fabia devamli antifriz kaciriyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia devamli antifriz kaciriyor

İleti ercan42 » 23 Haz 2007, 17:42

Bir bucuk yıl önce Konya, Skoda bayisi olan Konmar Otomotiv’den Fabia, Ambiente marka dizel araç adlim ancak aracı aldığım günden itibaren aracın bağlantı hortumlarından sürekli antifriz kaçırdığını fark ettim. Dört defa aldığım servise götürdüm ancak yapılan teknik müdahalelere rağmen bu sorun hala giderilemedi. Araç, motorunun üst kısmındaki bir hortumun bağlantı yerlerinden sürekli olarak antifrizli su sızdırıyor ve sızan su bu bölgelerde geride pembe renkte tortu bırakıyor.

Aracı aldığım bayideki Teknik sorunun aracı devirsiz kullanmamdan kaynaklandığını belirtti ve bu sorunun normal olduğunu düşündüm. Ancak araç kullanma konusunda uzun deneyime sahip bir yakınımın aracı 1000 km kullandıktan sonra bu sorunun sürdüğünü gördüm ve bu açıklamanın doğru olmadığını fark ettim. Teknik servisteki personelin yardımcı olma konusundaki tüm iyi niyetine rağmen, ben önemsiz gibi görünen ancak 0 km bir araçta olmaması gereken bu sorunun yaşadığım bölgedeki yetkili Skoda servislerinde sorunun neden kaynaklandığının tespit edilememesinden ötürü giderilemeyeceği kanaatini taşıyorum.

Sorun yasamamak için ve de üzerinde Volkwagen motoru bulunmasının verdiği güvene dayanarak aldığım Skoda marka araçta bu tur sorunlar yaşıyor olmam beni çok uzdu. Aracımın garanti kapsamı altı ay sonra bitecek ancak ben aracı aldığım ilk günden beri devam eden ve de deneme yanılma yoluyla tamir edilemeyen bu sorunla baş başa kalacağım. Bu sorunun halledilememesi ilk arabam olarak aldığım ve ilk aylarda pek çok iş arkadaşıma tavsiye ettiğim SKODA markası konusunda bende olumsuz düşünceler oluşmasına yol açtı.

ercan42
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti omertcan » 23 Haz 2007, 23:49

eğer daha önceden aynı sorun için açtırdığıız servis kağıtları duruyorsa, yerinizde olsam yetkili servise o kağıtlarla gider sorunu hemen giderilmemesi halinde garanti süresi dolmadan tüketici mahkemesine dava açacağımı ve aracın değiştirilmesi talebinde bulunacağımı söylerdim.Önceki servis kağıtları mahkemenin hızlı sonuçlanması için çok önemli.
Ama siz bunları söylerseniz büyük ihtimalle iş mahkemeye varmadan çözümlenir.Thumbs%20Up
omertcan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 24 Haz 2007, 00:14

[quote="omertcan"]
eğer daha önceden aynı sorun için açtırdığıız servis kağıtları duruyorsa, yerinizde olsam yetkili servise o kağıtlarla gider sorunu hemen giderilmemesi halinde garanti süresi dolmadan tüketici mahkemesine dava açacağımı ve aracın değiştirilmesi talebinde bulunacağımı söylerdim.Önceki servis kağıtları mahkemenin hızlı sonuçlanması için çok önemli.
Ama siz bunları söylerseniz büyük ihtimalle iş mahkemeye varmadan çözümlenir.Thumbs%20Up
[/QUOTE]

evet baktınız olmuyor mahkeme deyiverin hemen çözerler Big%20smile
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir