ARAÇ İÇİ GICIRDAMAYA Bİ ÇÖZÜM

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ARAÇ İÇİ GICIRDAMAYA Bİ ÇÖZÜM

İleti WXW » 30 Kas 2010, 22:34

:)) şimdi sıkı durun. aynı gıcırdama sesi zaman zaman, bir gidip bir gelmekle beraber, benim emektar RENO19 da da var.koltuklardan tut benzin deposuna kadar herşeyi araştırdım.fitiller hiç aklıma gelmemişti. bakalım tavsiye edilen ürün veya benzerini kullandıktan sonra kesilecek mi:)))???. geçmez ise benim ömrü hayatımda efsane olacak sorunlardan biri olarak kalacak

Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan
Nereden: Ankara

İleti RoadFighter » 30 Kas 2010, 23:03

Sadece kapı fitillerinden değil bagaj kapağının iç tarafındaki plastik kısmın altındaki metal tırnaklardan da ses gelebiliyor.

Ben bir ara bu metal sesini iyi takip etmiş ve çözmüştüm fakat bagaj kapağının altında farklı bir noktadan gene ses geliyor. Kapağı söküp uğraşmak lazım ama bu da hakkaten mesele.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti WXW » 30 Kas 2010, 23:34

RoadFighter yazdı:Sadece kapı fitillerinden değil bagaj kapağının iç tarafındaki plastik kısmın altındaki metal tırnaklardan da ses gelebiliyor.

Ben bir ara bu metal sesini iyi takip etmiş ve çözmüştüm fakat bagaj kapağının altında farklı bir noktadan gene ses geliyor. Kapağı söküp uğraşmak lazım ama bu da hakkaten mesele.

metal sesinden öte naylon/plastik gıcırdaması gibi bir ses bendeki, sağ arkadan gelince direkt benzin deposundan şüphelenmiştim. bakalım:)
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti RoadFighter » 01 Arl 2010, 00:31

Arabanın sağından solundan gelen sesleri pek dinlememek lazım esasında. Bizim araçtan Temmuz 2005'ten bu yana tek tük sesler geliyor.

Bunlar:

-Bagaj kapağının içinden gelen gıcırtı sesi
-Kapılardan çıkan rap rap şeklindeki ses
-Araba dururken direksiyonu çevrilince tık tık tık şeklinde çıkan ses

Özellikle yeni araç sahipleri ödedikleri onbinlerce TL'den sonra araçlarından hiç ses çıkmamasını bekliyorlar haklı olarak.

Türk mantığının aynen işlediği servisler ise müşterinin sorunu ile ilgilenir gibi gözüküp de arabayı aynı hali ile servisten yollayınca araç sahibi arabasından soğuyor.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti RoadFighter » 01 Arl 2010, 00:33

Ürün tavsiyesi için teşekkürler bu arada.

Piyasada Würth'ün benzer bir ürünü varmış ama bu ürünü alıp da bir deneyeyim.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir