ARABAM SU ALIYOR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ARABAM SU ALIYOR

İleti mehmet_ergun » 31 Ekm 2010, 20:31

merhaba arkadaşlar 2 hafta önce 2006 fabia classic 1.4 aldım bu sabah arabada içerden buhar yaptığını gördüm camlar dışardan içerisi gözükmüyor camları sildim arka koltukların tabanında ve ön sol tabanda su olduğunu gördüm suyu temizlemeye çalıştım ama yarın bi servise götürücem canım baya sıkıldı sizlerden böyle bişey başına gelen varmı bu her arabada olan bişeymi yoksa scodalarda daha sık mı yaşanıyor bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim .

mehmet_ergun
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ERGÜN
Nereden: Bursa
Arabanız: FABİA CLASSIC 1.4 HB 2006

İleti BaTeRRiiSStt » 31 Ekm 2010, 20:57

valla arkadasım fabıaların cogunda boyle kapılardan su alıyor tofasın en dandık doganı sahını su almaz ama bu arabalar alır 2defa kapılara sılıkon cektırdım anca almıyor. su gıren yerı kendın temızleyemezsın halı yıkamacıya gıt ve suyu cektır çürür valla araba gecmıs konuları arat resımlerı olarak nasıl sılıkon cekmek gerekır anlatımı mevcut servıse gıdıpde bır dunya para bayılma.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hdoner » 31 Ekm 2010, 21:05

Arkadaş tamamen doğru bilgi vermiş.Su tahliye kanalları tıkanıyor ve biriken su kapıdan içeri giriyor.Forumda uzun uzadıya konuşuldu hatta arkadaşın dediği gibi kapıya silikon çekilmenin resimli anlatımıda mevcut
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hdoner » 31 Ekm 2010, 21:06

sizde yada çevrenizde halı yıkama makinası yada sıvı çeken elektrikli süpürge varsa hemen suyu çekin.Yoksa hem koku yapıyor ilerde de paslanma çürümede yapacaktır.
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ahmetciftcioglu » 03 Kas 2010, 21:58

işte bu su alma işi çok gıcık bi durum. Allah yardımcınız olsun
ahmetciftcioglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: AHMET
Nereden: Kahramanmaraş
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 plus 2009

İleti felicia35 » 03 Kas 2010, 22:03

felide de aynı sorun var.Ben bu yüzden ve de ihmalkarlığımdan dolayı bagaj kapağını çürütüp kanser ettim.Sonrada yeni bagaj kapağı taktırmak zorunda kaldım.

Usta bu kapağın nasıl bu hale geldiğini anlamadım dedi. Onlar anlam veremiyorsa bizim elden hiç birşey gelmez.
SAYGILARIMLA
Kullanıcı avatarı
felicia35
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ÖZER
Nereden: İzmir
Arabanız: 97 FELİCİA LX

İleti somet » 04 Kas 2010, 00:11

fabiaların su tahliye yollarının bukadar sık tıkanması çok ilginç
Kullanıcı avatarı
somet
CLASSIC
CLASSIC

İleti 34SCU59 » 04 Kas 2010, 00:38

bazen arka kapıları acıyorum ama aracın burnu biraz rampa yukarı doğru bir su bosalıyor arka kapıdan dersinizki hemen altında zaten bnzin filtresi var dedim benzin kaçırıyo o sekilde su akmaya basladı ama bnde içeriye su alma filan yok..

benim sıkıntım sadece kendi kendine buhu yapıyo sinir oluyorum yolda giderken illa kaloriferi acıp temizleyeceksın..
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti bogucan » 05 Kas 2010, 13:25

Herkese Merhaba Arkadaşlar ;

aynı problem bende de oldu 1 hafta önce 2002 model 1.4 68 hp kan beynime sıçradı
resmen-sağ arka halı ve sağ ön halı ama arka kapıdan aldığı kesin gibi...
yalnız şöyle bir sorum olacak size aracı baktırdım sağ arka döşemeyi söktüler ve cam mekanizmasının değişmesi gerektiğini suyu ordan aldığını söylüyolar kii bu çok saçma değil mi ???mekanizma ile suyun ne alakası var anlamadım?
bogucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Serkan SANCAKLI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2002 FABİA CLASSİC 68 HP+ATİKER LPG

İleti C@GL@R » 05 Kas 2010, 17:57

bogucan yazdı:Herkese Merhaba Arkadaşlar ;

aynı problem bende de oldu 1 hafta önce 2002 model 1.4 68 hp kan beynime sıçradı
resmen-sağ arka halı ve sağ ön halı ama arka kapıdan aldığı kesin gibi...
yalnız şöyle bir sorum olacak size aracı baktırdım sağ arka döşemeyi söktüler ve cam mekanizmasının değişmesi gerektiğini suyu ordan aldığını söylüyolar kii bu çok saçma değil mi ???mekanizma ile suyun ne alakası var anlamadım?

saçmalamışlar çünkü aynısını banada dediler hatta içerdeki kapı lastikleri eskimiş bile dediler. ya dedim fabianın kronik sorunu bu siz benim dediğimi yapın dedim içeri silikon cekecez dedim ya olurmu fln dediler. en son içimde sizin yapacağınız işin dedim çıktım eve geldim kendim söktüm çektim silikonu su alma olayı bitti.
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti haydew » 18 Kas 2010, 21:21

Evet Skodaların kronik sorunu. kapı döşemeleri açılınca görünür. ortada saç var onun kıyısındaki lastik çabuk çürüyor ve üsten gelen akıntı suyu ortadan içeri akıyor . Ustam saçların piklerini söküp lastik takak dedi. Ben silikon çektirdim şimdilik idere ediyor... En sağlamı iç saçı söküp yeniden yaptırmak ama onada ben uğraştırmadım şimdilik...
Kullanıcı avatarı
haydew
CLASSIC
CLASSIC

İleti hdoner » 18 Kas 2010, 22:01

Allahtan skoda tekne,yat falan üretmiyor :D
Forumda teknem su aldı canımı zor kurtardım !!!!! gibi mesajlar görebilirdik :D :D :D :D
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti alirıza » 19 Kas 2010, 19:13

mehmet_ergun yazdı:merhaba arkadaşlar 2 hafta önce 2006 fabia classic 1.4 aldım bu sabah arabada içerden buhar yaptığını gördüm camlar dışardan içerisi gözükmüyor camları sildim arka koltukların tabanında ve ön sol tabanda su olduğunu gördüm suyu temizlemeye çalıştım ama yarın bi servise götürücem canım baya sıkıldı sizlerden böyle bişey başına gelen varmı bu her arabada olan bişeymi yoksa scodalarda daha sık mı yaşanıyor bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim .

aynı sorun bende de vardı kapılardan degil de ön sag koltugun ordan .. yağmur yagınca veya arabayı yıkatınca içeri bayagı su alıyordu .. sag çamurlugun iç kısmındaki siyah plastik malzeme var davlumbaz onu söktüm ..sökünce orada tahliye kanalının yapraklarla tıkalı oldugunu gördüm tam sileceklerin altına geliyor orayı çok güzel bir şekilde temizledim ..o parçayı yerine takıp arabayı tekrar yıkamaya götürdüm damla su girmedi içeri camlarda bugulanma da yapmadı artık ...birde arabayı agaçların altına park etmiyorum ..
alirıza
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali rıza
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 tdi fabia 1

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir