kış geldi su alma problemi oluştu.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kış geldi su alma problemi oluştu.

İleti sener » 18 Ekm 2010, 21:49

arkadaşlar bu kapılardan su alma işi benimde canımı sıkmaya başladı. geçen sene bu slikonlama işlemini bende yaptım ancak bu yoğun yağmurlarda baktım yine su almış. bu defa arka koltuğun oturma yerini çıkarttım, daha sonra döşemeyi söktüm, atına baktım su içinde döşemenin altında kalın bir döşeme daha vardı onu da kesip çıkarttım resmen su içinde kalmış sünger gibi su süzüldü. neyse halıfleksin altında kaportada o bölümde plastik tıpalar gördüm takriben 5cm çapta her iki taraftakilerin iki tanesinin kenarlarını kestim. böylece o bölgede birikecek olan suya tahliye kanalı açmış oldum. bakalım sonucu ne olacak. en azaından gelen suyu kesemedik bari suyu tutmayalım dedim. buda benim çözümüm.

sener
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 18 Ekm 2010, 22:45

Bende ılk sılıkon yaptım gecen sene.. gecen gunku yagıslarda yıne su aldı.. sonra bır daha yaptım heryerını bu sefer almamıs umarım bır daha olmaz
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti drmsguler » 23 Ekm 2010, 08:45

geçen hafta benimde başıma geldi şimdi çözüm raıyordum resimler iyi olmus. yarın bi slikon operasyonuda ben yapayım
drmsguler
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Durmuş Güler
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 16V

İleti ilkkursun1969 » 23 Ekm 2010, 10:12

ARKADAŞLARIN VERMİŞ OLDUĞU CEVAPLAR ÇOK YERİNDE. BENDEDE AYNI SORUN VARDI. OTO CAMCIYA GİTTİM 20 TL.YE KAPI DÖŞEMELERİNİ SÖKÜP TEMİZLEYİP SIVI CONTA SIKARAK DÖŞEMEYİ TAKTILAR HİÇ BİR SORUN KALMADI. ÇÖZÜMÜ BASİT.KOLAY GELSİN.
2002 model fabia elegance aracımın yol bilgisayarı aracın kullanımına 2 saat ara verildiğinde yeniden çalıştırınca sıfırlardı, ancak aşağı yukarı 2 aydan beri bu işlemi yapmaz oldu ben manuel olarak silecek kolundaki reset düğmesinden sıfırlıyorum. Yardım
ilkkursun1969
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: YUSUF YAPRAK
Nereden: Manisa
Arabanız: FABİA ELEGANCE

İleti hdoner » 23 Ekm 2010, 17:15

Ne kadar anlıtırsak anlatalım bir kaç resım kadar açıkalyıcı olamaz.Paytlaşım için teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir