Masraf zamanııııııı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Masraf zamanııııııı

İleti BaTeRRiiSStt » 20 Arl 2010, 20:14

4ay önce akü bitti olabılır dedık 150tl ye mutlu aku aldım. 1haftasına aku yuzunden araba evın onunde calısmadı hay senın satacağın akunun diye akuyu aldıgım yere gıttım sorun akuden değil şarj dinomosundan cıktı kömürleri bitmiş konjektoruyle beraber işçilik dahil 240tl bayıldım..neyse dedık bır sekılde atlattık rahat rahat bıenlım arabamıza derken 1ay sonrası gaz verdıkce alttan anormal sesler gelmeye basladı servıse gıttım arabanın en pahalı parcası olan katalıtık konvektor dağalmış (2900tl) cik egsozcuda 380 tl ye yan sanayi taktırdık orjınalı 110bin gıtmıs yan sanayi 50bin gitsin dedik rahat rahat bınerım artrık dıye yola koyuldum..aradan 1ay gecti aynı ses yıne gelmeye basladı hay senın takacagın katalitiğe de konvektörede diyip cıktım yola egsozcuya vardım meğer sorun konvektorde değilmişş eeee nerdeymiş dedim? aqyduum susturucuları bozulmus önde var arkada var ama hangısı arızalı anlasılamıyor eee nolcak dedım !! ıkısı 350 dedi bayıldık parayı yaptırdık..yeter dedık yola cıktım eve gıdıyorum ama araba nasıl bağırıyor abart egsoz varkı bır uğuldama neyse yenı takıldı alısır normale doner dedık..o gece ii yagmur yagdı sabahına arabaya bındımkı ne goreyım can simidini evde bıraktıgım ıcın arabaya bınemedım araba olmus gölcük kapılara sılıkon arka 2kapı +sılıkon 30 tl bayıldık.artık bıttı tamam dedım yola cıktım dedım camı acayım havalansın ıcerısı dugmeye bı bastım şıngır şıngır bırsey hooop cam aşşağa.. vay dedım senın aq. camcıya gıttım mekanızmaya 80tl bayıldım.. tabı susturucuyu deıstırdım ya araba böğürüyor 1-2ay oyle bındım ama artık kafam kazan gıbı oldu uğultuıdan dooooru egsozcuya dedım yan sanayı susturucu takmıssın sese bak abart egsoz gibi dedim adam arabayı bır surdü ne egsozu abi senın sağ ön teker rulmanı dağalmış dedi. vay arkadas benımde canım var dedım..hemen orda tanıdık tamırcı varmıs gosterdık evet arızalı egsozda bısey yok dedı. parcayı 120 tl ye aldım parcayı takacaklar ama aksılık olucak ya parcanın girdiği yuva gibi bişey var adı aklımda değil ozel vidası falan var o vida yalama olmus olmasa şaşardım zaten.. vıdada tek satılmıyor parcayı komple 50 tl ye aldım 5o de işçilik 220tl oracıkda d.malıverdim...tamam dedım eve gıdıyorum bır yagmur yagıyor ama nasıl kapıları yaptırdıkya ısterse gok delınsın zkmde değil sabah bır bakarım ki vay arkadas arka taraflar ıslak yaptırdıgım yere gıttım senın yapacagın ısın aq dıye. adam bakdı abi kapılardan değil ımkanı yok zaten dosemede ıslak değil soke söke bakıcaz sokuldu bır yerden alıyomuıs soyledı ama dınlemedım bıle vercez ya 20-30 tl meğersem arabayı komple sokmus aqoyduum su nerde gelıyo bulcam diye.ön kapı lastıklerı deışecek dedı deıstır dedım 70tl tanesı mıs o an bayılmısım ..ıscılık dahıl 260tl yı duyunca ..
nolur fabia yetyer artık bende insanım....:cry:

BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti cenk16 » 20 Arl 2010, 20:21

Gemlik'li kardeş ne kadar güzel yazmışsın. Maşallah kalemin kuvvetli.
cenk16
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cenk Şahin
Arabanız: Astra 1.6(Eski Skodacı)

İleti C@GL@R » 20 Arl 2010, 20:26

valla bu biraz senin şansızlığınmı desem bilmiyorum nerdeyse tüm kronik sorunları yaşamışsın ne desen haklısın bu kadar sorun bende yaşasam skodayı bedava verseler almam heralde.. ama genel olarak ustalardan yana yaşanan sorunlarda var
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti mustklc » 20 Arl 2010, 20:51

bazı arabalar beddualı gibi komple sorunlu oluyor. eski aracım öyleydi.99 polo 6n

aldıktan bir hafta sonra şanzuman dağıldı hemen oracıkta 1000 tl gidiverdi.

oradan bir başladık.
el frenini çektim elimde kaldı. çıkması 300 tl dediler
sabahleyin çalışmadı . benzin pompası 360 tl dediler.
1 senede 4 kez bujilerini değiştirdim. 3 defa yağı ..vs değişti.
ayda bir kez burcları dağılıyordu.
gaz ayarı olmadı. 100 km de 50 lira gaz yakıyordu :?
cam kapanmadı, vtes geçmedi, fren tutmadı. öyle para katı öyle para aktı.

en sonunda dayanamadım satmaya karar verdim.

biriyle anlaştık, noterde buluşmak üzere ayrıldık.

içim de buruldu. hey araba dedim seni çok özleyecem :lol: :cry:

notere giderken , bir koku??? snıf snıf kokladık.

Aman Allahım aracın ortasından dumanlar yükseliyor :D

oracıkta aracı bıraktım kaçtım. malum lpg li araç patlar matlar :D

esnaf yetişti su mu söndürdük aracı. baktık azıcık döşeme yanmış. hala bilmiyorum neden. sigara da içmem. sanırım alttaki eggsoz gazı atamamış.içeri ısı vermiş alttan.

aracı verirken dönüp bakmadım bile . nalet olsun dedim senin gibi arabaya.

sattığım adama söyledim. ne masraf çıkarsa kefilim dedim.

demez olaydım :?

adam gün aşırı arar. şu masrafı çıkt para bu masrafı çıktı para. öyle öyle sattığım adama 350 lira da fazladan verdim.

hem araba satıyom üstüne de para veriyorum :D

kul hakkıdır dedik üstelemedik verdik. daha da para para para diye susturamadık. aracın yıllık bakımını bana yaptıracak nerdeyse.

herhalde Allah dualarımızı kabul etti. şans eseri iyi bir araca denk geldim. Allaha şükürler olsun.

yani demem o ki, SAT O ARACI KURTUL MASRAFI BİTMEZ.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti serdar5306 » 20 Arl 2010, 20:54

Amma şansızmışsın be kardeş film gibi valla son olur işşallah :?
2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH
serdar5306
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERDAR
Nereden: Ankara
Arabanız: FABİA COHİCE 2005

İleti e144552 » 20 Arl 2010, 21:05

çok büyük geçmiş olsun ikinize de, hem güldüm, hem üzüldüm yazdıklarınıza.
Oturman mümkünse ayakta durma, yatman mümkün ise, oturma!
Kullanıcı avatarı
e144552
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: OCTAVIA 1.4 TSI Elegance

İleti berkin » 20 Arl 2010, 21:26

Walla ne yalan söyliyeyim ilk defa sizin gibi sorunlar yaşayanları okuyorum . Ama gerçektende çok şansızmışsınız .Neyse geçmiş olsun . Umarım bundan sonra şansınız güler.
Kullanıcı avatarı
berkin
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: YILMAZ HATİP
Nereden: Kocaeli
Arabanız: YETİ 1,6 TDİ ELEGANCE GREENLİNE MATO KAHVE

İleti felicia35 » 20 Arl 2010, 22:28

Öncelikle geçmiş olsun arkadaşım.Tüm şanssızlıkları yaşamışsınız,çok sabırlı biriymiş siniz.Ben olsam arabayı yakardım herhalde.Ama siz siz olun bana uymayın.
SAYGILARIMLA
Kullanıcı avatarı
felicia35
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ÖZER
Nereden: İzmir
Arabanız: 97 FELİCİA LX

İleti hdoner » 20 Arl 2010, 23:22

Varya gülerekten okudum yazılanları:D :D Allah sizden razı olsun buna benzer olay benım basımdanda geçti yanı gecemdı degıl o an cok sınırlenıyorsunuz ama sole bı uzaktan bakınca film gıbı oluyor.En keısn cozum dakka beklemeden 3 e beşe arabayı satmaktır.Sorunlu arabayı ıyı bı tamırcı adam eder ama normal kullanıcının başedecek ne zamanı vardır nede parası.Sıfır araba kredeı ceksen aylık oduyecen taksıt gıderlerden daha az olur en azından suprızı olmaz dıye duunuyorum.
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti dominik » 20 Arl 2010, 23:28

walla bu kadar şansızlık olur mu bre,büyük geçmiş olsun ikinize de umarım bi daha yaşamazsınız(yada daha az.masraf bitmez çünkü)
alamandan saşma,japonu aşma.türk atasözü araç için (bana göre biçok dalı da kapsar)
dominik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: halil demir
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: fabia 2001 101bg 16v

İleti alirıza » 21 Arl 2010, 08:27

BaTeRRiiSStt yazdı:4ay önce akü bitti olabılır dedık 150tl ye mutlu aku aldım. 1haftasına aku yuzunden araba evın onunde calısmadı hay senın satacağın akunun diye akuyu aldıgım yere gıttım sorun akuden değil şarj dinomosundan cıktı kömürleri bitmiş konjektoruyle beraber işçilik dahil 240tl bayıldım..neyse dedık bır sekılde atlattık rahat rahat bıenlım arabamıza derken 1ay sonrası gaz verdıkce alttan anormal sesler gelmeye basladı servıse gıttım arabanın en pahalı parcası olan katalıtık konvektor dağalmış (2900tl) cik egsozcuda 380 tl ye yan sanayi taktırdık orjınalı 110bin gıtmıs yan sanayi 50bin gitsin dedik rahat rahat bınerım artrık dıye yola koyuldum..aradan 1ay gecti aynı ses yıne gelmeye basladı hay senın takacagın katalitiğe de konvektörede diyip cıktım yola egsozcuya vardım meğer sorun konvektorde değilmişş eeee nerdeymiş dedim? aqyduum susturucuları bozulmus önde var arkada var ama hangısı arızalı anlasılamıyor eee nolcak dedım !! ıkısı 350 dedi bayıldık parayı yaptırdık..yeter dedık yola cıktım eve gıdıyorum ama araba nasıl bağırıyor abart egsoz varkı bır uğuldama neyse yenı takıldı alısır normale doner dedık..o gece ii yagmur yagdı sabahına arabaya bındımkı ne goreyım can simidini evde bıraktıgım ıcın arabaya bınemedım araba olmus gölcük kapılara sılıkon arka 2kapı +sılıkon 30 tl bayıldık.artık bıttı tamam dedım yola cıktım dedım camı acayım havalansın ıcerısı dugmeye bı bastım şıngır şıngır bırsey hooop cam aşşağa.. vay dedım senın aq. camcıya gıttım mekanızmaya 80tl bayıldım.. tabı susturucuyu deıstırdım ya araba böğürüyor 1-2ay oyle bındım ama artık kafam kazan gıbı oldu uğultuıdan dooooru egsozcuya dedım yan sanayı susturucu takmıssın sese bak abart egsoz gibi dedim adam arabayı bır surdü ne egsozu abi senın sağ ön teker rulmanı dağalmış dedi. vay arkadas benımde canım var dedım..hemen orda tanıdık tamırcı varmıs gosterdık evet arızalı egsozda bısey yok dedı. parcayı 120 tl ye aldım parcayı takacaklar ama aksılık olucak ya parcanın girdiği yuva gibi bişey var adı aklımda değil ozel vidası falan var o vida yalama olmus olmasa şaşardım zaten.. vıdada tek satılmıyor parcayı komple 50 tl ye aldım 5o de işçilik 220tl oracıkda d.malıverdim...tamam dedım eve gıdıyorum bır yagmur yagıyor ama nasıl kapıları yaptırdıkya ısterse gok delınsın zkmde değil sabah bır bakarım ki vay arkadas arka taraflar ıslak yaptırdıgım yere gıttım senın yapacagın ısın aq dıye. adam bakdı abi kapılardan değil ımkanı yok zaten dosemede ıslak değil soke söke bakıcaz sokuldu bır yerden alıyomuıs soyledı ama dınlemedım bıle vercez ya 20-30 tl meğersem arabayı komple sokmus aqoyduum su nerde gelıyo bulcam diye.ön kapı lastıklerı deışecek dedı deıstır dedım 70tl tanesı mıs o an bayılmısım ..ıscılık dahıl 260tl yı duyunca ..
nolur fabia yetyer artık bende insanım....:cry:

geçmiş olsun kardeşim valla üzüldüm .bir insanın başına bu kadarmı gelebilir. hani derler ya talihsiz deveyi çölde kutup ayısı yakalarmış.. bazı arkadaşlar diyor ya sat kurtul diye ,yok kardeşim satma sen,satarsan alacak adam mahvolacak .sen bir yolunu bul o arabayı perte çıkart.. şöyle sağlam bir yere vur gitsin ama sana zarar gelmeyecek şekilde ancak bu şekilde kurtulursun ...neyse tekrar geçmiş olsun
alirıza
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali rıza
Arabanız: 2005 tdi fabia 1

İleti diseqc » 21 Arl 2010, 08:41

geçmiş olsun ya aslına bakarsan yazdıklarını hepimiz yaşıyoruz senin şansızlığın peşpeşe gelmiş olması ondan acı veriyor bizim arbalar araya mesafe koyduğu için artık hisetmez oluyoruz önüne gelen elini acıyor 200 tl den aşşağıda kapanmıyor işin kötü tarafı bu kadar masraf ettikten sonra araba da satılmıyor hani neticede sıfır almayacaksan alacan arabada da aynı şeyler sırayla tekrar ediyor neyse beterin beteri var allah kaza bela vermesin inşallah artık sorunları bitmiştir.
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti cRaZyEaGLe » 21 Arl 2010, 09:20

geçmiş olsun
Kullanıcı avatarı
cRaZyEaGLe
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: cRaZyEaGLe
Nereden: Yurt Dışı
Arabanız: Fabia 1.4 101

İleti hetepe » 21 Arl 2010, 13:35

aslında normal ama işbilmez ustalar, yanlış tespit ile gereksiz masraf açabiliyorlar, satıp kurtulmak sadece sıfır alacaksanız çözümdür, ikinciel aldığın her arabanın kendine göre sorunu çıkacaktır, en temiz 2. elde lastik akü, yağ, triger derken 1500 kâât gider...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti agros » 21 Arl 2010, 13:47

cevap yazan arkadaşlara katılmamak elde degil. sizinkisi tamamı ile arızaların peşpeşe gelmesinden kaynaklanmış. ama bu kadar arıza periyodik bakımlara girmiş bir aractan cıkamaz, ya da cıkmamalı. tabi periyodik bakımları yaptırmıştınız degil mi?
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti BaTeRRiiSStt » 21 Arl 2010, 13:56

agros yazdı:cevap yazan arkadaşlara katılmamak elde degil. sizinkisi tamamı ile arızaların peşpeşe gelmesinden kaynaklanmış. ama bu kadar arıza periyodik bakımlara girmiş bir aractan cıkamaz, ya da cıkmamalı. tabi periyodik bakımları yaptırmıştınız degil mi?

yağını suyunu herzaman aksatmadan zamanında değiştirirrim.fakat....cam mekanızmasının, katalıtık konvektorun, akü sarj dınomosunun, ön teker rulmanının ,susturucunun bakımlarını yaptırmamıstım onu soruyorsan:D
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti veteran » 21 Arl 2010, 14:18

hocam araba sana beni sat diyemiyo işte hissettiriyor :lol: ... ben olsam soğurdum herhalde ...
KAPILMA RÜZGARIMA, SENDE ALDANIRSIN...
Kullanıcı avatarı
veteran
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FABIA 1.4 16V 101 BG.

İleti gaffar » 21 Arl 2010, 14:29

gülmekten yarıldım yeterr arkadaşlar ama bi yandan da üzüldüm benim eski brodvay de her yerde kalıyordu aklıma o geldi coluk cocuk hep rezil oluyorduk her yerde

gaffar
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: GAFFAR1453
Arabanız: 2011 skoda octavia classic 1,6 102hp şeker beyaz

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir