Motor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Motor

İleti raftboy » 31 Mar 2006, 00:29

2001 model fabia hb 1.4 mpi aracım var. direksiyon bazen çok ağırlaşıyor. dahada önemlisi kalkış yaptığım zaman 1 ve 2. viteste araba boğulur gibi oluyor. benzin filtresini daha yeni değiştirdim.akşamları boğulur gibi yaptığı zaman farlar sönüyor gibi oluyor.boğulması aküden kaynaklanabilirmi. aküm bakım gerektirmeyen akü. serviste 3-4 defa bilg. bağlattım. arızalarda yakıt sistemi-durumu çok yoğun diye bi ifade çıkıyor. bana benzinden kaynaklandığını söylediler. bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

raftboy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 01 Nis 2006, 23:14

Direksiyon ağırlaşması direksiyon sensörü denilen parçanın arızalanmasından kaynaklanır. 5-6 yaşına gelmiş 2000-2001 Fabialarda direksiyon sensörü arızası ile karşılaşma zamanınız gelmiş demektir memleketin yollarına ancak bu kadar dayanıyorlar. Fakat direksiyon sensörü arıza yapınca konsolda sarı renkli bir direksiyon simidi lambası yanacaktır böyle bir uyarı alıp almadığınızı yazmamışsınız. Yakıt sistemi ile ilgili arızanız muhtemelen lambda sensörünün arıza yapması, boğaz kelebeğinden ve/veya hava filitresinin kirlenmesinden kaynaklanır. Aracınızın hava filitresini değiştirin ve boğaz kelebeğiniz kirli ise temizlettirin.Aracınız boğulduğu zaman hararet göstergeniz normalmi kontrol edin, farklı bir yerden benzin alın benzin deponuzu tıka basa doldurmayın.Bunlara rağmen sonuç alamıyorsanız aracınızı başka bir servise götürün çünkü arabanın kendi arızasını bulup söylemesine rağmen yapamayan bir servisten hiçbir hayır gelmez. (Skoda servisi şart değil herhangi bir Wolksvagen serviside aracınıza yönelik her türlü tamiri yapabilir.)

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir