Fabia ve diğerleri

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia ve diğerleri

İleti drtroy » 17 Ekm 2010, 01:57

Ben Samsun'da bir memurum kıt kanaat imkanlarla ilk arabamı almayı düşünüyorum.(ort 13-15 bin arası)
Aslında aklımda Clio gibi kolay satabileceğim bir araç vardı(Ortalama 2-4 sene sonra aracımı değiştirmek istiyorum)
ama Fabia'lar ilgimi çekmeye başladı. Aslında Samsun'da Fabia görmek zor ama bir iki ilanla bu araçları incelemeye başladım. VW grubu olmaları güven versede kronik sorunlardan bahsedikiliyor ve yedek parçaların fiyatların gözümü korkutuyor. Aracın kredisini zar zor öderken ek sorunlarla karşılaşırsam aracı tamir bile ettiremeyebilirim.
O yüzden bir tarafım hala Clio al derken, diğer tarafım ise al Fabia korkma diyor.
Üstelik düşmesini beklediğim 2. el piyasasında da malesf düşüş falan yok.

Fabia tercih ederken hangi model ve yıla dikkat etmeliyim?
Kronik sorunlar diye bahsedilen birşeyler okudum. Direksiyon ve camlarla ilgiliydi galiba. 2004 sonrası daha sorunsuz falan deniyor bu doğru mu?

Aklımda olan ve düşündüğüm ilanları paylaşmak ve yorumlarınızı almak istiyorum.
Neden seçtiğinizi ve uyarılarınızı yazarsanız sevinirim.

1. araba: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-skoda-fabia-hatasiz-boyasiz-84000-de-32480988/detay

Aracı babam ve bir tanıdığım Tokat'ta olduğundan gidip gördüler. En son 14.000 tl istendi. Ama Tokat'ya yetkili servis olmadığından Çorum'a gidip aracı göstermek ve tekrar Samsun'a getirmek zorundayım. Bir tarafım git bir ustaya göster, sorun yoksa al diyor ama kokuyorum. Yapım titiz ve sonrasında araba içime sinmez diye endişeliyim. Sonuçta 9 yaşında araba.

2. Araba: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-skoda-fabia-ilk-sahibinden-garaj-arabasi-32012842/detay

Bu araba daha temiz. Ekspertize ne kadar güvenebilirim bilmiyorum ama sonuçta yakınsa servis görmüş.
Fiyat benim limitlerimi aşıyor ve LPG dönüşümü istediğimden ek olarak LPG ye para gidecek. Ama ABS, ASR gibi donanımlar+Lastik ve bakımların yapılmış olması avantaj ama renk ve fiyat malesef eksileri.

3. araba:http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-skoda-fabia-satilik-fabia-31207489/detay

Giresun buraya baya uzak bende de şöforlük yok ama diğerlerine göre 5 yaş daha genç be LPG li bir araç. Rengi eh işte ve ama km yaşına göre biraz fazla.

4. araba: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-skoda-fabia-temiz-skoda-fabia-31878153/detay

Araba yine bana uzak ama km az ve yaşı genç. 1.2 motor ve LPG li nasıl bir performans verir bilmiyorum. ABS, ASR falan yok.

5. araba: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-skoda-fabia-bayandan-fabia-1-4-16v-101-hp-32839215/detay

9 yaşına rağmen çok az KM si var.(??) Kuzen İzmir'de olduğundan fiyatı çekici gelidiğinden gidip alınabilir.ABS, ASR falan hepsi var.

6. araba: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-skoda-fabia-sok-sok-sok-2001-skoda-33090890/detay

Hem LPG, hem az km, hem uygun fiyat ama bu kadar artı gerçekten var mı bilmiyorum sonuçta Galeri.

7. farklı bir marka: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-chevrolet-lacetti-sahibinden-sorunsuz-lpg-li-chevrolet-hatchback-32608010/detay

Bir Lacetti C sınıfı olması ve sportif tasarımı ile çekici geliyor. Ön yargıdan uzak yorumlar gelirse sevinirim.

8. Dizel bir CLİO: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-renault-clio-70000-de-orjinal-bakimli-30681947/detay

Az yakan ama Dizel olması ile beni korkutan bir 2. el canavarı.

Arkadaşlar ilk arabasını alan, halen ehliyet kursuna giden(aralıkta elimde olucak Aralık'a kadar acelem yok), arbalardan hiç anlamayan birisine cevap verdiğinizi düşünerek lütfen ayrıntılı yazın.

Saygılarımla

drtroy
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet Şenses
Nereden: Samsun
Arabanız: daha yok

İleti zaferdurukan » 17 Ekm 2010, 10:21

hiç korkmadan fabia al. geçen sene bende bir fabia sahibi oldum hemde hiç tutulmayan 68 bg liklerinden benim ki 2001 model ve orjinal 45 binde.. çok önceleri herkes fabianın ikinci eli olmaz diyordu( kaldı ki ford,golf toyota,honda harici tüm araçlara o şekilde deniyordu) artık fabia en çok sevilen araçların ilk sıralarında yer alıyor.
çok sorunsuz çok sağlam ve işçilik malzemesi 1.sınıf
asla pişman olmayacaksın
zaferdurukan
CLASSIC
CLASSIC

İleti taner_octavia » 17 Ekm 2010, 11:08

mrblar. benimle gorusmustunuz telefonda hatırlarsanız 16cdk14 :) bende forumu takip eden aktif uyelerden sayılırım.aklınıza bisey takılırsa sorabilirsiniz burda.iyi gunler...
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti msakdogan » 17 Ekm 2010, 11:25

Piyasada o kadar çok teneke araç varken Fabia lar bir kaç adım öne çıkıyor.Kendimden örnek vereyim arabamı görenler başta a skodaymış deyip burun kıvırır gibi oluyorlar . Özelliklerini sıralayınca APTALLAŞIYORLAR.. Her kesin arabaya bakışı ve beklentisi farklıdır. İlk önce sen alacağın arabadan beklentin ne onu belirle, sonra işin daha da kolaylaşır. Benim sana nacizane tavsiyem iyi araştır, güzel bir Fabia al.
"İnsan..İlk önce kendisine dürüst olmalı."
Kullanıcı avatarı
msakdogan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Murat Akdoğan
Nereden: İzmir
Arabanız: FABİA 2001 1.4 101 ELAGANCE+

İleti C@GL@R » 17 Ekm 2010, 11:53

clio sahipleri kızmasın ama fabia ya göre clio bildiğimiz at arabası içi çok dar ve hiç rahat değil fabia uzun yolda mükemmel rahat bir araç bu farklı başka araçlara binip sonra fabiaya tekrar binin rahatlıklar anlarsınız...

1.araç 1,4 68 hp bence şimdilik bunu eleyin
2.ara. 1,4 101 hp lik hemde tesadüf benim memleketim olan vezirköprüde onuda renkten eliyorum yoksa araç güzel km özellikleri vs..karar sizin
3.sü model yüksek ama bana göre boş bir araç ama yeni herzaman yenidir..
4.sü 1.2 vergisi düşük bir araç lpg varmış ama bana göre karadenizin yokuşlarında sizi hüsrana uğratır.
5. alınacak araba bence budur hem km hem 1,4 101 lik ama çok yatmış bir araç bakımları yapılmışmi araştırın
6. 68 hplık bir araç sanırım galeride km değişmiş olabilir fabia da km değiştirmek çok kolay
7.ben almam
8.clio santart samsun arabası heryere sür dağa taşa:)

yeni öğrenen biri olarak bence fabia zor bir araç iki gün sürmeyince veya başka araç sürünce bile bazen debriyaj ayarı karışabiliyor ama alışması kolay. eğer köye ilcelere vs. giderseniz fabiaya yazık olur bence clio daha iyidir. sonuç olarak yakıt olarak çekiş olarak donanım olarak ben 1.4 101 lik 2001 serisi abs asr si olan motor kodu AUB olan yağ yakmayan direksiyon arızası nadir olan araçı öneririm onlara bakın satışı da kolay olur kanımca hemşerim..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti kemal1135 » 17 Ekm 2010, 11:57

sizinle aynı konuların üzerinde bende durdum ben eski bir skoda tutkunuydum ama bir yandanda maddi düşünüyordum gerçi babamın 2006 da sıfır olmış olduğu clıo nun ne kadar malzemeden çalınarak üretildiğide aklımdan çıkmamıştı aradan zaman geçti ve bende an sağlıklı olan seçeneklerimin arasında fabıa olduğuna karar verdim iyikide almışım kullanım keyfi kalitesi herşeyi ile bence fabıa
Kullanıcı avatarı
kemal1135
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2011 1.4 polo comfortline

İleti drtroy » 17 Ekm 2010, 12:13

Arkadaşlar ayrı hepinize çok teşekkür ederim güzel ve beklemediğim kadar çok mesaj gelmiş başlığıma çok saolsun. Dün gece saat 4 e kadar bu başlıktaki yazıları okumaya çalıştım ama şu kronik ve çok pahlı direksiyon arızası rüyama girdi desem yeridir. Keşke şu EPS'yi koymasalardı şu arabalara. Konfor derken sağlamlık gitmiş gibi. Sabah uyandığımda ne alacam ben diye kara kara düşünürken sizin mesajlarınız beni takrar motive etti temiz Fabia konusunda.

taner_fabia yazdı:mrblar. benimle gorusmustunuz telefonda hatırlarsanız 16cdk14 :) bende forumu takip eden aktif uyelerden sayılırım.aklınıza bisey takılırsa sorabilirsiniz burda.iyi gunler...

Üstad sizin arabınızında listemde olmasına sevindim ama ben aramadım henüz birkaç kişi dışında araba sahiplerini. Sizede kafamdakiler netleşince sorularım olabilir. Tanıştığımıza sevindim.
drtroy
CLASSIC
CLASSIC

İleti drtroy » 17 Ekm 2010, 12:15

zaferdurukan yazdı:hiç korkmadan fabia al. geçen sene bende bir fabia sahibi oldum hemde hiç tutulmayan 68 bg liklerinden benim ki 2001 model ve orjinal 45 binde.. çok önceleri herkes fabianın ikinci eli olmaz diyordu( kaldı ki ford,golf toyota,honda harici tüm araçlara o şekilde deniyordu) artık fabia en çok sevilen araçların ilk sıralarında yer alıyor.
asla pişman olmayacaksın

Teşekkür ederim Fabia benimde en çok içime sinen arabalardan ama yaşı büyük olacağı için arızası en büyük korkum. Arabaların 65 bg mi 100 lük mü olduğunu anlamadının bir kolay yolu var mı? Sağlam seriyi bilirsem bulunca kaçırmayacağım.
drtroy
CLASSIC
CLASSIC

İleti oguz » 17 Ekm 2010, 12:33

drtroy yazdı:
zaferdurukan yazdı:hiç korkmadan fabia al. geçen sene bende bir fabia sahibi oldum hemde hiç tutulmayan 68 bg liklerinden benim ki 2001 model ve orjinal 45 binde.. çok önceleri herkes fabianın ikinci eli olmaz diyordu( kaldı ki ford,golf toyota,honda harici tüm araçlara o şekilde deniyordu) artık fabia en çok sevilen araçların ilk sıralarında yer alıyor.
asla pişman olmayacaksın

Teşekkür ederim Fabia benimde en çok içime sinen arabalardan ama yaşı büyük olacağı için arızası en büyük korkum. Arabaların 65 bg mi 100 lük mü olduğunu anlamadının bir kolay yolu var mı? Sağlam seriyi bilirsem bulunca kaçırmayacağım.

2005 öncesi en saglam seriler choice, sport ve elegance'lardır, bunların hepsi 101 lik 1.4 101hp, comfortların 101ligi de var 68ligide var, benim tavsiyem 101lik alın elegance yada choice alın, yada 2005 sonrası modellere yönelin, direksiyon arızası problemi genelde 1.4 68 hp olanlarda cıkıyor, forumdaki nadir bikaç arkadas haricinde geri herkez yasadı bu problemi, 13-14 bine temiz 2005 model 1.2, 2003 2004 choice bulabilirsiniz sanırım, kolay gelsin

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti drtroy » 17 Ekm 2010, 12:42

oguz yazdı:
drtroy yazdı:
asla pişman olmayacaksın

2005 öncesi en saglam seriler choice, sport ve elegance'lardır, bunların hepsi 101 lik 1.4 101hp, comfortların 101ligi de var 68ligide var, benim tavsiyem 101lik alın elegance yada choice alın, yada 2005 sonrası modellere yönelin, direksiyon arızası problemi genelde 1.4 68 hp olanlarda cıkıyor, forumdaki nadir bikaç arkadas haricinde geri herkez yasadı bu problemi, 13-14 bine temiz 2005 model 1.2, 2003 2004 choice bulabilirsiniz sanırım, kolay gelsin

Üstadım teşekkür ederim o zaman bu modelleri öncelikli araştırayım yardımlarınızla işin ayrıtılarını öğreniyorum. Sport, elegance ve Choice leri incelemeye hemen başlayacağım.
drtroy
CLASSIC
CLASSIC

İleti drtroy » 17 Ekm 2010, 12:46

C@GL@R yazdı:clio sahipleri kızmasın ama fabia ya göre clio bildiğimiz at arabası içi çok dar ve hiç rahat değil fabia uzun yolda mükemmel rahat bir araç bu farklı başka araçlara binip sonra fabiaya tekrar binin rahatlıklar anlarsınız...

2.ara. 1,4 101 hp lik hemde tesadüf benim memleketim olan vezirköprüde onuda renkten eliyorum yoksa araç güzel km özellikleri vs..karar sizin
4.sü 1.2 vergisi düşük bir araç lpg varmış ama bana göre karadenizin yokuşlarında sizi hüsrana uğratır.
5. alınacak araba bence budur hem km hem 1,4 101 lik ama çok yatmış bir araç bakımları yapılmışmi araştırın
6. 68 hplık bir araç sanırım galeride km değişmiş olabilir fabia da km değiştirmek çok kolay
7.ben almam

yeni öğrenen biri olarak bence fabia zor bir araç iki gün sürmeyince veya başka araç sürünce bile bazen debriyaj ayarı karışabiliyor ama alışması kolay. eğer köye ilcelere vs. giderseniz fabiaya yazık olur bence clio daha iyidir. sonuç olarak yakıt olarak çekiş olarak donanım olarak ben 1.4 101 lik 2001 serisi abs asr si olan motor kodu AUB olan yağ yakmayan direksiyon arızası nadir olan araçı öneririm onlara bakın satışı da kolay olur kanımca hemşerim..

Hemşerim bu yazdıklarımdan çok daha uzun ve ayrıntılı bir mesaj yazdım ama sitenin azizliğine uğradım galiba mesaj çıkmadı. Ellerine ve emeğine sağşık güzel ayrıntılı bir cavep vermişsin. Ben aslen Havza'lıyım ama Samsun merkezde görev yapıyorum ve yolum asfalt. Öyle nadir durumlar dışında dağa taşa çıkmayacağım.

Araçların comfortlarının hepsi 100 bg sanıyordum ben 100 beygirlikleri nasıl anlıyacağım? Bu AUB kodunu falan satıcı ruhsattan bakıp söyleyebilirmi yoksa bende bulabilirimiyim?
drtroy
CLASSIC
CLASSIC

İleti taner_octavia » 17 Ekm 2010, 12:47

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... -lpg/detay

benim aracım bu.listenizde ekli degil.ama beni samsundan bir kisi aramıstı siz olmalısınız.bursadanım ben.
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti drtroy » 17 Ekm 2010, 12:49

kemal1135 yazdı:sizinle aynı konuların üzerinde bende durdum ben eski bir skoda tutkunuydum ama bir yandanda maddi düşünüyordum gerçi babamın 2006 da sıfır olmış olduğu clıo nun ne kadar malzemeden çalınarak üretildiğide aklımdan çıkmamıştı aradan zaman geçti ve bende an sağlıklı olan seçeneklerimin arasında fabıa olduğuna karar verdim iyikide almışım kullanım keyfi kalitesi herşeyi ile bence fabıa

Kemal bey kimle konuşsam al cilio 2 sene sonra sat falan diyor ama araba içime sinmiyor. Ama o arabında parça fiyatları bakım maliyetlerinin az olması ve 2. eli çok cekici ama arcon kendisi değil:D

Fabia da keşke şu direksiyon ve sensör arızalarına rastlanmasaydı. Bunu iyice incelememe lazım alırken yoksa bana 15000 patlayabilir. 2005 sonrası modeller sağllamsa onları denk getirebilirmiyim bilmiyorum.

Saygılarımla
drtroy
CLASSIC
CLASSIC

İleti drtroy » 17 Ekm 2010, 13:05

taner_fabia yazdı:http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-fabia-fabia-2004-1-4-16v-101hp-lpg/detay

benim aracım bu.listenizde ekli degil.ama beni samsundan bir kisi aramıstı siz olmalısınız.bursadanım ben.

Üstad haklısınız evet sizinle konuşmuş olabilirim. Birkaç yakınım Bursa civarında var diye bakmıştım hala da düşünüyorum ama hayırlısı ne ise o olsun.
drtroy
CLASSIC
CLASSIC

İleti taner_octavia » 17 Ekm 2010, 13:15

tabiki hayırlısıysa olur.gorusmek uzere.
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti can.tasan » 17 Ekm 2010, 13:19

Arkadasim oncelikle hosgeldin foruma, fabia bir kere aklina takildiysa ve bu siteye girip yazilanlari okumaya basladiysan, kanina girmis demektir ve eninde sonunda kararin buyuk ihtimal fabia olacaktir.

Sana su sekilde yardimci olmaya calisayim, piyasada bahsettigin fiyatlara alabilecegin en konforlu en ozellikli aractir ve aldigina kesinlikle pisman olmazsin. Evet parcalari clio ya gore palioya gore biraz pahalidir ama yine de bakarsan ve dikkatli kullanirsan cok daha az masraf acacagini dusunuyorum. Dikkatli kullanirsandan kastim kaza anlaminda degil, camlari acip kapatirken dikkatli olmak, direksiyonu bir yana donuk olarak uzun sure tutmamak gibi konulari kastetmistim ki bunlara her arabada dikkat etmek lazim.

Ben bundan 1 yil once 2003 model elegance aldim, ve senin gibi kararsizdim o siralar foruma uye olmustum ve okudukca baska arabalara hic bakmamaya basladim sadece fabia ariyordum ve sonunda aldim 1 senedir de gayet memnunum, arkadaslarima aracimi ove ove bitiremiyorum ve basta ben alirken on yargili olan arkadaslarimdan arabayi sevmyen bir kisi bile cikmadi. Hepsi cok begendiler.

Secim yaparken fabiaya karar verirseniz eger su konular aklinizda bulunsun. fabialarin 2001-2003 arasinda uretilenleri cok daha doludur. Temiz bulursaniz, iyi kullanilmissa araba cok yasli diye dusunmeyiniz. Hem fiyati daha uygundur hemde araclar biraz daha iyi. Ornegin begendiginiz araclardan 5. olandi galiba bayandan mavi bir tane. Gercekten cok guzel bir araca benziyor. Gayet temiz ve ilk gunku gibi parliyor. km si cok az, ve ayrica 101 bglik motoru var. Bu motor dizeller haric fabianin en az yakan motorudur. Bastiginizda iyi kacar biraz fazla yakar ama uslu kullanirsaniz 1.2 motordan bile az yakar. Tup ile kullanirsaniz da iyi performans elde edersiniz. Yalniz bunun gibi araclara cok dikkatli bakin, yasina gore cok az km yapmis ve fiyati cok iyi. Tamam arac yepyeni gibi duruyor bayan muhtemelen cok az kullanmis olabilir ama, kmsi dusurulup guzelcene pasta cila atilmis bu hava verilmis te olabilir.

Kisacasi dusuk kmli, temiz, guvendiginiz bir arac bulursaniz fiyati iyi ise modelinin eski olmasini kafaya takmayin. Bu piyasada alabileceginiz en komforlu, rahat, az yakan ve kaliteli aractir bahsettiginiz fiyatlara.

Umarim kafaniza yatan sizi hic uzmeyecek bir arac bulabilirsiniz. Kolay gelsin...

Can.
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Can TASAN
Nereden: Ankara
Arabanız: 2003 Fabia Elegance 101

İleti akt145 » 17 Ekm 2010, 16:21

oguz yazdı:
drtroy yazdı:
asla pişman olmayacaksın

Oguz kardeş bağzı yanlış yorumlarda bulunmuşsun forumu dikkatli takip edersen direksiyon ağrızası 1.4 68 hplere özgü bişi değil forumda direksiyonu ağrızalanan araçlara bakarsan 1.2 ve 1.4 101 likler mevcut modele motor kuvvetine göre kıyaslama bu konuyu tamamamen yanlış kullanım vede bakımsızlıklardan meydana geliyor.Ayrıca donanım ve kalite konusunda 2001-2003 arası comfort ve elegance modeli fabianın en iyi ve kaliteli modelleridir. 2001 model fabia comfurttaki donanımları 2004 model fabia choice de bulamayabilirsin örn sis farı,içeriden çılan depo ve bağaj kapağı ,4 teker disk firen 2004 te yok malesef 2001 lerin koltuk kumaşları diğer modellere göre daha kaliteli...
akt145
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 17 Ekm 2010, 17:14

drtroy yazdı:
C@GL@R yazdı:clio sahipleri kızmasın ama fabia ya göre clio bildiğimiz at arabası içi çok dar ve hiç rahat değil fabia uzun yolda mükemmel rahat bir araç bu farklı başka araçlara binip sonra fabiaya tekrar binin rahatlıklar anlarsınız...

7.ben almam

Hemşerim bu yazdıklarımdan çok daha uzun ve ayrıntılı bir mesaj yazdım ama sitenin azizliğine uğradım galiba mesaj çıkmadı. Ellerine ve emeğine sağşık güzel ayrıntılı bir cavep vermişsin. Ben aslen Havza'lıyım ama Samsun merkezde görev yapıyorum ve yolum asfalt. Öyle nadir durumlar dışında dağa taşa çıkmayacağım.

Araçların comfortlarının hepsi 100 bg sanıyordum ben 100 beygirlikleri nasıl anlıyacağım? Bu AUB kodunu falan satıcı ruhsattan bakıp söyleyebilirmi yoksa bende bulabilirimiyim?

101 comfortları anlamak kolay aslında km ibresi 68 liklerde max200 101 liklerde max hız 240 yazar. 4 teker disk frendir. kapı içi kolları krom (ama bu 2001-2002-2003 lerde böyle sanırım) en son olarakda teybin üzerinde ASR düğmesi olacak. ama kesin anlamak için şase numarasını nette sorgulama yaparsak tam olarak öğreniriz. siz almaya karar verince yine sorarsınız bakarız motor kodu ruhsatta yazıyor satıcıya sorabilirsiniz..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir