LPG DE KM DE 250 KR YAKIYOR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG DE KM DE 250 KR YAKIYOR

İleti Osmanlı » 12 Ekm 2010, 19:53

Normal değil.
1454 kg lık octaviamda 20 kuruş bana fazla geliyorken.

Kullanıcı avatarı
Osmanlı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: 25/06/1984 Niğde
Nereden: Adana
Arabanız: Octavia II 1.6 SW

İleti can.tasan » 12 Ekm 2010, 20:36

mukayyet yazdı:Şimdi İbrahim Hocam madem konuyu açmışsın benim de katkım olsun

Ben de fabia 1.4 var. 68 beygir. kaç kw siz hesap edin. Otomatik vites ve 2006 model. Maalesef aldığımda bu otomatik vites çok yakar mantığıyla aldım.
ve kmde 33 krş yakıyordu.

Sonra eşin dostun ve de en çok skodam.com'un yönlendirmesiyle lpg taktırdım. ve yine en çok skodam.com'dan okuduklarım sonucu lovato marka lpg kiti taktırdım.

Sonuç önce hüsran. 25krş seviyeleri. her seferinde gaz alınır. km sıfırlanır. gaz bitene kadar gidilir. hoop 24krş.
dedilerki bir kaç kullanım sonra düşer. inanmadım. baktım arabada titrek titrek çalışıyor, direk lpgciye gittim.

lpgciye göre hepsi basitmiş. git kelebeği temilet düzelir. temizlettim. eh işte. titreme gitti. ama yine de fazla yakıyordu. tekrar tekrar gittim lpgciye. ayarını düşürdüler en son.

ve son durum (özetle): ayar düşünce 20 krş seviyelerine geldim. sonra shell gaza(ankara 1.87 tl/lt) veda edip total gaza (ankara 1.79tl) geçtim. 40 tl ile 210 km gidiyorum (tabii ki şehir içi)

son olarak bence arabanız ile ilgili daha fazla bilgi vermelisiniz. mesela otomatik vites olabilr mi. kaç model? kelebek temizlendi mi? ayarı düşürüldü mü?

not1: bu lpg işi iki ucu b.klu değnek gibi, maalesef. ben zar zor tüketim azaldı derken motor arıza ışığı yanıyor şimdi. üstelik kaç defa bilgisayar tarafından arızayı sildirmeme rağmen.

araba ağır trafikte stop ediyor. hem de sık sık yapıyor bunu.
bu günlerde de hava soğudu malum. aracı çalıştırdıktan bir kaç dakika sonra lpgye geçiyor şimdi.
of ki ne offf.

not2: eğer lpgyi yeni taktırdıysanız muhakkak bir kaç kez daha gidin lpg takan yere.
sonra shell falan hikaye. katkılı lpg kullanmayın yeter. ucuz hangisiyse onu kullanın. bir de depoyu fullemeyin. 40 liralık iyidir mesela.

Arabalarimiz uslu kullanimda benzini bile gercekten cok az yakiyor arkadaslar o yuzden tum bu olumsuzluklarla karsilasmamak icin aklimdan bile gecirmiyorum lpg yi.
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Can TASAN
Nereden: Ankara
Arabanız: 2003 Fabia Elegance 101

İleti dealkan » 15 Ekm 2010, 15:45

slm herkese ben de yeni aldım 1.4 mpı 2001 model .arka sağ ve sol kapıları merkezi kilt ne açabiliyor ne dekapatabiliyor .servise götürdüm beyni değisecek dedi.500tl civarıymıs . baska yol göstermek isteyn varsa sevinirim
dealkan
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: durmuş emrah alkan
Nereden: Şanlıurfa
Arabanız: skoda fabia 2001 1.4 mpı

İleti C@GL@R » 15 Ekm 2010, 15:58

dealkan yazdı:slm herkese ben de yeni aldım 1.4 mpı 2001 model .arka sağ ve sol kapıları merkezi kilt ne açabiliyor ne dekapatabiliyor .servise götürdüm beyni değisecek dedi.500tl civarıymıs . baska yol göstermek isteyn varsa sevinirim

beyni ben yurtdışından aldım ben. sende çıkmacılara uğra 150-200 liraya alabilirsin başka çözümü yok
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti dealkan » 16 Ekm 2010, 13:02

ben urfada görev yapıyorum malum buralarda benim arabalardan çok yok .hepsi tofas falan.temin edebileceğim yer varsa gösterir misiniz kargo falan işte...
dealkan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti onurhan2006 » 16 Ekm 2010, 20:49

dealkan yazdı:ben urfada görev yapıyorum malum buralarda benim arabalardan çok yok .hepsi tofas falan.temin edebileceğim yer varsa gösterir misiniz kargo falan işte...

anlaşılan merkezi kilit arızasıda fazla yakma sebebi :idea: bilmem anlatabildimmi? :)
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti dealkan » 16 Ekm 2010, 23:40

onurhan insanı rencide etmene gerek yok bende biliyorum herhalde yakıttan bahsedildiğinı sıkıntım vardı burada dile getirdım hem beni tanımıyorsun etmiyorsun laf sokuyorsun sen kim oluyorsun ....
dealkan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti can.tasan » 17 Ekm 2010, 00:41

dealkan yazdı:onurhan insanı rencide etmene gerek yok bende biliyorum herhalde yakıttan bahsedildiğinı sıkıntım vardı burada dile getirdım hem beni tanımıyorsun etmiyorsun laf sokuyorsun sen kim oluyorsun ....

Arkadasim rencide olacak birsey yok ortada, onurhan sana espirili bir sekilde konunun merkezi kilitle alakali olmadigini, ararsan bu konuda daha once acilmis nice baslik bulabilecegini, ve istersen yeni bir konu acarak terardan deneyimli insanlara danisabilecegini tek cumle ile anlatmis. Ortami germeye gerek yok. Sonucta forumun bir takim kurallari var, tamam dertlisin ama burada konuyu acan arkadasimiz kendi derdini anlatmis ve bir cozum ararken sen tamamen farkli bir konu ile ilgili mesajlar yazarsan olmaz. Arkadasin konusunu dagitmis olursun. Hem konuyu acip daha sorununa bir cozum bulamayan arkadasim yeni birseyler yazildigini gorup hevesle konuya girip gene tamamen alakasiz, baska bir sey hakkinda yazilmis yazilari gorunce hosuna gider mi sence? Bu ne yaa biz ne sorduk neler konusulmus demez mi?

O yuzden bir sorununuz oldugunda ilk olarak forumu guzelce arastirin, bulamazsaniz konu acin ve danisin. Daha once arastirirken edindiginiz bilgi ile konu acarsaniz daha dogru sorular sormus olursunuz ve daha cabuk ve net cevaplar alabilirsiniz. Yani anahtar olay ne olursa olsun once arastirmak...

Biraz uzun yazdim kusura bakma ve alinma lutfen ama ortada kirilacak birsey olmadigini ve hatta ''sen kim oluyorsun'' gibi sozler soyleyip insanlari kirmaya gerek olmadigini anlatmaya calistim.

Saygilar...
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti dealkan » 17 Ekm 2010, 08:36

evet haklısın .ortamı gerdim biraz hani. kusura bakmasın kimse... :(
dealkan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti akdeniz26 » 17 Ekm 2010, 11:23

Lpg'li bir aracın km'de 250 yakması gerçekten çok. Benim şöyle bir tecrübem oldu. Aracım felicia 1.3 2001 model. 45 tl ile 300 km giderken 200 km'ye kadar düşmüştü. Bakımlarını yaptırdım bir de yağını 10-40 iken 20-50 castrol lpg ile değiştirdim. Şimdi eski formunu yakaladı diyebilirim. Yağla bir ilgisi var mıdır bilmiyorum ama benim böyle bir deneyimim oldu..
akdeniz26
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Halil Akdeniz
Nereden: Osmaniye
Arabanız: Araba arıyor

İleti onurhan2006 » 17 Ekm 2010, 12:14

onurhan2006 yazdı:
dealkan yazdı:ben urfada görev yapıyorum malum buralarda benim arabalardan çok yok .hepsi tofas falan.temin edebileceğim yer varsa gösterir misiniz kargo falan işte...

anlaşılan merkezi kilit arızasıda fazla yakma sebebi :idea: bilmem anlatabildimmi? :)

esprileri kaçırmayın lütfen...
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti can.tasan » 17 Ekm 2010, 12:47

dealkan yazdı:evet haklısın .ortamı gerdim biraz hani. kusura bakmasın kimse... :(

Onemli degil ne demek.

Hosgeldiniz forumumuza.
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti yabani » 18 Ekm 2010, 00:30

mukayyet yazdı:Şimdi İbrahim Hocam madem konuyu açmışsın benim de katkım olsun

Ben de fabia 1.4 var. 68 beygir. kaç kw siz hesap edin. Otomatik vites ve 2006 model. Maalesef aldığımda bu otomatik vites çok yakar mantığıyla aldım.
ve kmde 33 krş yakıyordu.

Sonra eşin dostun ve de en çok skodam.com'un yönlendirmesiyle lpg taktırdım. ve yine en çok skodam.com'dan okuduklarım sonucu lovato marka lpg kiti taktırdım.

Sonuç önce hüsran. 25krş seviyeleri. her seferinde gaz alınır. km sıfırlanır. gaz bitene kadar gidilir. hoop 24krş.
dedilerki bir kaç kullanım sonra düşer. inanmadım. baktım arabada titrek titrek çalışıyor, direk lpgciye gittim.

lpgciye göre hepsi basitmiş. git kelebeği temilet düzelir. temizlettim. eh işte. titreme gitti. ama yine de fazla yakıyordu. tekrar tekrar gittim lpgciye. ayarını düşürdüler en son.

ve son durum (özetle): ayar düşünce 20 krş seviyelerine geldim. sonra shell gaza(ankara 1.87 tl/lt) veda edip total gaza (ankara 1.79tl) geçtim. 40 tl ile 210 km gidiyorum (tabii ki şehir içi)

son olarak bence arabanız ile ilgili daha fazla bilgi vermelisiniz. mesela otomatik vites olabilr mi. kaç model? kelebek temizlendi mi? ayarı düşürüldü mü?

not1: bu lpg işi iki ucu b.klu değnek gibi, maalesef. ben zar zor tüketim azaldı derken motor arıza ışığı yanıyor şimdi. üstelik kaç defa bilgisayar tarafından arızayı sildirmeme rağmen.

araba ağır trafikte stop ediyor. hem de sık sık yapıyor bunu.
bu günlerde de hava soğudu malum. aracı çalıştırdıktan bir kaç dakika sonra lpgye geçiyor şimdi.
of ki ne offf.

not2: eğer lpgyi yeni taktırdıysanız muhakkak bir kaç kez daha gidin lpg takan yere.
sonra shell falan hikaye. katkılı lpg kullanmayın yeter. ucuz hangisiyse onu kullanın. bir de depoyu fullemeyin. 40 liralık iyidir mesela.

Değerler çok fazla, bende 2004 1.4 16V 101 beygirlik model var, şehirlerarası 11 kuruşa kadar düşebiliyorum (yola ve özellikle de benim sabrıma bağlı, genellikle o kadar sabırlı olamıyorum) aynı sabır derecesinde şehiriçi 14,5 kuruşa kadar düşebildim. Tabi bu değerler asla baz alınmamalı çünkü gidip geline yolun eğimi yakıt tüketimini absürt derecede artırabilir veya azaltabilir. yinede benim ortalama değerlerim şehirlerarası 14-16 kuruş, şehiriçi 16-18 kuruş civarı (lpg=1,87TL)

Benim size tavsiyem boğaz kelebeğini temizletmekten ziyade tekrar programlatmanız yönünde. inanın çok şey değişecek.
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti diseqc » 18 Ekm 2010, 08:06

bence işe en önce bujilernden başla sonra egr ve boğaz kelebeğini temizlet ve buji kablolarınla bobinleri kontrel ettir zira lpg iyi bir ateşleme ister benzinin rahat ateşlendiği bir pistonda bazen lpg ateşlemeye yetmeyebilir sonrada motor sıcaklık müşürüne de bir baktır ondan sonra lpg yi kurcalarsın..
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti can.tasan » 18 Ekm 2010, 21:02

diseqc yazdı:bence işe en önce bujilernden başla sonra egr ve boğaz kelebeğini temizlet ve buji kablolarınla bobinleri kontrel ettir zira lpg iyi bir ateşleme ister benzinin rahat ateşlendiği bir pistonda bazen lpg ateşlemeye yetmeyebilir sonrada motor sıcaklık müşürüne de bir baktır ondan sonra lpg yi kurcalarsın..

+1
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir