Fanların seviyesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fanların seviyesi

İleti toGah » 25 Haz 2007, 17:01

Selamlar..

Son günlerde havalar ısındığından dolayı .. klima açık ve fanları 4 e kadar açıyorum ama doğru  düzgün üflemiyor.. hele ön cama verirsem havayı mümkün değil hava gelsin..

fabaiların havalandırmaları kuvvetsiz galiba.

ben önceki aracımda 2-3 kullanıodum 4 çok fazla geliyordu açmıyordum..

bunda 4 te bırakıyorum hep tık yok..

toGah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 25 Haz 2007, 17:05

4'te tufan gibi üflüyor...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti AV-2006 » 25 Haz 2007, 17:27

[quote="toGah"]Selamlar..

Son günlerde havalar ısındığından dolayı .. klima açık ve fanları 4 e kadar açıyorum ama doğru  düzgün üflemiyor.. hele ön cama verirsem havayı mümkün değil hava gelsin..

fabaiların havalandırmaları kuvvetsiz galiba.

ben önceki aracımda 2-3 kullanıodum 4 çok fazla geliyordu açmıyordum..

bunda 4 te bırakıyorum hep tık yok..

[/QUOTE]

Polen filtreniz tıkalı ise olabiliyor.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti irfant » 25 Haz 2007, 17:32

Evet, polen filtresi çok çabuk kirleniyor. Yılda bir değiştirmenin yanı sıra yılda 2 kere söker tozunu dökerim.

Servise gitmeden filtreyi söküp aynısının yenisini alıp yerine takabilirsiniz. Çok pahalı olmayan bu filtre yıllık bakımlarda değiştirilmekte ancak gözlemlediğim üzere 3-4 ay gibi kısa sürede bile yığınla toz, kuru yaprak ve küçük dalların biriktiğidir. Silkeleyip takmadan önce hafifçe parfüm de sıkabilirsiniz.

Yeri torpido gözünün altında, yolcunun ayak uzattığı yerin tavanındadır (kafanızı iyice içeriye sokun, aydınlık bir yerde ya da el feneri ile bakabilirsiniz. Siyah plastik bir parça göreceksiniz).

Bu parçanın üstünde 2 tane küçük siyah parça daha var. Onları içeri doğru sürün, filtre çıkacaktır. Epey bir toz toprak çıkabilir, gazete, naylon sermenizde fayda vardır. Takması biraz uğraştırabilir, zira filtrenin ucu yere değmektedir.

Araç içinde oluşabilen kötü kokunun bir nedeni de filtrede takılı kalan küf ve bakterilerin klima havasındaki nem ile üremeye başlamaları. Tabii ki üremek için oradaki çer-çöpte sindirmeye değer ne varsa parçalamaları sonucu çıkan kötü koku!
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti toGah » 25 Haz 2007, 19:23

teşekkür ederim irfan akşama bi deneyeceğim polen filitresini orda olduğunu bile bilmiyordum...

büyük ihtimalle ondan çok az üflüyordur..

ellerinize sağlık.. teşk.

toGah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 25 Haz 2007, 20:04

hocam ben 10000 km önce değiştirdim.yaza giriyoruz diye gene değiştirmeyi düşünüyorum. bende polan filtresi yok. polonunki yanılmıyorsam daha uzun. onu kısaltıp taksak olmaz mı?

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti irfant » 25 Haz 2007, 22:11

Skopar'dan sipariş et kargoyla yollasınlar, kesmeyle uğraşma, çerçevesi denk gelmezse işlevi bozulur.

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabiamania » 25 Haz 2007, 22:42

polen filtresine parfüm sıkma işi çok hoşuma gitti Thumbs%20Up hemen deneyecem

teşekkür ederim
fabiamania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 10TOPRAK » 26 Haz 2007, 11:27

[quote="irfant"]Evet, polen filtresi çok çabuk kirleniyor. Yılda bir değiştirmenin yanı sıra yılda 2 kere söker tozunu dökerim.

Servise gitmeden filtreyi söküp aynısının yenisini alıp yerine takabilirsiniz. Çok pahalı olmayan bu filtre yıllık bakımlarda değiştirilmekte ancak gözlemlediğim üzere 3-4 ay gibi kısa sürede bile yığınla toz, kuru yaprak ve küçük dalların biriktiğidir. Silkeleyip takmadan önce hafifçe parfüm de sıkabilirsiniz.

Yeri torpido gözünün altında, yolcunun ayak uzattığı yerin tavanındadır (kafanızı iyice içeriye sokun, aydınlık bir yerde ya da el feneri ile bakabilirsiniz. Siyah plastik bir parça göreceksiniz).

Bu parçanın üstünde 2 tane küçük siyah parça daha var. Onları içeri doğru sürün, filtre çıkacaktır. Epey bir toz toprak çıkabilir, gazete, naylon sermenizde fayda vardır. Takması biraz uğraştırabilir, zira filtrenin ucu yere değmektedir.

Araç içinde oluşabilen kötü kokunun bir nedeni de filtrede takılı kalan küf ve bakterilerin klima havasındaki nem ile üremeye başlamaları. Tabii ki üremek için oradaki çer-çöpte sindirmeye değer ne varsa parçalamaları sonucu çıkan kötü koku!
[/QUOTE]

Thumbs%20UpThumbs%20UpThumbs%20Up
10TOPRAK
CLASSIC
CLASSIC

İleti toGah » 27 Haz 2007, 11:50

ewt polen filitresini söktüm içinden bi ben çıkmadım.. ama yeni filitre olmadığı için boş bıraktı m :o) daha güzel üflüyor..

parça kodunu bilen varsa skopardan sipariş edeyim...

teşekkürler.. 
toGah
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir