FABİA 2006 TDİ SOL ÖN CAM OTAMATİĞİ SORUNU

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FABİA 2006 TDİ SOL ÖN CAM OTAMATİĞİ SORUNU

İleti akilliadam » 03 Arl 2010, 20:41

ARKADAŞLAR BENDE 2006 TDİ FABİA VAR SOL ÖNCAM OTAMATİĞİ DÜĞMESİNE BASRIĞIMDA YUKARAI YERİNE AŞAĞI YADA AÇAIYERİNE YUKARI AÇILIYOR BAZEN DURMADAN TERS İSTİKAMETTE AÇILIYOR YANİ KAFASINA GÖRE TAKILIYOR KONU HAKKINDA TECRÜBESİ OLAN VARSA SEVİNİRİM

akilliadam
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet k.yılmaz
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: octavia amb 1.6

İleti önder38 » 03 Arl 2010, 21:28

yukarı kalkarken zorlanıyor ve bunu birşey sıkıştı diye algılayıp aşağıya sarıyor. sebebi genellikle camı tutan plastiklerden birinin kırılmasıdır. yük tek tarafa binince mekanizma zorlanıyor. benimde başıma geldi (2006 tdı fabiam da), kendim yaptım. oto camcıları bunu yapıyor ücret 40- 60- 100 tl civarı değişiyor.

kendiniz yapmak isterseniz ki tavsiye etmiyorum çok zor, önce 2 adet camı tutan plastik temin etmelisiniz. mümkünse kırılmaz olanlarından alın. normaller beyaz onlar biraz daha beyaz-sarı arası karışık bir renkte.

önce kapı döşemesi sökülecek.

camı tutan vidaları sökmek için cam hareket ettirilerek uygun hizaya gelince vidaları gevşetilip cam boşa çıkartılacak. ardından yukarda dururken sabitlenecek. kalın bantlarla yukardan yapıştırılabilir.

kapı içindeki sac levha perçinli olduğu için patlatılıp açılacak.( ben matkapla patlattım.)

sac ve üzerine sabitlenmiş cam açma mekanizması yani kapı iç sacı titizlikle öne çekilecek. halatlara takılı olan plastikler çıkarılıp yenisiyle değiştirilecek. mekanizma temizlenip yağlanacak.

işlem tersten yapılarak kapı toparlanacak. perçinler için perçin makinesi gerekli, elinizde mevcut değilse sanayide yaptırılacak.

ben kendim 20 lira (15 plastik 5 perçin) ve oldukça emek harcayarak ve zevk alarak yaptım. böyle şeylerle uğraşmaktan zevk alırım. yavaş yavaş keyifle 7-8 saat uğraşarak (alet edevat yetersizliği gibi olumsuzluklar süreyi uzattı.) yaptım.

eliniz yatkın değilse veya plastiklerin kırık olup olmadığından emin olamazsanız hiç bulaşmayın biraz zor bi iş.
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

İleti akilliadam » 03 Arl 2010, 22:31

teşekkür ederim ama anlattığına bakılrsa bayağı sormuş kendim tekniker olduğum halde bile becerebileceğimi zannetmiyorum ama bi zorlanma olmuyor dorurp tekrar bastığında yukarı çıkıyor bi camcıya götüreyeim bari çok teşekkür ederim
akilliadam
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet k.yılmaz
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: octavia amb 1.6

İleti sarıbey » 08 Arl 2010, 15:58

evett ..şimdi benim başımdaki sorunum.:((( ön panel düğme bazen çalışıyo bazen çalışmıyo.kafasına göre takılıyo.ama yolcu koltuğundan yapılınca sorun yok gibi.ya oksitlenme yaptı.yada düşünmek bile istemiyorum :( bende tırstım pahalı bişey diye gidemiyorum tamirciye :(
sarıbey
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: fabia

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir