Ön sağ cam otomatiği sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ön sağ cam otomatiği sorunu

İleti diseqc » 06 Kas 2010, 08:48

yuh be sacı ne hale getirmişler adamlar sacı dışarı almak için kapı kilidini sökmek yerine sacı kesmişler çok yazık olmuş buna usta diyenin ben.... neyse geçmiş olun ha bu arada bu tür sorn yaşan arkadaşlara bir tüyom olacak içerdeki mekanizma değişince ne olursa olsun orjnali gibi takamıyorlar içerde cam krikodusunun halatlarını taşıyan siyah tellere çift taraflı bantn sarın yada arkalarına sünger yapıştırın orjnalde ses yapmıyor ama değişince o teller arabanın sacına vuruyor ve sinir bozucu bir ses yapıyor ben kendim değiştirdim sonra baktım ses yaptı bir daha söktüm iyice araştırdım baktım teller ses yapıyor çift taraflı bantla destekledim tık yok..

Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti helvetika » 22 Kas 2010, 19:53

Benim arabanın sağ arka manuel cam bozuldu. çocuklar zorlarken küt diye camı düşürdüler aşağıya. sistem manuel olunca vakit de var, açıp bakayım dedim, sac perçinliydi, perçinleri düz tornavida ile çekiç yardımıyla kırarak sacı çıkardım. saca hiçbir zarar vermedi bu işlem.
ama içerideki mekanizmanın hali içler acısıydı. perçinleri kırarken fazladan mekanizmanın tellerinin dolandığı tekerleklerin sabitlendiği metal çubuğu da sacdan ayırmışım. :P . önemli değil, tekrar perçinlerim dedim ama hem tel birbirine girmiş hem de tellerin başlangıç noktaları kopuk kopuk olmuş. telin sarılı olduğu mekanizmayı açtım belki bişiyler yapabilirim diye ama çok zor görünüyor, teller deforme olmuş, çok zorlamışız. muhtemelen parçacıdan gidip yenisini alacağız.
servisime götürsem bu işlemi kaç liraya yaparlar acaba.
helvetika
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2004 Fabia 1.4 B/L

İleti colourone » 23 Kas 2010, 15:59

kapı içindeki mekanizmaya 30 tl işçiliğe 30 tl toplamda 60 tlye halledersiniz bu işi...Daha fazlası bence ucuz değil..Ben Eylülde her iki kapı içindeki halat, makara ve plastikleri değiştirdim toplamda 120 tlye...BAşkent Cam ve Lojistik Skodada...

Sac kesme işlemi yapılmadı...civatalar çıktı,ardından sacı yarım çıkartıp mekanizmayı yenilediler...
colourone
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1.4 68bg

İleti thechn » 24 Nis 2011, 00:03

iyi akşamlar arkadaşlar ben de yeni bir fabia aldım 1.4 comfort ama hemen bir sorunla karşşılaştım yardımınıza ihtiyacım var
aracı aldıktan sonra iç dış yıkatmmaya göötürdüm orada yıkarken su gitmiş cam otomatiğinde sorun çıktı sol taraftaki çalışıyor soldan sağı açıp kapatabiliyorum ilk başta o da olmuyordu sağ hiç bir şekilde ççalışmıyordu ama usta baktıktan sonra su gitmişl yaptım ama tam olmadı sadece şöför tarafından açılıp kapanıyor sağ tarafa hükm etmiyor ve sağ düğmeden de aççılıpp kapanmıyor beyi,nde sorun olabilir dedi söküp ellektronikçi bakmalı falan dedi bu sorun nasıl hallolur bu değişse ne kadara mall olur teşekkürler
thechn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sabri ceylan
Nereden: Uşak
Arabanız: fabia 1.4 comfoort

İleti thechn » 24 Nis 2011, 19:14

yok mu anlayan birileri
thechn
CLASSIC
CLASSIC

İleti Kemal kurşun » 04 Mar 2012, 13:50

Sayın Skoda yetkilileri, sayın form okuyucuları. Bu yazımı lütfen çok dikketli okuyun.ben 2005 model fabia kullanıcısıyım. aracımı o aldım şu anda elli bin km de. kulllanış ve yakıt acısından çok memnunum. arabanın motoru saat gibi hiç teklemedi. Bir geçe lambayı açık bırakmışım ,akü bitti sadec o kadar.başka arabadan kablo çektik dizeldi. benim derdim şu : Sol ön cam otamatiği ,telleri,makaraları her yıl düzenli olarak düşüyor. Ön camlar düşüyor. hep yazın olurdu,bende tamirciye gider düzenli olarak ,maaş gibi para öderdim.4 saatim sanayide geçerdi. ben tamirciden rica ettim, usta şunu elle çevirmeliye dönüştür dedim,ama olmaz ,yapamyız dedi. bu yalvarmalarımlda ne kedar haklı olduğum soğuk bir kış günü ortaya çıktı. 2012 şubat ayında bu cam yine çıktı, bende bir şey olmaz cam acıklta olsa giderim diye yola devam ettim. nasıl olsa paltom, berem var dedim. Çorum ,hava - 3 derece gaza bastım. ne oldu, 1 saat sonra elektrrik çarpmışa döndüm. başım ,beynim zonklamaya başladı.sanki dünya ağır sıklet boks macından çıkmışım. hemen hastaneye Tomografiler,kan tahlilleri vs. yani şu anda canımla uğraşıyorum. 15 gün oldu hala iyileşemedim.ne olduysa oldu.ben hatamı o an anlamadım,yaz günü gibi kullandım. cam 2 parmak acık kalmıştı. ya arabada çocuklarım olsaydı, şimdi acıyı sadece ben çekiyorum ama olsun. Sizlerden ricam bu cam otamtiği sorununu çözün, mümkünse en yeni modellerinizede '' elle açmalı olsun '' onlar hiç arıza vermiyor.Yeni model alırken ona dikkat edecem. Ben şu anda sorunu nasıl çözdüm ? Camın acılmasını önlemek için oradaki elektrik düğmesini yerinden söktüm. Artık o camı kimse açamaz,oynayamaz. İnanın bu cam benim kabusum oldu ya. Cam denilince korkar oldum, o camı bırakın acmayı, cama bakamıyorum bile.Okuyuculardan ricam, ben çok acı çektim,siz çekmeyin. cam düşerse '' Ki muhakkak düşer'' sakın arcınızı sürmeyin. bırakın usta gelsin,aracı çeksin. veya taksiye binin gidin. Ben farkında olmadan ceryanda kaldım,dünyam şaştı. ben çektim,sizler çekmeyin diye bu yazumı yazıyorum. hepinize sağ ön camı düşmeden seyeyatler diliyorum. kemal
Kemal kurşun
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Mustafa Kemal Kurşun
Nereden: Çorum
Arabanız: fabia

İleti Kemal kurşun » 04 Mar 2012, 14:12

Sayın katılımcılar, ben artık paradan ,zaman kaybından geçtim. Düşen cam yüzünden sağlığımı kaybettim,hastanelere düştüm.cam bozulursa ve hele de mevsim kışsa sakın aracınızı hareket ettirmeyin.Çok tehlikeli olduğunu sonradan anladım.Bazılarınız bana gülebilir ama inanın iş çok çiddi sonuçlar doğurabiliyor.Önceki yazımı okuyun bir.
Kemal kurşun
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Mustafa Kemal Kurşun
Nereden: Çorum
Arabanız: fabia

İleti dursunsahin » 04 Mar 2012, 20:34

Kemal kurşun yazdı:Sayın Skoda yetkilileri, sayın form okuyucuları. Bu yazımı lütfen çok dikketli okuyun.ben 2005 model fabia kullanıcısıyım. aracımı o aldım şu anda elli bin km de. kulllanış ve yakıt acısından çok memnunum. arabanın motoru saat gibi hiç teklemedi. Bir geçe lambayı açık bırakmışım ,akü bitti sadec o kadar.başka arabadan kablo çektik dizeldi. benim derdim şu : Sol ön cam otamatiği ,telleri,makaraları her yıl düzenli olarak düşüyor. Ön camlar düşüyor. hep yazın olurdu,bende tamirciye gider düzenli olarak ,maaş gibi para öderdim.4 saatim sanayide geçerdi. ben tamirciden rica ettim, usta şunu elle çevirmeliye dönüştür dedim,ama olmaz ,yapamyız dedi. bu yalvarmalarımlda ne kedar haklı olduğum soğuk bir kış günü ortaya çıktı. 2012 şubat ayında bu cam yine çıktı, bende bir şey olmaz cam acıklta olsa giderim diye yola devam ettim. nasıl olsa paltom, berem var dedim. Çorum ,hava - 3 derece gaza bastım. ne oldu, 1 saat sonra elektrrik çarpmışa döndüm. başım ,beynim zonklamaya başladı.sanki dünya ağır sıklet boks macından çıkmışım. hemen hastaneye Tomografiler,kan tahlilleri vs. yani şu anda canımla uğraşıyorum. 15 gün oldu hala iyileşemedim.ne olduysa oldu.ben hatamı o an anlamadım,yaz günü gibi kullandım. cam 2 parmak acık kalmıştı. ya arabada çocuklarım olsaydı, şimdi acıyı sadece ben çekiyorum ama olsun. Sizlerden ricam bu cam otamtiği sorununu çözün, mümkünse en yeni modellerinizede '' elle açmalı olsun '' onlar hiç arıza vermiyor.Yeni model alırken ona dikkat edecem. Ben şu anda sorunu nasıl çözdüm ? Camın acılmasını önlemek için oradaki elektrik düğmesini yerinden söktüm. Artık o camı kimse açamaz,oynayamaz. İnanın bu cam benim kabusum oldu ya. Cam denilince korkar oldum, o camı bırakın acmayı, cama bakamıyorum bile.Okuyuculardan ricam, ben çok acı çektim,siz çekmeyin. cam düşerse '' Ki muhakkak düşer'' sakın arcınızı sürmeyin. bırakın usta gelsin,aracı çeksin. veya taksiye binin gidin. Ben farkında olmadan ceryanda kaldım,dünyam şaştı. ben çektim,sizler çekmeyin diye bu yazumı yazıyorum. hepinize sağ ön camı düşmeden seyeyatler diliyorum. kemal

Öncelikle geçmiş olsun. Bu bana ders oldu. Sadece ön camlar otomatik olduğu için arkaları da otomatik yaptırmayı düşünüyordum. Aklımdan bile geçirmem artık. Tekrar acil şifalar...
..::Fabia'mı seviyorum::..
..::Fabia'mı seviyorum::..
Kullanıcı avatarı
dursunsahin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Dursun ŞAHİN
Nereden: Giresun
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Ambiente 2006

İleti thechn » 11 Mar 2012, 21:44

ben de hala cam otomatiği sorununu çözemedim camlar iptal yaz geldi artık bir çözüm şart
thechn
CLASSIC
CLASSIC

İleti akfezer » 13 Eyl 2012, 18:26

Kemal kurşun yazdı:Sayın Skoda yetkilileri, sayın form okuyucuları. Bu yazımı lütfen çok dikketli okuyun.ben 2005 model fabia kullanıcısıyım. aracımı o aldım şu anda elli bin km de. kulllanış ve yakıt acısından çok memnunum. arabanın motoru saat gibi hiç teklemedi. Bir geçe lambayı açık bırakmışım ,akü bitti sadec o kadar.başka arabadan kablo çektik dizeldi. benim derdim şu : Sol ön cam otamatiği ,telleri,makaraları her yıl düzenli olarak düşüyor. Ön camlar düşüyor. hep yazın olurdu,bende tamirciye gider düzenli olarak ,maaş gibi para öderdim.4 saatim sanayide geçerdi. ben tamirciden rica ettim, usta şunu elle çevirmeliye dönüştür dedim,ama olmaz ,yapamyız dedi. bu yalvarmalarımlda ne kedar haklı olduğum soğuk bir kış günü ortaya çıktı. 2012 şubat ayında bu cam yine çıktı, bende bir şey olmaz cam acıklta olsa giderim diye yola devam ettim. nasıl olsa paltom, berem var dedim. Çorum ,hava - 3 derece gaza bastım. ne oldu, 1 saat sonra elektrrik çarpmışa döndüm. başım ,beynim zonklamaya başladı.sanki dünya ağır sıklet boks macından çıkmışım. hemen hastaneye Tomografiler,kan tahlilleri vs. yani şu anda canımla uğraşıyorum. 15 gün oldu hala iyileşemedim.ne olduysa oldu.ben hatamı o an anlamadım,yaz günü gibi kullandım. cam 2 parmak acık kalmıştı. ya arabada çocuklarım olsaydı, şimdi acıyı sadece ben çekiyorum ama olsun. Sizlerden ricam bu cam otamtiği sorununu çözün, mümkünse en yeni modellerinizede '' elle açmalı olsun '' onlar hiç arıza vermiyor.Yeni model alırken ona dikkat edecem. Ben şu anda sorunu nasıl çözdüm ? Camın acılmasını önlemek için oradaki elektrik düğmesini yerinden söktüm. Artık o camı kimse açamaz,oynayamaz. İnanın bu cam benim kabusum oldu ya. Cam denilince korkar oldum, o camı bırakın acmayı, cama bakamıyorum bile.Okuyuculardan ricam, ben çok acı çektim,siz çekmeyin. cam düşerse '' Ki muhakkak düşer'' sakın arcınızı sürmeyin. bırakın usta gelsin,aracı çeksin. veya taksiye binin gidin. Ben farkında olmadan ceryanda kaldım,dünyam şaştı. ben çektim,sizler çekmeyin diye bu yazumı yazıyorum. hepinize sağ ön camı düşmeden seyeyatler diliyorum. kemal
Büyük geçmiş olsun. Aynı camın krikosunu 2senedir yazları bende değiştirir oldum. 80 tlye yan sanayi taktırıyorum.
akfezer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Mersin
Arabanız: Fabia 1.4 Tdi Specil Sedan

İleti kiktu » 08 May 2013, 22:30

bende de aynı sorun aldı kapı sacından cok sinir bozucu bir ses geliyor sol ön kapı iki üç kere açıldı böyle olunca artık kapanırken demire vurulmuş gibi bir ses geliyor bide yolda giderken de o ses gelio napacam nasıl gider bilmiyorum
kiktu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: kadir iktu
Nereden: Mersin
Arabanız: 2005 fabia 1,2 classic

İleti formika » 09 May 2013, 00:20

ne güzel söylemiş M.K. ATATÜRK ( REİSİ CUMHUR BİLE OLABİLİRSİN FAKAT SANATKAR OLAMAZSIN ) evet bir çok araç sahibi bilir hep ustayım diye geçinirler yazık al makası kes en kolay yöntem olmadı kaynak at yine olmadı git gel bu arada işini ahlakıyla yapana boynumuz kıldan ince herkese sorunsuz sürüşler..
Kullanıcı avatarı
formika
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali şirin
Nereden: Sakarya
Arabanız: skoda fabya 2001

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir