SOL ÖN CAMDAN GELEN SESE ÇÖZÜM LÜTFEN !

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SOL ÖN CAMDAN GELEN SESE ÇÖZÜM LÜTFEN !

İleti jamesdean » 15 Arl 2010, 12:03

Arkadaşlar,

Akaryakıt fiyatlarını tartışmaktan kaç gündür sormayı unuttum.

Solumdaki camı tamamen kapadığımda en ufak bozuk bir yolsa ses gelmeye başlıyor. Rüzgar sesi değil yanlız bu. Plastik sürtmesi kıvamınca gıcırdama. Sol kulağım felç oldu . 2 cm aralayınca ise ses kesiliyor.

Resimde gösterdiğim plastik şeridi bastırdığımda cırt cırt ses geliyor. Sanırım gevşeme falan var. Nasıl düzelir bu ses ?

Resimde elimle bastırdığım plastiği göstermeye çalıştım. ( Benim araç fabia 1 , resimdeki araç aldatmasın )

Eklentiler
faaaa.jpg
faaaa.jpg (11.76 KiB) 1477 defa görüntülendi
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti mbarman » 15 Arl 2010, 12:07

cam fitillerinin soğukta sertleşmesinden kaynaklanıyor. silikon sprey sıkarsanız gıcırtı kesilir. geçen yıl bendede olmuştu
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti cineration » 16 Arl 2010, 15:44

Silikon spreye alternatif olarak vazelin yada elmanın kabuğunu soyup sürerseniz muhtemelen ses kesilir
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti jamesdean » 17 Arl 2010, 11:31

Beyler,

Dün akşam Leroy Merlin'den 1 adet TECHNOSPRAY Marka Silikon bazlı yağlayıcı sprey aldım. ( Araç kapı fitilleri, kapı menteşeleri, ambar kapakları, tekstil makinaları (dikiş iğneleri dahil), konveyörlerde, motor yataklarında ve bunun gibi Silikon kullanmaya uygun tüm yüzeylerde kullanılırmış )

Umarım doğru spreydir.

Camın girdiği aralıkların içine baya bir sıktım. Ancak halen ses kesilmedi. Bariz camdan geliyor. ( Camı 1 cm aralayınca ses kesiliyor çünkü )

Kapıdan dolayı desem, kapıda herhangi bir boşluk yok. Kilitleri ayarlatmıştım.

Tekrar sorunu söylüyorum. Sol cam tam kapalı iken araç en ufak bozuk yolda titrediğinde camdan PIRRRRR, TIRRRRRRR gibi bir ses geliyor. Rüzgar sesi falan değil..
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir