bu sefer bıktırdı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

bu sefer bıktırdı

İleti bogucan » 26 Kas 2010, 11:24

Merhaba Arkadaşlar ;

Şimdiye kadar beni hiç bir şekilde üzmeyen,yormayan 2002 model 1.4 68 hp aracım bayram öncesi yağan yağmurlarla birlikte sağ arka kapıdan döşeme kısmından içeri su alıyor-şu an sol arka kapı döşemenin en alt kısmında da ıslaklıklar başladı,kapıdan merkezi kilit olan aracımda
şöför kapısından sürekli açıp kilitliyemiyorum boşa dönmeye başladı,bu sabah itibarı ile kornam çalmıyor tık tık diye bir ses mevcuttt ayrıca bakımı 5.000 km kadar geçirdik ...kaça hallederim arkadaşlar sizce bunları ???düşündükçe çıldırıyorum...

bogucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Serkan SANCAKLI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2002 FABİA CLASSİC 68 HP+ATİKER LPG

İleti felicia_3437 » 26 Kas 2010, 12:07

formdaki konuları incelerseniz eliniz yatkınsa bu su alma işini cözmek icin 10 tl ve biraz zaman ayırıp gidere bilirsiniz kapınızı iyi bir kilitci 30 40 liraya haleder bakım diyorsunuz zira ne bakımı bu 90 bin bakımı yoksa normal 15 bin bakımım örnek yağ 40 tl yağ filitresi 10tl hafa polen filitreleri 15 tl 20 de işilik veririsin biter he tiriger diyorsan iş biraz daha cıkar tiriger seti bildiğim kadarıyla 190 tl 80 tl icilik veririsin onada işin bitier
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti hdoner » 26 Kas 2010, 12:27

Bence arabı önce o şekilde bırakmayın ıslaklığı halı yıkama makinası iyice çekin araba sabahtan akşama kapılar açık hava alsın.

Kapılara gelince arkadaşın dediği gibi forumda aratın silikon çekerek kurtulabilirsiniz.Kapı sökmek zor değil bilmiyorsanız bi camcıya söktürün.Kapı sökülünce vida iletuturulmuş cam,vs mekanızmasının oldugu metal renklı parçayı goreceksınız.Onun kenarından sılıkonlayın ,vida yerlerınıde boş bırakmayın.

Kısaca anlattım forumda resimli anlatımı mevcut zaten.

Kapı kilidi basit anahtarcı yapar, korna ise su almıştır buyuk ıhtımal
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir