Masraf zamanııııııı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Masraf zamanııııııı

İleti cineration » 27 Arl 2010, 15:05

Öncelikle bu tür sorun yaşayanlara geçmiş olsun. Zamanında başka arabayla benim de başımdan bu tür şeyler geçti.
15 gün önce yanyana çalıştığım arkadaşa araç kiralama şirketinden 2010 model 15km de (15000 değil) passat satınaldık. Ama ne talihtir ki 30km gittikten sonra 120km/h ile giderken araba otobanın ortasında stop etti. Neyse ki kaza yaşamadan arabayı kenara çektik. Servis çağırdık, aldığımız yere haber verdik geldiler arabayı alıp götürdüler. Eksper arabaya baktı ve motorun değişmesine karar verdi. Motor manifoldun boğazına kadar mazotla dolmuş, yani nerdeyse tek kıvılcımlık işimiz varmış.
Size sorarım 15km de aldığınız aracın motrunun değişmesine razı gelirmisiniz. Eminim razı olmazsınız. Arkadaşım da razı olmadı ve araç değişimini talep etti. Doğuş oto kabul etmedi. VW nin CEO suna yazdı onlar da Doğuş oto ile anlaşın diye cevap verdi. Arkadaşım geçen hafta Doğuş otoyu mahkemeye verdi.
Muhtemelen mahkeme celbi Doğuş otoya ulaşınca Doğuş oto arkadaşımı arayacak ve size yeni araba verelim deyip anlaşacak.
Çünki mahkemeyi VW kaybederse bundan sonraki tüm davalara emsal gösterilcek ve davaların hepsini kaybedecek.
Bunu bildikleri için bütün otomotiv firmaları bu işi mahkemelik olunca davayı anlaşmalı olarak sonuçlandırarak çözüyor.

Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti Henien » 27 Arl 2010, 17:12

İnşallah dediğiniz gibi olur ama ben o kadar iyimser değilim şahsen.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti mustklc » 27 Arl 2010, 20:53

doğuş oto kadar nalet bir firma yok. hakkındaki şikayetlerin haddi hesabı yok
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti labrador » 27 Arl 2010, 21:25

geçmiş olsun bu kadarı filmlerde olur.
aklıma benim toros geldi.
benzinde çalışmıyor diye ustaya götürdüm. baktı hocam bu arabanın benzin deposu çürümüş dedi.
-eee ne yapacağız. sökülüp temizlenmesi lazım. söktü temizledi araba çalışmadı.
-ne oldu usta? hocam depo o kadar paslanmışki pas gelmeye devam ediyor..
-ne yapalım peki? değiştirmek lazım.
-değiştir o zaman. değiştirdi depoyu araba gene çalışmadı.
-ne oldu usta? hocam benzin paslı gittiğinden karbüratör tıkanmış. söktü temizledi araba gene çalışmadı.
-şimdi ne oldu usta? hocam bu pas benzin otomatiğinide tıkamış olabilir. söktük yenisini aldık araba gene çalışmadı.
-niye çalışmadı usta? hocam benzin filtresi tıkanmıştır. sök yenisini tak gene çalışmadı
- usta gene çalışmadı? hocam ben traktör ustasıyım arabadan anlamam :cry: :shock: :( :cry: :shock: :cry: :shock: :cry: :shock: :mrgreen: :cry: :shock:
başka bir ustaya gösterdiğimde sorun ortaya çıktı 10 liralık benzin rekoru tıkanmış.
Kullanıcı avatarı
labrador
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: habip kahraman
Nereden: Kayseri
Arabanız: skoda octavia 2015 elegance tdi

İleti diseqc » 28 Arl 2010, 08:42

labrador yazdı:geçmiş olsun bu kadarı filmlerde olur.
aklıma benim toros geldi.
benzinde çalışmıyor diye ustaya götürdüm. baktı hocam bu arabanın benzin deposu çürümüş dedi.
-eee ne yapacağız. sökülüp temizlenmesi lazım. söktü temizledi araba çalışmadı.
-ne oldu usta? hocam depo o kadar paslanmışki pas gelmeye devam ediyor..
-ne yapalım peki? değiştirmek lazım.
-değiştir o zaman. değiştirdi depoyu araba gene çalışmadı.
-ne oldu usta? hocam benzin paslı gittiğinden karbüratör tıkanmış. söktü temizledi araba gene çalışmadı.
-şimdi ne oldu usta? hocam bu pas benzin otomatiğinide tıkamış olabilir. söktük yenisini aldık araba gene çalışmadı.
-niye çalışmadı usta? hocam benzin filtresi tıkanmıştır. sök yenisini tak gene çalışmadı
- usta gene çalışmadı? hocam ben traktör ustasıyım arabadan anlamam :cry: :shock: :( :cry: :shock: :cry: :shock: :cry: :shock: :mrgreen: :cry: :shock:
başka bir ustaya gösterdiğimde sorun ortaya çıktı 10 liralık benzin rekoru tıkanmış.

:D :D :D :D yarıldım gülmekten evet bizim ustalarda aşşağı yukarı böyle bir yaklaşım içindeler 10 liralık parça için motorun yarısını hemde çok eminmiş igib sökerler...
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti uur1919 » 28 Arl 2010, 11:17

okudukça tebessüm ettim .ama çok üzüldüm. ALLAH yardımcın olsun Bence de sat kurtul.
uur1919
CLASSIC
CLASSIC

İleti bolulu » 28 Arl 2010, 21:29

kesin çözüm arabayı sat az kilometreli başka bir fabia al.
1.4 mpi comfort 68 hp 2001 lpg'li
bolulu
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir