arıza lambası sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

arıza lambası sorunu

İleti hakan48 » 17 Oca 2011, 21:09

tantana_79 yazdı:değerli üye arkadaşlar öncelikle selamlar.
siteye her zaman malesef giremiyoruz. malum işyeri koşulları.
aklıma gelen soruları fırsat buldukça sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.
ilginize şimdiden teşekkürler.
sıkıntımı şöyle dile getireyim.
2001 model 101 hp 1.4 fabia lpg li (brc) comfortum var.
ilk göz ağrım olur kendisi:)
ama arıza lambasını bir türlü söndüremiyorum.
lambda sönsörlerinin ikisinide değiştirdim. bujileri değiştirdim. bobini değiştirdim. bir türlü lambayı söndüremiyorum
tüpü takan yere gösteriyorum bizimle alakası yok diyorlar.
arama rolantide titreme yapıyor ilk kalkışta gaz yemiyor iyice bağırtmak gerekiyor. en son boğaz kelebeğini de temizlettim. arıza lambasını söndürüyorlar iki gün sonra geri yanıyor.
gitmediğim yer kalmadı lamba söndükten sonra bir süre iyi gidiyor ama arıza düşünce tekrar aynı sıkıntıyı yapıyor.
en son bobin değiştiğinde bilgisayara takan usta eksoza eksik gaz geliyor lamba o yüzden yanıyor dedi.
tüpcü ise bizim yaptığımız tesisatta lamba arızası düşmez diyor.
borc harç aldığımız ilk göz ağrımı sırf bu yüzden satmayı düşünüyorum. şöyle ağız tadıyla bir binemedim.
acaba sıkıntı nedir. bilgisi olan arkadaş varsa yardımlarını bekliyorum.
saygılar.

mrblar Aracınızın Arıza Lambası İçin Bilgisayara Bağladığınızda Bilgisayarın Tanımlamış Olduğu Hata Kodunu Alır Yazarsanız. Daha Ayrıntılı Size Yardımcı Olabilirim.
Aracınızın Lambda Sensörleri Orjinalmi Takıldı. Egr Valfi Temizlendimi? Emme Basınc Sensörü Değerleri Okundumu?Akü Voltajı Nasıl? Emme Manifold Kaçak Testi Yapıldımı? Bu Tür Sorunlarda Yapan Ustanın İyi Kontrol Etmesi Gerekir.
Katalizör Verimi Nasıl? Lpg Kalibrasyonu Yapıldımı? Ustanızdan Detaylı Arıza Bilgisi İsteyin Sadece Arıza Tesbit Cihazından Arıza Silmekle Ustalık Olmaz. Mutlaka Bunları Kontrol Edip Etmediğini Ve Aracınızın Diagnos Test Sonuçlarını Hata Kodlarını Alın Ona Göre Yardımcı Olurum. Bu Gibi Ufak Şeyler İçin Aracınızı Satmanıza Gerek Yok İyi Bir Araç Seçmişsiniz. Güle Güle Kullanın.

hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti msakdogan » 19 Oca 2011, 20:59

selam arkadaşlar,

aynı sorun bendede var, bazen yanıyor bazen kendiliğinden sönüyor. takmamaya çalışıyorum...
"İnsan..İlk önce kendisine dürüst olmalı."
Kullanıcı avatarı
msakdogan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Murat Akdoğan
Nereden: İzmir
Arabanız: FABİA 2001 1.4 101 ELAGANCE+

İleti tantana_79 » 12 Şub 2011, 17:04

ilgi ve alakanız için teşekkkür ederim hakan48 arkadaşım
hiç tanımadığım bir ustaya (hafif sıyırmış bi adam)selamın aleyküm deyip girdim içeri
sıtıntılarımı söyledim sağolsun dinledi.
ve egr valfini söküp temizledi
arızayı söndürdü işte budur dedi. bir kaç ay oldu ogün bu gündür lamba yanmıyor.
sadece kalkışlarda gaz yemiyordu onuda buji kablolarını değiştirdi.
çok şükür şimdi bi arızası kalmadı
artık arabamı sürmekten daha da çok zevk alıyorum...
teşekkürler.
tantana_79
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: BARIŞ
Nereden: Ankara
Arabanız: FABİA 2001 16V 101 HP COMFORT (BRC)

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir