şekilde görülen altın rengi parça nedir??

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

şekilde görülen altın rengi parça nedir??

İleti fabiamania » 24 Haz 2007, 15:29

[quote="AV-2006"][quote="fabiamania"]evet bu göz ve torpido klima açıkken istenirse soğutulabiliyor. ben denedim bir işe de yaramıyor, araç içinden birazcık daha serin oluyor o kadar [/QUOTE]

Konu başlığı değil ama yinede bu bilgide fayda var.Bahsi geçen göz aldığınız sıcacık kutu kolayı buz gibi yapmak için değil.Aldığınız buz gibi kutu kolanın daha geç ısınması için.Ancak bu şekilde işe yarayabilir.[/QUOTE]
Evet soğutmalı torpido gözü buzdolabının yerini tutmaz, buzdolabı kadar soğutmasını beklemek için de aptal olmak gerek. ben denediğimde dışarda bıraktığım su ile içerdekinın sıcaklığı aynıydı..

fabiamania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti omertcan » 24 Haz 2007, 15:49

@AV-2006 ve @fabiamania;

Arkadaşlar bu klima konusunda çok tartışılan konu vardı, orada @irfant arkadaşımız klimaların ortalama +5 derece de hava üflediğini söylemişti.

Acaba ben mi yanlış anlıyorum yoksa o göze veya torpidoya koyacağımız herhangi bir sıvı klima sistemi sağlıklı olan bir araçda +5 dereceye kadar soğutulamıyacakmı? bugüne kadar gerek duymadığım için denememiştim ama dediğiniz gibiyse pek yararlı bir sistem değil demektir, ama +5 dereceye kadar soğutuyorsa o kadar küçük bir alanda resmen o ısı değerine yakın bir değere kadar soğutmanın sağlanması gerekmezmi,

benmi yanlış düşünüyorum.
omertcan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AV-2006 » 24 Haz 2007, 23:53

+5 derece üflemesi ortamı +5 dereceye getirebileceği anlamına gelmez.Gelseydi zaten o gözün adı buzdolabı olurdu.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti mygokhan » 25 Haz 2007, 01:23

soğutma sadece ortama soğuk hava üflenmesi ile olmaz..ortamdaki sıcak havanında emilmesi sayesinde soğutma olur.ve ısıyı ememiyorsan bile iyi izolasyon yapman gerekir..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti irfant » 25 Haz 2007, 12:54

[quote="omertcan"]

@AV-2006 ve @fabiamania;

Arkadaşlar bu klima konusunda çok tartışılan konu vardı, orada @irfant arkadaşımız klimaların ortalama +5 derece de hava üflediğini söylemişti.

Acaba ben mi yanlış anlıyorum yoksa o göze veya torpidoya koyacağımız herhangi bir sıvı klima sistemi sağlıklı olan bir araçda +5 dereceye kadar soğutulamıyacakmı? bugüne kadar gerek duymadığım için denememiştim ama dediğiniz gibiyse pek yararlı bir sistem değil demektir, ama +5 dereceye kadar soğutuyorsa o kadar küçük bir alanda resmen o ısı değerine yakın bir değere kadar soğutmanın sağlanması gerekmezmi,

benmi yanlış düşünüyorum.
[/QUOTE]

AV-2006 ve mygokhan'a son yazdıkları mesajlarda katılıyorum. Mesela soğuk olarak konan bir kutu kolayı serin tutabiliyor ama sıcak konanı soğutması çok zor.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti engin_pasha » 25 Haz 2007, 17:41

Valla o kadarını bilememde,ben o göz'ü ruhsat koymak için kullanıyorum:)
engin_pasha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti engint » 25 Haz 2007, 18:00

Genelde servise gittiginizde ve klima gazinin yeterli olup olmadiginin anlasilmasi veya sistemin verimli calistigini kontrol icin havalandirmanin kabin ici peteklerine termometre gibi bir sensor konuyor... Bu sensor eger +5 derece gibi bir deger veriyorsa klima gazinin yeterli ve sistemin efektif calistiginin bir isareti olarak algilaniyor... Klima gazinin azligindan kaynaklanan bir durum varsa bildigim kadariyla R 134a gazi basiliyor...
Devamli +5 ufleyen sistemin sogutma gozu veya torpido sogutmasi olan araclarda icecegi yeterli derecede sogutacagi da kesin...
Sevgiler
engint
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 25 Haz 2007, 18:38

[quote="engin_pasha"]Valla o kadarını bilememde,ben o göz'ü ruhsat koymak için kullanıyorum:)[/QUOTE]
ben de...

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir