Bir problemim var :((

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bir problemim var :((

İleti erdemguner35 » 23 Ekm 2010, 17:12

Selam arkadaşlar. arabam dizel. aracın kontağını açtığımda fotoğraftaki uyarıyı gördüm tesadüfen yakınlarda motor yağ bakım gibisinden bir dükkan vardı hemen götürdüm. adam yağına baktı biraz eksilmiş dedi ve 1 lt yağ ekledi altına filan baktı kaçırma yok dedi. dizellerde normaldir dedi arabanda bir şey yok dedi. sonra tekrar çalıştırdım yine aynı uyarı yaklaşık 50 km yaptım ama silinmiyor yazı. yağı var suyu var derdi ne anlamadım? Bilen yaşayan varsa tecrübelerini paylaşırsa çok memnun olurum.

Eklentiler
BIMG0019.JPG
BIMG0019.JPG (19.38 KiB) 1568 defa görüntülendi

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDEM GÜNER
Nereden: Manisa

İleti crazyboy3506 » 23 Ekm 2010, 17:17

aracınız yağ değişimlerini ve zamanını kendi hesaplamaktadır.bunun zamanı 1sene yada 10000 km dir. eğer yağ değişiminden sonra bunu servise programlatmadıysanız onun için uyarı veriyor.yağı zamanında değiştiriyoranız herhangibir özel serviste ücretsiz uyarıyı sildirebilirsiniz.önemli birşey değil yani zanında yağ değişimi yapıyorsanız
Kullanıcı avatarı
crazyboy3506
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim
Nereden: Ankara

İleti erdemguner35 » 23 Ekm 2010, 17:22

yağ değişimlerini 7500 km de bir yaptırdım ve aldığımdan beri 2, yağ değişimi. 80.000 km de almıştım arabamı şimdi 95000. normal yağları filtreleri değiştiriyoduk. demekki en son birde bilgisayara bağlatmak lazımmış. servis haricinde başka bi yerde yaptırsam olur heralde? yüreğime su serptiniz teşekkürler.

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti crazyboy3506 » 23 Ekm 2010, 17:25

yetkili servis gerekli değil bu işlem için herhangi bir skoda özel serviste bu uyarıyı siler.
Kullanıcı avatarı
crazyboy3506
CLASSIC
CLASSIC

İleti erdemguner35 » 23 Ekm 2010, 17:37

çok teşekkürler

Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti crazyboy3506 » 23 Ekm 2010, 17:38

önemli değil
Kullanıcı avatarı
crazyboy3506
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 23 Ekm 2010, 18:02

arıza tesbit cihazı istersen verebilirim kullanabilirsen motor arıza lambasını siler arızanın sebebini görebilirsin. yada her lamba yandığında yetkili servise gideceksiniz. ücret almazlar ama sanayide bu iş için 20-30 lira alıyorlar sadece silmek için. veya anahtarı 20 kez aç kapat arıza lamban silinir. önemli birsey olabilir bunu tavsiye etmiyorum tabiki.
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti erdemguner35 » 23 Ekm 2010, 18:22

çok sağolasın çağlar kardeş ama cihazı kullanıp kullanamayacağımdan emin değilim tamirciminde para alcağını zannetmiyorum. çünki daha önce böyle ufak tefek şeyler için almamıştı para benden.

Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ada » 24 Ekm 2010, 21:21

aynı sorun bendede olmustu
servıse gıttım hararet musurunu degıstırdıler
hepsı bu
ıcınızın rahat etmesı ıcın yınede cıhaza baglatın
ne olur ne olmaz
[i][b]Anlatmak isteneni anlamadan konuşmak gibi bir derdi var bu milletin,
allah kolaylık versin...[/b][/i]
Kullanıcı avatarı
ada
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ada ada
Nereden: İzmir
Arabanız: fabia elegance

İleti grey_wolf » 24 Ekm 2010, 22:02

benim dün başıma geldi benzer olay.arabayı park ettim eve gidiyorum. bir baktım benim fren lamabaları yanıyor. yuh dedim anahtar elimde farlar kapalı niye yanıyor bu melet. açtım arabayı frene felan bastım takılı kalmıştır diye tık yok. bindim arabaya çalıştırdım. önce EPC ışı yandı sonrada motor arıza ışığı. aha dedim bizim fabiş kafayı yedi. hemen özel servisi aradım. abi gel bakalım fren müşürü arızalnmıştır. dedi. gittim fren müşürü arızalnmış neyse aldık orjinalini 20 tl ye taktık. epc lambası söndü ama motor arıza ışığı devam ediyordu. servisin arıza tespit cihazı tamirdeymiş. hatayı sildiremedik. derken eve giderken kendiliğinden söndü çok şükür. bir firen müşürü insanın aklını alıyor vesselam. belki aynı olay başına gelen olur diye paylaşmak istedim.

konuya gelirsek :) bildiğim kadarıyla o işaret egsoz gazı kontrol sistemi uyarısı. muhtemelen ya motor elektorniğinde sorun var yada lamda sensörü arızası olabilir. en kısa sürede servise gidip baktırın.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti erdemguner35 » 28 Ekm 2010, 19:17

Sayın greywolf duyarlılığınız için teşekkür ederim ama benim problem yaşadığım husus elektronik ekrandaki oil yazısının birden belirivermesi idi. diğer yanan ikazlar kontağı açtığında kontrol amaçlı yanıyor marşa bastığımda ise kayboluyor.

Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir