Fabia da bilinmeyen düyme

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia da bilinmeyen düyme

İleti sihayi » 20 Kas 2010, 12:24

ARKADAŞLAR BEN 2004 1.4 101 bg fabia aldım araba çok hoşuma gitti. Çevremdeki insanlar neden skoda aldın diyorlar biraz canımı sıksalarda ben memnunum. Arabayı kullanarak tanımaya çalışıyorum fakat direksiyonun sol alt kısmında bilgisayara bağlantı bölgesinde bi düyme dikkatimi çekti ne olduğunu bulamadım üzerinde çekince on yazıyor bu nedir sizce birde araçda bilmediğim özellikler nelerdir. Beni bilgilendirirseniz sevinirim

sihayi
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: sinan yüksel
Nereden: İzmir
Arabanız: fabia

İleti Henien » 20 Kas 2010, 12:44

Foruma hoşgeldiniz. O düYme benim de yeni dikkatimi, çekti ben de anlamamıştım ne olduğunu, sorduğunuz iyi olmuş.

Bu arada neden skoda aldın sorusunun o kadar çok cevabı var ki... Hiç canınızı sıkmayın sınıfının kralını almışsınız. Güle güle kullanın.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti skodaizm » 20 Kas 2010, 12:50

O göz kutu meşrubat vs. koyma gözü. Klima soğutma yaparken bir miktar soğuk hava da o göze gelmekte ve kutunun soğuk kalmasına ve soğumasına etki etmekte. Eğer çekerseniz açık pozisyonda, iterseniz kapalı pozisyonda kalır. Benzer bir uygulama da torpido gözünün içinde radyo tarafındaki duvarında yer alan yuvarlak( kenarları kıvrımlı ) düğmedir.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti Henien » 20 Kas 2010, 12:59

Hımm enteresan, sanki içecek bir şey koyacak kadar büyük değil gibi hatırlıyoru ama, inince bir bakayım.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti hbo » 20 Kas 2010, 13:18

skodaizm yazdı:O göz kutu meşrubat vs. koyma gözü. Klima soğutma yaparken bir miktar soğuk hava da o göze gelmekte ve kutunun soğuk kalmasına ve soğumasına etki etmekte. Eğer çekerseniz açık pozisyonda, iterseniz kapalı pozisyonda kalır. Benzer bir uygulama da torpido gözünün içinde radyo tarafındaki duvarında yer alan yuvarlak( kenarları kıvrımlı ) düğmedir.

__Hakan Ün__

Sanırım Sizin dedıgınız torpıdo gozu ama bu arkadas sol alttakı tustan bahsedıyor o tusta aracı bılgısayara baglarken baglantı durumunu acıp kapatmaya yarıyor sanırım cunku benım aracıda bılgısayara baglamıslardı once bı tusa bastı ondan sonra bılgısayara baglanıldı
Kullanıcı avatarı
hbo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hasan Burak Orhan hBo
Nereden: Mersin
Arabanız: Fabia I 2006

İleti BaTeRRiiSStt » 20 Kas 2010, 13:29

fabıaların bazılarında 2 adet sogutmalı torpido vardır 1 tanesi normal torpido diğeri solda altta kucuk bır cekmece gıbıdır on/off yazan dugmesı vardır arkadasında dedıgı gıbı klıma calısıyorken oraya koydugunuz içeceği serın tutar.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti skodaizm » 20 Kas 2010, 13:41

hbo yazdı:
skodaizm yazdı:O göz kutu meşrubat vs. koyma gözü. Klima soğutma yaparken bir miktar soğuk hava da o göze gelmekte ve kutunun soğuk kalmasına ve soğumasına etki etmekte. Eğer çekerseniz açık pozisyonda, iterseniz kapalı pozisyonda kalır. Benzer bir uygulama da torpido gözünün içinde radyo tarafındaki duvarında yer alan yuvarlak( kenarları kıvrımlı ) düğmedir.

__Hakan Ün__

Sanırım Sizin dedıgınız torpıdo gozu ama bu arkadas sol alttakı tustan bahsedıyor o tusta aracı bılgısayara baglarken baglantı durumunu acıp kapatmaya yarıyor sanırım cunku benım aracıda bılgısayara baglamıslardı once bı tusa bastı ondan sonra bılgısayara baglanıldı

Alıntı yaptığınız mesajımda zaten torpido gözündekin soğutucudan bahsediyorum. Sanırım gözünüzsen kaçtı yada sonuna kadar okumadınız.

Bu bölme açılır ve oraya kutu içecekler koyulabilir. Ayrıca tam açılınca da bilgisayar bağlantı kısmına ulaşılır.

Bir bilgi daha ; o bölmede bazı Fabialarda kalem tutacağı da yer almaktadır.

Benden bilgiyi vermesi. İstediğiniz gibi anlamak ta sizlerden.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti kemal1135 » 20 Kas 2010, 15:40

skodaizm yazdı:
hbo yazdı:

__Hakan Ün__

Alıntı yaptığınız mesajımda zaten torpido gözündekin soğutucudan bahsediyorum. Sanırım gözünüzsen kaçtı yada sonuna kadar okumadınız.

Bu bölme açılır ve oraya kutu içecekler koyulabilir. Ayrıca tam açılınca da bilgisayar bağlantı kısmına ulaşılır.

Bir bilgi daha ; o bölmede bazı Fabialarda kalem tutacağı da yer almaktadır.

Benden bilgiyi vermesi. İstediğiniz gibi anlamak ta sizlerden.

__Hakan Ün__

benim aracımda da var sağ tarafta torpido güzündeki çalışıyor ama direksiyon tarafındakini çekip on konumuna getirdiğimde nedense bir farklılık göremiyorum bunun nedenini biliyormusunuz acaba
Kullanıcı avatarı
kemal1135
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2011 1.4 polo comfortline

İleti C@GL@R » 20 Kas 2010, 17:22

ben konrolun at kısmını sökmüştüm o on off düğmesi sadece bir deliği kapatıyo çalışma prensibi bu şekilde çekince havalandırmadan gelen soguk çekince önü açılıyor oraya geliyor. eğer soğuk gelmiyorsa oraya giden hortum yerinden çıkmıştır benim o şekildeydi taktım yerine oldu.
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti kemal1135 » 21 Kas 2010, 20:08

C@GL@R yazdı:ben konrolun at kısmını sökmüştüm o on off düğmesi sadece bir deliği kapatıyo çalışma prensibi bu şekilde çekince havalandırmadan gelen soguk çekince önü açılıyor oraya geliyor. eğer soğuk gelmiyorsa oraya giden hortum yerinden çıkmıştır benim o şekildeydi taktım yerine oldu.

çağlar çok teşekkürler yine aydınlattın bizi o hortumun yerini tam belirtme imkanı varsa bende bakmak istiyorum kontrol edeyim çıktıysa takayım bende
Kullanıcı avatarı
kemal1135
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2011 1.4 polo comfortline

İleti C@GL@R » 21 Kas 2010, 21:18

rica ederim. o hortuma ulaşmak için konsolun alt kısmı sökülecek. 6-7 tane vidayı sökünce çıkıyor vidaların kimisi gizli gizli yerler gösterge panelinin altındaki plastiği çıkaracaksınız bide vagcom girişinde vidalar var onları sökünce gri kısım çıkıyor.
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti yaman_onur » 30 Kas 2010, 14:56

Arkadaşlar o düğme, arça sürücüsünün ayaklarına kelen hava kanalını açıp kapatan klepenin on off düğmesi diye biliyorum. Kapalıysa klima ya da sıcaka hava ayaklarınıza gelmiyor.
yaman_onur
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir