Fabia ve diğerleri

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia ve diğerleri

İleti erdemguner35 » 17 Ekm 2010, 17:33

Merhabalar. bende aynen sizin gibi arabamı alırken clio fabia arasında gidip gelmiştim hatta bir clio ile az kalsın anlaşıyorduk ama bir aksilik çıktı olmadı ve şöyle söyleyeyim iyi ki de clio işi olmamış ve kullandığım fabia yı almışım aracımdan gayet memnunum gerçekten konforlu araba debriyajı direksiyonu çok yumuşak vites geçişleri çok rahat ve yola güzel oturuyor. arka koltuklar biraz dar ama ben oturmadığım için bi sakıncası yok:). aracın bütün parçaları vw kaputu açınca vw ve audi logolarıyla karşılaşıyorsun ve bu insana güven veriyor.sınıfında şasesi en sağlam arabalardandır birde. kaportasıda sağlam geçen 2005 model honda civic in arka tamponuna sol köşeden girdim ve tamponunu kırıp düşürdüm ama inanırmısın benim aracımda en ufak bir eziklik dahi olmadı:). o anda bir kere daha doğru bir karar verdiğimi anladım fabia alma konusunda. 2. el olayıda milletin gözü açılmaya başladı artık. skoda için eski ön yargılar yok.

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDEM GÜNER
Nereden: Manisa

İleti sufe » 17 Ekm 2010, 19:10

2 yıl önce çalıştığım firmanın pazarlamacısının altında clio dizel vardı. bir gün benim geçen ay sattığım 2006 fabia ambiante'ı kullandı. Geldiğinde ilk tepkisi "abicim senin araba ne kadar rahat ve genişmiş, debiryaj ve gaz çok yumuşak. Ben bunların böyle olduğunu bilmiyordum" dedi. Bende aynı kişinin Clio'sunu kullandım. inan bana bir koltuk ve oturuş pozisyonu ancak o kadar kötü yapılabilir ve içi çok küçük. Bu kıyaslamayı galerilere gidip sende yapabilirsin. Eğer Kendine eziyet etmek istemiyorsan Fabia al. Yok bilmem ne kadar para için 2-3 yıl çile çekerim dersen, sen bilirsin.
Kullanıcı avatarı
sufe
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Suleyman
Nereden: Bursa
Arabanız: SuperB 1.4TSI Elegance

İleti drtroy » 17 Ekm 2010, 21:45

Arkadaşlar yorumlar ve yardımla

rınız için teşekkür ederim. Bir arkadaşın dediği gibi bu foruma üye olup, bu kadar ince ayrıntıları araştırdığıma gre ben bu arabayı alacağım. Clio ile özellikleri kesinlikle kıyaslanmaz bencede ama işte şu kronik arıza meselesi çok can sıkıcı.

akt145 yazdı: Oguz kardeş bağzı yanlış yorumlarda bulunmuşsun forumu dikkatli takip edersen direksiyon ağrızası 1.4 68 hplere özgü bişi değil forumda direksiyonu ağrızalanan araçlara bakarsan 1.2 ve 1.4 101 likler mevcut modele motor kuvvetine göre kıyaslama bu konuyu tamamamen yanlış kullanım vede bakımsızlıklardan meydana geliyor.Ayrıca donanım ve kalite konusunda 2001-2003 arası comfort ve elegance modeli fabianın en iyi ve kaliteli modelleridir. 2001 model fabia comfurttaki donanımları 2004 model fabia choice de bulamayabilirsin örn sis farı,içeriden çılan depo ve bağaj kapağı ,4 teker disk firen 2004 te yok malesef 2001 lerin koltuk kumaşları diğer modellere göre daha kaliteli...

CEvap için teşekkür ederim

Biraz kafam karıştı şimdi neye dikkat etmeliyim bu kronik arıza meselesi için.
2005 sonrası kesin daha az mı?
Comfort mu elagance mı?(2001-2004 arasında)
Bu motor kodu AUB olursa kolay yoldan sağlamlığı anlayabiliyormuyum?

Saygılar
drtroy
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet Şenses
Nereden: Samsun
Arabanız: daha yok

İleti oguz » 17 Ekm 2010, 21:58

akt145 yazdı:
oguz yazdı:
drtroy yazdı:
zaferdurukan yazdı:hiç korkmadan fabia al. geçen sene bende bir fabia sahibi oldum hemde hiç tutulmayan 68 bg liklerinden benim ki 2001 model ve orjinal 45 binde.. çok önceleri herkes fabianın ikinci eli olmaz diyordu( kaldı ki ford,golf toyota,honda harici tüm araçlara o şekilde deniyordu) artık fabia en çok sevilen araçların ilk sıralarında yer alıyor.
çok sorunsuz çok sağlam ve işçilik malzemesi 1.sınıf
asla pişman olmayacaksın

Teşekkür ederim Fabia benimde en çok içime sinen arabalardan ama yaşı büyük olacağı için arızası en büyük korkum. Arabaların 65 bg mi 100 lük mü olduğunu anlamadının bir kolay yolu var mı? Sağlam seriyi bilirsem bulunca kaçırmayacağım.

2005 öncesi en saglam seriler choice, sport ve elegance'lardır, bunların hepsi 101 lik 1.4 101hp, comfortların 101ligi de var 68ligide var, benim tavsiyem 101lik alın elegance yada choice alın, yada 2005 sonrası modellere yönelin, direksiyon arızası problemi genelde 1.4 68 hp olanlarda cıkıyor, forumdaki nadir bikaç arkadas haricinde geri herkez yasadı bu problemi, 13-14 bine temiz 2005 model 1.2, 2003 2004 choice bulabilirsiniz sanırım, kolay gelsin

Oguz kardeş bağzı yanlış yorumlarda bulunmuşsun forumu dikkatli takip edersen direksiyon ağrızası 1.4 68 hplere özgü bişi değil forumda direksiyonu ağrızalanan araçlara bakarsan 1.2 ve 1.4 101 likler mevcut modele motor kuvvetine göre kıyaslama bu konuyu tamamamen yanlış kullanım vede bakımsızlıklardan meydana geliyor.Ayrıca donanım ve kalite konusunda 2001-2003 arası comfort ve elegance modeli fabianın en iyi ve kaliteli modelleridir. 2001 model fabia comfurttaki donanımları 2004 model fabia choice de bulamayabilirsin örn sis farı,içeriden çılan depo ve bağaj kapağı ,4 teker disk firen 2004 te yok malesef 2001 lerin koltuk kumaşları diğer modellere göre daha kaliteli...

direksiyon arızası problemi GENELDE 1.4 68liklerde cıkıyor demiştim, tamam o modellerde ne var ne yok incigine cııncıgına bilmiyorum dogru ama forumda baya zamandan beri varım 1.2 sinde direksiyon problemi cıkan bir tek bagtsız kör talihli engin abim var baska olmadı he bide biri vardı erzurum tarafından motor yıkama sonrasında pompa arızası vermişti aracı, ama o problemin büyük bi geneli 68lik fabialardı yalansa söyleyin ;)

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti zaferdurukan » 18 Ekm 2010, 19:48

şu direksiyon pompası arızası nedir allah aşkına?? 8-) benim ki 2001 ve 68 lik belki bende de vardır ama ben mi anlayamıyorum :D :D direksiyonumdan hiç rahatsız değilim çok şükür :lol:
zaferdurukan
CLASSIC
CLASSIC

İleti drtroy » 18 Ekm 2010, 19:57

Üstad benim okuduğum kadarı servo denilen elektro hidrolik motorun sorunuymuş. Bu sorun nedeniyle direksiyon sertleşiyormuş. Tam sağ ya da tam sol bırakılması esnasında motorun çalışmaya devam etmesinden kaynaklandığı yazılmış ama hangi modellere dikkat etmeliyim ona bakmam lazım?

Sizin mesela Motor kodu aracınızın AUB ile mi başlıyor?
drtroy
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet Şenses
Nereden: Samsun
Arabanız: daha yok

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir