aracımın hasarlarını yaptırayımmı?yaptımıyayımmı?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

aracımın hasarlarını yaptırayımmı?yaptımıyayımmı?

İleti ünsal » 05 Arl 2010, 02:09

Arkadaşlar aracımın sol çamurluk ucunda 10 cm kadar göcük var birde sağ ön kapı ile arka kapı birleştiği noktada 50 cm sürtmeden dolayı hasar var ustaya gösterdik ve cevap can sıkıcı sol ön çamurluk,sağ ön ve arka kapı komple boyanacak dediler bu durumda kararsız kaldım lokal olmazmı dedim metlik boya bu dediler olmazmış şu durumda ne yapayım karar veremedim...

AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti balarest » 05 Arl 2010, 10:56

resımlerle destekleseydınız daha mantıklı yorumlar alabılırdınız ama kısmı boya yapılır yetkılı servıs ıle gorusun
balarest
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri

İleti felicia35 » 05 Arl 2010, 18:19

Aslında lokal boya yapılıyor fakat boyanmayan yakın parçalarla arasındaki renk tonu baya bir belli oluyor.Benim arka bagaj kapağında çürüme vardı bende kapağı yenisi ile değiştirdim.Arka sağ çamurlukta da sizinki çapında bir göçük vardı fakat boyasında bir sorun yoktu.Kaportacıya sadece içerden yada mümkün ise çektirme ile dışarıdan düzeltin boyanmasına gerek yok demiştim.Usta abi olmaz boyanması şart hem kapak boyanınca burada renk tonu oluşur hoş görünmez demişti bende boyattım.Bağaj kapağı boyası montajı + çamurluk onarımı ve boyası 400 TL işçilik verdim fakat çok güzel oldu.
SAYGILARIMLA
Kullanıcı avatarı
felicia35
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ÖZER
Nereden: İzmir
Arabanız: 97 FELİCİA LX

İleti C@GL@R » 05 Arl 2010, 18:36

benim sol çamurlukta yumruk kadar göcük vardı 50 liraya boyatmadan hallettik konusunu açmıştım sanırım siteye. o usta hangi çağda yaşıyo gerçi resim olmadan yorum yapıoz ama..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti ünsal » 05 Arl 2010, 21:04

AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti dawerw » 05 Arl 2010, 21:08

boya yaptırırsanız tek problem satarken çıkacak yakın vadede satmayı düşünüyorsanız bırakın öyle kalsın. ama satmayacağım aracımdan memnunum diyorsanız arabanıza taklalı muamelesi yapılmaması için o kusurların 4-5 tane fotosunu çekin boyanmadan 25 kuruştan 1.25 kuruşa çıkartın ruhsatın yada bakım defterinin arasına koyun satarken kardeşim burada boya var bu yüzden diye gösterin güven verir. o problem anca bu şekilde atlatılır zira parça boyada olsa tamamende olsa sağlam bir kaportacı anlar. siz yok basit bişeydi desenizde alan insan ikinci elde artık kimsenin güveni kalmadığından inandırmak zor olur.
dawerw
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti balarest » 05 Arl 2010, 21:20

katılıyorum kaldı kı sahse ben boyalı araba almaktan cekınmıyorum sadece aracın kazalı oldugundan cekınıyorum ben bınıcı olarak alacagım ıcın boya muhım degıl. renk ton farkını cabuk bellı edecegınden ya ıyı bır ustada yada guvenılır yetkılı servıste bu ıslemı yaptırın

dawerw yazdı:boya yaptırırsanız tek problem satarken çıkacak yakın vadede satmayı düşünüyorsanız bırakın öyle kalsın. ama satmayacağım aracımdan memnunum diyorsanız arabanıza taklalı muamelesi yapılmaması için o kusurların 4-5 tane fotosunu çekin boyanmadan 25 kuruştan 1.25 kuruşa çıkartın ruhsatın yada bakım defterinin arasına koyun satarken kardeşim burada boya var bu yüzden diye gösterin güven verir. o problem anca bu şekilde atlatılır zira parça boyada olsa tamamende olsa sağlam bir kaportacı anlar. siz yok basit bişeydi desenizde alan insan ikinci elde artık kimsenin güveni kalmadığından inandırmak zor olur.
balarest
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri

İleti FenerisT » 05 Arl 2010, 21:39

geçmiş olsun. bende de benzer sıkıntı var,

bence boyasız olmaz ama parça boya attırıp çekilen macunun iyice inceltilmesini takip edin ki sonra sırıtmasın orası. boya sonrası pasta cila attınmı çok belli olmaz

ben biraz toparlayınca öyle yaptıracağım.
Kullanıcı avatarı
FenerisT
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: cevdet demir
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: OCTAVIA 1.6 GLXi 102 bg

İleti ünsal » 05 Arl 2010, 21:41

lokal boyada sansın yok renk tutmaz sırıtır diyorlar oda boyanın metalik oluşu dediler komple boyanması gerekiyormuş o zamanda iki kapı ve çamurluk boyalı olucak
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti onurhan2006 » 05 Arl 2010, 22:31

bence abartılacak birsey yok böyle idare edin masraf açmayın...
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti felicia_3437 » 06 Arl 2010, 00:54

abi nasıl orada lokal boya olmuyormuş ya artık devir teknoleşi devri ona göre mazemeler var elpete lokal tınerı dıye bırşeyle yapılıyor hıcte beli olmuyor orası lokal ıle kapanır ki kaldıkı senın aracın sarı renk metelık kırmızı da kapatıyorlar sırtması encok kolaylık sağlıyan renk o onu yapıyor ustalar bunu mu yapamıyacaklar siz en iysimi kaportacınızı değiştirin hata onun yolu üzerinden bile gecmeyın
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Arabanız: FELİCİA LX

İleti ünsal » 06 Arl 2010, 20:41

normal kaportacı olsa tamam yetki servis bunu söylüyor...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir