motor arıza sinyali yanıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

motor arıza sinyali yanıyor

İleti oktay74 » 27 Ekm 2010, 20:27

arkadaşlar 1 ay önce antifriz kutusunu nun içini boşaltıp iyicene sıcak suyla temizleyip antifriz koyup kapağı kapattım. O aralar hiç yapmadığım bi şey yapıp opetten benzin aldım. Acaba bu sinyalin yanma sebebi nedir kafayı yiyecem sonunda. Sy seviyesi normal durumda . Acele yardım usta arkadaşlardan...

oktay74
CLASSIC
CLASSIC

İleti diseqc » 28 Ekm 2010, 07:54

arızanın ne olduğunu bilmeden yorum yapmamız pek mümkün değil cihaza bağlatıp bkaman hatayıde burda yazman lazım belkide geçici birşeydir yakıt değişiminden olabaliyor ama kendi kendine sönmesini bekleme sönmüyor illa arızayı sildirmek lazım..
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti oktay74 » 28 Ekm 2010, 12:51

potimum yeni sahradaki shellden benzin aldım şimdilik ikaz yanmadı. Birde oradaki sheli burdan haber vereyim çok kaliteli benzini var arkadaşlar...
oktay74
CLASSIC
CLASSIC

İleti pusu » 28 Ekm 2010, 16:44

kardeş fabialar oktanı düşük benzinde hemen motor arıza lambasını yakıyorlar maalesef. 1- benzini iyi bildiğin devamlı aynı yerden al ki benim gibi benzin pompasına 460 tl vermeyesin.
2- benzincin şehir içinde olsun şehir dışındaki benzinciler genelde nasılsa geçerken bir kez alıp gidiyor bir daha gelmez ayağına benzine SU, TİNER, SOLVEN, vb yanıcı maddeleri benzinle birlikte satmaktadır. düşük oktanlı benzinden dolayı motor azıza lambası yanarsa motoru fazla zorlama, gaza fazla yüklenme, ayrıca hemen 1 kutu benzin katkısı dök ışık sönecektir. bulunduğum şehir itibariyle devamlı benzin aldığım yerde benzin olmaması sebebiyle başka bir benzinciden benzin aldım daha benzinciden çıkmadan ışık yandı. servisi aradım tekleme yoksa sıkıntı yapmaz fazla kastırma dedi usta. bende gidip benzin katkısı alıp depoya boşattım. 400 gram 8 tl kontağı çevirdiğimde arıza ışığı sönmüştü.
pusu
CLASSIC
CLASSIC

İleti cineration » 01 Kas 2010, 13:58

yakıt deposuna boşaltacağın yakıt katkısı arızanı giderir
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)