BENDEN BIKTINIZ AMA YARDIMM!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

BENDEN BIKTINIZ AMA YARDIMM!!

İleti aslanbey28 » 10 Arl 2010, 21:41

GEÇENLERDE ARACIMI SATILIĞA ÇIKARDIĞIM ALAN KİŞİ SERVİSE GÖTÜRDÜĞÜNÜ VE ARKA BAGAJ VE KAPUTUN DEĞİŞTİĞİNİ SÖYLEMİŞTİM BANA BUNU FERHAT SKODADA SÖYLEDİ VE SERVİS KAYITLARINA GEÇTİĞİNİ PARÇALARIN YÜCE OTODA DEĞİŞTİĞİNİ SÖYLEDİLER BUNLARI ANLATMIŞTIM

ŞİMDİ YÜCE OTO YA GİTTİM ARACIN SADECE ÖN TAMPON VE ARKA TAMPON DEGİŞMİŞ DEDİLER ARKA BAGAJ VE KAPUT ORJİNAL AMA BOYA VAR DEDİLER EKSPERTİZ RAPORUNU GÖSTERDİM YAZDIKLARI PARÇALAR DEĞİŞMEMİŞ DEDİLER

BEN ARACI SATMIŞKEN FERHAT SOKODANIN DEGİŞMİŞ DEDİĞİ PARÇALAR YÜZÜNDEN ARACI STAMADIM ŞİMDİ BU EKSPERTİZ RAPORUNU VEREN SERVİSİ NEREYE ŞİKAYET EDEYİM BANA BİR AKIL VERİN

aslanbey28
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yalçın
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: fabia

İleti mustklc » 10 Arl 2010, 21:50

ilginç bir durum. resmi belge varsa her türlü hakkını arayabilirisn. şimdi sana 2 belge lazım. birincisi ferhat otodan aldığın expertiz raporu ki zaten var. ikincisi yetkili servsten veya yüce otodan aldığın rapor. bunları sunup , savcılığa başvurabilirsin sanırım. mağdur oldum, maddi kaybım var diyebilirsin. forumda avukat bir arkadaş vardı o daha iyi yardımcı olur
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti Henien » 10 Arl 2010, 22:30

Hımm! enteresan bir durum. Bir zarara uğradığınız ve bu zararın servisin verdiği hatalı bilgiden kaynaklandığı açık. Ancak zararınızın parasal bir karşılığı olmalı ve bunu ispatlayabilmesiniz.

Şİmdi siz kaç TL zarar gördünüz bunu nasıl belirleyebiliriz. Aklıma gelen sembolik bir manevi tazminat davası olabilir ama o da uğraştığınıza değmez. Suç duyurusu desek, hangi suça sokacağız servisin yaptığı eylemi!!!

Ben bu olayda sizin lehinize yargıdan ne sonuç alınabilir bilmiyorum açıkçası.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti lostar58 » 13 Oca 2011, 15:33

aslanbey28 yazdı:GEÇENLERDE ARACIMI SATILIĞA ÇIKARDIĞIM ALAN KİŞİ SERVİSE GÖTÜRDÜĞÜNÜ VE ARKA BAGAJ VE KAPUTUN DEĞİŞTİĞİNİ SÖYLEMİŞTİM BANA BUNU FERHAT SKODADA SÖYLEDİ VE SERVİS KAYITLARINA GEÇTİĞİNİ PARÇALARIN YÜCE OTODA DEĞİŞTİĞİNİ SÖYLEDİLER BUNLARI ANLATMIŞTIM

ŞİMDİ YÜCE OTO YA GİTTİM ARACIN SADECE ÖN TAMPON VE ARKA TAMPON DEGİŞMİŞ DEDİLER ARKA BAGAJ VE KAPUT ORJİNAL AMA BOYA VAR DEDİLER EKSPERTİZ RAPORUNU GÖSTERDİM YAZDIKLARI PARÇALAR DEĞİŞMEMİŞ DEDİLER

BEN ARACI SATMIŞKEN FERHAT SOKODANIN DEGİŞMİŞ DEDİĞİ PARÇALAR YÜZÜNDEN ARACI STAMADIM ŞİMDİ BU EKSPERTİZ RAPORUNU VEREN SERVİSİ NEREYE ŞİKAYET EDEYİM BANA BİR AKIL VERİN

KARDEŞ HİÇBİR SERVİS arabada ne değişti ise hangi serviste değiştiğini göremez firma ismi bu yüzden veremez sadece değişti ise değiştiğini görebilir ama ekspertiz raporunuzda bunu bildirdiler ise bunun nushasını ekleyebiliyorsanız buraya ekleyin bizde bakalım eğerki işlem gördüyse usta gördüğü işlemi söyler diğer türlü parça su tarihde değişmiştir diyebilir servise ekspertiz yaptıran herkes bilir bunu surada değişmiştir diyemez çünkü onu göremez doğru mu arkadaşlar
lostar58
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: OKTAY

İleti tahsinorten » 13 Oca 2011, 16:56

arkadaşım hiç uğraşma elindeki belgelerle tüketici hakları mahkemesine başvur.onlar gereken her şeyi yaparlar.bu kadar kolaymı insanların işini berbat etmek?
tahsinorten
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: tahsin örten
Nereden: Şırnak
Arabanız: 2005 octavia elegance

İleti lostar58 » 13 Oca 2011, 17:19

kardeş işi berbat ekmek değil ortada bir yanlış anlaşılma var ve eğerki o yanlışlıktan dolayıda kendi suçlu duruma düşebilir elindeki belgede dedikleri yazıyor mu o var dikkat etmek lazım
lostar58
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: OKTAY

İleti aslanbey28 » 13 Oca 2011, 19:33

verdiğiniz bilgiler için tşk arkdaşlar buraya ferhat skodanın verdiği ekspertiz raporunu sonrdan gitiiğim serivisin ekspertiz raporunun resmini ekleye bilirsem ekleyecem ama söylediklerimde zerre yalan yok ben yetkili servisteki arkadaşlara kaput değişmemiş sadece ön kısmında lokal boya var 3 tane ustaya götürdüm dedim yetkili servisteki arkadaş sanayi ustalarını küçümseyerek onlar analmazlar zaten dedi iş yoğunluğundan peşine düşemedim ama en geç p.tesi hukiki yollara başvuracam SAYGILAR
aslanbey28
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yalçın
Arabanız: fabia

İleti zezula » 13 Oca 2011, 20:02

MALESEF SERVİSLER TUTARSIZ BENCE HAKKINIZI SONUNA KADAR ARAYIN HATTA DİREKT SORUMLULULARINA ŞİKAYET EDİN SERVİSLER NEREYE BAĞLI BİLMİYORUM AMA ONLARDANDA SORUMLU BİR ÜST BÖLÜM VARDIR.
zezula
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: önder kaplan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: GLXİ

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir