Destek ihtiyacı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Destek ihtiyacı

İleti Erdem06 » 30 Kas 2010, 12:13

Sevgili arkadaşlar,
Fabia ların 1.2 clasic ile ilgili bilgi almak istiyorum. Malum 1.2 motor gücü nasıldır. Avantajları ve dezavantajları ile ilgili bilgi verebilirmisiniz?
Birde gaz tkılması durumunda ne olur onuda rica ediyorum.
Herkese Sevgiler..

Erdem06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erdem ÖZDEMİR
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia Comfort

İleti Henien » 30 Kas 2010, 14:34

Eğer fabia 1 soruyorsanız ben 9 aydır kullanıyorum, motor gücü kafaya takılacak kadar büyük bir sorun olmadı benim için. Benzine acımaz da gazı köklersen gayet güzel ivmeleniyor. Otobanda çoluk çocuk 160 km hızlauzun sayılabilcek bir süre kullandım. gayet rahat çıkıyor bu hıza. 160 km'ye kadar sorun yok ama sonrası için açıkcası kendime de arabay da yola da güvenemedim. Ama bassam daha gidecekti.

Küçük motorlar içn en çok klima eleştirisi getirisrler. Doğrudur yüklüyken uzun rampalarda klima ile 3 hatta 2. vitese düşmek gerekebiliyor. Bu durumda rampa bitene kadar kapatıveriyorsun klimayı sorun kalmıyor.

Ben lpg kullanmıyorum. 1.2 HTP 3 silindirli. Her model buna uymuyor galiba. Taktırıp da memnun olanlar var. Ama ben daha çok sızdırmazlık, ruhsat muayene uğraşmak istemediğim için benzine devam ediyorum. Karma kullanımda bir depoda ortalama 5.8 ile 6.2 lt yakıyor. (Eşimin veya benim fazla kullanmış olmamıza göre rakam değişiyor :) )

İkinci elde bildiğin temiz bir 1.2 varsa sırf motoru yüzünden tereddüt etmemelisin. Ama belli bir 1.2 yoksa elbetteki 101 hp'lik 1.4 ler dahafazla memnun edecektir.

Sıfır 1.2'leri soruyorsan, onu da kullanan arkadaşlar anlatacaktır.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti unlztrk » 30 Kas 2010, 14:43

Motor gücünü falan kafanıza takmayın. Yakıtta fena değildir. Arabayı doldurup bayır yukarı çıkarsanız çok yakar onun dışında iyidir. Bir hafta kadar önce seyrantepe stadın önünden 2. köprüye doğru ibrede 190ı gördüm arabada hanım ve cocuk vardı gazı bıraktım. İvme konusuna gelince bu araçlar 3000 devire kadar leş gibidir çok ağır davranır ama 3000 devirden sonra 5. vitestede olsan gaza bastığın an şahlanır.
Kullanıcı avatarı
unlztrk
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ünal
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Seat TOLEDO

İleti hetepe » 30 Kas 2010, 16:13

Sakin kullanımda LPG li kadar yakar, bastınız mı 1,6 gibi yakar.
Sakin kullanımda biraz motor sesi dinlersiniz, bastınız mı 200 km/h yi bile görürsünüz.
Sakin kullanımdaki düşük devirli motor sesi hoştur, elektrikli motor gibi ses verir, Bastığınızda duyduğunuz sese hayran kalırsınız, Subaru gibi ses verir.
Yeni model 1,2 HTP ler ile aynı özellikteki motor, yeni kasalarda 6 HP farkla 70 HP olarak sunuluyor, bu da Şanzıman farkından, motor bire bir aynı.
1,2 HTP için söylenen en uygun LPG kitinin Landirenzo oluğu söylendi uzunca bir süre, Prosedürle uğraşmamak ve bagajı iyice yoketmemek için ben hâla benzinle kullanıyorum 6 yıldır.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti Erdem06 » 01 Arl 2010, 11:29

Tüm destek veren arkadaşlara teşekkür ederim. Birde Ankarada temiz araç bulabilirsem alacağım son kararım fabia :)
Erdem06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erdem ÖZDEMİR
Arabanız: Fabia Comfort

İleti onurson » 01 Arl 2010, 13:28

Erdem06 yazdı:Tüm destek veren arkadaşlara teşekkür ederim. Birde Ankarada temiz araç bulabilirsem alacağım son kararım fabia :)

ben şahset uzun seneler satmayı düşünmüyorum. istesende vermem :) herşeyiyle bi tane.
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti T.T. » 01 Arl 2010, 17:28

bende kullanıyorum yaklaşık 1 yıldır. İlk başta sizdeki kuşkuları bende yaşadı ama gerçekten 1.2 motor küçük olduğuna bakmayın şehir içi de şehir dışıda iyi bir araba. Motor çekmez filan diyenlere aldırmayın. Birçok 1.6 arabalardan daha hızlı kalkış ve hızlanma ivmesine sahip bir motor var(HTP). Bende 2004 var vergisi 80+80 lira... Çok ekonomik. Tavsiye ederim. Arabamı satmak için söylemiyorum haa sonuçta bende ankaradayımmm.. :lol:
Kullanıcı avatarı
T.T.
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Skoda Fabia 2004 1.2 47 Kw Kit : Lovato EasyFast

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir