hafta cumartesi sakarya da bir arkadaşımla beraber şehir merkezindeki bir anahtarcıya uğradık arkadaşım fabiasının uzaktan kumandasının aracı her zaman açıp kapatmadığını söyledi Kumandayı bir aletle kontrol etti pilleriniz sağlam dedi oto sanayideki dükkanıma gel adaptasyon yapalım dedi çıktık. Arkadaşımla modern sanayide başka bir oto kilitciye gittik o adam da kumandayı kontrol etti. Bu arızanın 5 ayrı sebebi var en ucuzundan çözmeye başlayalım dedi ve kumandanın pilini değiştirdi. Ama ertesi gün yine kumanda kapıyı açmıyordu ve 20km gittikten sonra kumanda kapıları açıp kapatıyordu.
Oto kilitcilerin de neyi nekadar bildiği tartışılır
Garip bir durum.
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti tuzsuz » 21 Tem 2011, 12:17

Arkadaşlar merhaba, ben de başka bir başlık açmadan bu başlıkta derdime derman arayayım. Geçenlerde sigortalardan biri yerinden çıkmıştı sinyallerim ve hız göstergem çalışmıyordu taktırdım yerine halloldu. ama aynı anda başlayan merkezi kilitte sorun yaşamaya başladım. cam indirip kaldırma olsun diğer kapıları kilitleme olsun bazen yapıyor bazen yapmıyor. arada içindeyken kitliyor açıyor böyle anlamlandıramadığım şeyler yapıyor. sonra anahtarla kitlediğim zamanlarda güvenlik sistemini devreye bazen sokuyor bazen sokmuyor. kendi kafasına göre takılıyor anlayacağınız. arabanın içine bir şey kaçmış olabilir mi :) işin şakası bir yana ustaya gösterdim kilit arızalı dedi. 100 liraya hallederim dedi. bu fiyat normal mi sizce? bilgi verirseniz sevinirim.
Kullanıcı avatarı
tuzsuz
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2005 Fabia special 1,4 101 HP

İleti tuzsuz » 22 Tem 2011, 09:20

tuzsuz yazdı:Arkadaşlar merhaba, ben de başka bir başlık açmadan bu başlıkta derdime derman arayayım. Geçenlerde sigortalardan biri yerinden çıkmıştı sinyallerim ve hız göstergem çalışmıyordu taktırdım yerine halloldu. ama aynı anda başlayan merkezi kilitte sorun yaşamaya başladım. cam indirip kaldırma olsun diğer kapıları kilitleme olsun bazen yapıyor bazen yapmıyor. arada içindeyken kitliyor açıyor böyle anlamlandıramadığım şeyler yapıyor. sonra anahtarla kitlediğim zamanlarda güvenlik sistemini devreye bazen sokuyor bazen sokmuyor. kendi kafasına göre takılıyor anlayacağınız. arabanın içine bir şey kaçmış olabilir mi :) işin şakası bir yana ustaya gösterdim kilit arızalı dedi. 100 liraya hallederim dedi. bu fiyat normal mi sizce? bilgi verirseniz sevinirim.

anlaşılan tecrübe eden yok.:shock: :?
Kullanıcı avatarı
tuzsuz
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2005 Fabia special 1,4 101 HP

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir