2004 Model fabia 1.4 TDi Dreksiyon sorunu herkeste varmı ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2004 Model fabia 1.4 TDi Dreksiyon sorunu herkeste varmı ?

İleti go44 » 25 Kas 2010, 13:47

Arkadaşlar - ( 2004 Model fabia 1.4 TDi Classic ) yakıt ta cimri olduğu için ve volkswagen fabrikasından çıktığı için almayı düşünüyorum. Ancak internette araştırmalarıma göre ( Direksiyon kutusu pompası vs... gibi problemler varmış dreksiyon ikaz ışığı yanıyormuş ve sertleşme oluyormuş dreksiyonda !!! Buda beni korkuttu aldıktan sonra masraf yapıcak durumum yok ! Örnek verdiğim modeli kullanan arkadaşlarda varmı ?

örnek almatı düşündüğüm araba modeli : http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-skoda-fabia-fabia-classic-tdi-80-hp-takas-olur-35231389/detay

go44
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: gürkan kır
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: fıat

İleti grey_wolf » 25 Kas 2010, 14:06

yok öyle bir şey. bazı araçlarda oluyor tabi. ama kronik demek yanlış olur. eğer ilandaki araç ise o fiyat çok yüksek. 120 bin km de classic tdı o para biraz fazla. 16000 tl civarı edebilir. vuruk kırık yoksa.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti diseqc » 25 Kas 2010, 14:07

tdi ler de direksiyon arızası daha az gibi bir izlenim edindim forumda ama hiç belli olmaz aynı sistem direksiyon ama sadece bir direksiyona takılıp kalma zira direksiyonu iyi olanı alırsın başka bir yere saplanırsın araba temize benziyor ama dizel riskli tabii iyi bir computer testine soktur olan cok cok 100 tl ne olur kafan rahat olur direksiyon için arabayı kullan tam sağ ve tam sol manevrlarını farlar acıkken hızlıca peşpeşe yap eğer serteşme arıza lambası iç ışıklarda kısılmalar falan olmazzsa alırsın cok takılma
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti go44 » 25 Kas 2010, 14:44

Sadece örnek olarak verdim link teki arabayı ! Arabanın vuruğuna kırığına şasesne tabiki bakılacaktır.Sadece kronik olarak direksiyon problemi olmasından korkuyorum !
go44
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 25 Kas 2010, 15:00

?koda otomobilleri Volkswagen fabrikalarında değil, Çek Cumhuriyeti' ndeki fabrikalarında üretiliyorlar.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti mustklc » 25 Kas 2010, 15:08

motoru ve şasesi ve aktarma elemanları (şanzuman..vs) hep vw. montajı çek devletinde yapılıyor. o ayrı mesele.

aracı satan plakasını gizlemiş. plakayı öğrenip 5464 'den sorgulatın
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti go44 » 25 Kas 2010, 15:23

Arkadaşlar örnek verdiğim arabayı almayı düşünmüyorum yanlış anlaşılıyor. Örnek araba resmi olarak koydum. Benim için arabanın nerde yapıldığı şu an için önemli değil ! Vermiş olduğum fabia modeli direksiyon arızası çıkartıyomu ? bu önemli ? Lütfen bu modeli kullanan arkadaşlar yazsınlar
go44
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alirıza » 02 Arl 2010, 21:22

go44 yazdı:Arkadaşlar örnek verdiğim arabayı almayı düşünmüyorum yanlış anlaşılıyor. Örnek araba resmi olarak koydum. Benim için arabanın nerde yapıldığı şu an için önemli değil ! Vermiş olduğum fabia modeli direksiyon arızası çıkartıyomu ? bu önemli ? Lütfen bu modeli kullanan arkadaşlar yazsınlar

ben 2005 tdi kullanıyorum sıfır olarak aldım 70 000 km oldu .şimdiye kadar hiç bir sorunla karşılaşmadım... direksiyon pompası arızası genel de arabayı park ederken direksiyonu tam sağ veya tam sola çevirip bırakmaktan kaynaklanıyor. buna dikkat edersen hiç bir srun olmaz..taş gibi araba diğer benzinli fabia lara görede daha az motor arızası vermekte ....ve daha iyi bir araba
alirıza
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali rıza
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 tdi fabia 1

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir