Aracımdaki Uyarı İşaretleri

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Aracımdaki Uyarı İşaretleri

İleti Batuhan455 » 07 Oca 2011, 22:39

Aracımdaki Uyarı İşaretleri Sürekli Olarak Yanıyor.Bunlar Nelerdir,Nasıl Çözebilirim.

Uploaded with ImageShack.us

Aracım Skoda Fabia 2004 1.4 Choİce

Batuhan455
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Manisa
Arabanız: Skoda Fabia

İleti SKODA 135 » 07 Oca 2011, 22:51

Kırmızı olan fren balataları ikazı bazı arabalarda aynı zamanda el freni çekili demek. Sarı ışığı anlayamadım ama bir arkadaş cevap verir sanırım
Oyuncak sanmayın ahlâk-ı milli, rûhî millidir.
Onun ilkâsı en korkunç ölüm, mevt-i külli'dir.
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Abdullah Pınarlı
Nereden: Uşak
Arabanız: Skoda Favorit

İleti Batuhan455 » 07 Oca 2011, 22:53

El Freni Çekik degil Ondan kaynaklanmıyor sanırsam balatalar azalmış olabirir kafamı kurcalayan Sarı İşaret
Batuhan455
CLASSIC
CLASSIC

İleti lostar58 » 07 Oca 2011, 22:53

sarı ışık motor arıza lambası elektronik birşey arızaya geçmiş yanıyor bilgisayara bağlatıp baktırmak gerekiyor elektronikl olan beyine bağlı herşeyden yanabilir geçici arıza da olabilir bir pc ye bağlatmak lazım
lostar58
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: OKTAY
Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti Batuhan455 » 07 Oca 2011, 22:59

Yarın bi PC'ye baglatayım.Hepinize Teşekkürler
Batuhan455
CLASSIC
CLASSIC

İleti diseqc » 08 Oca 2011, 08:59

kırmızı olan fren hidroliği azaldığı zaman,el freni çekli kaldığında yanar bir an önce baktırmakta fayda var fren bu şakaya gelmez diğeri de motor kontrol ünütesi ( ecu) motordaki sensörlerden birinden değer dışı bir veri algıladı bilgisayara bağlatıp sorunun nerden kaynaklandığına bakmak lazım
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti Batuhan455 » 08 Oca 2011, 15:23

Bugün Babam Götürdü Bilgisayara Bağlamışlar Düzelmiş.Bu arada birşey soracagım arabadaki ASR düğmesi var basınca işareti çıkıyor göstergelerin orada onu nasıl kullanmamız gerekiyor
Batuhan455
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 08 Oca 2011, 17:53

asr zaten her zaman aktiftir sen iptal etmek istersen asr düğmesine basarsın. anlayacağın şekilde söyleyim aracın pati pekmesini istiyorsan düğmeye bas istemiyorsan basma..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti Batuhan455 » 08 Oca 2011, 18:05

Teşekkürler...
Batuhan455
CLASSIC
CLASSIC

İleti simboz » 08 Oca 2011, 21:22

kırmızı ışık balata sorunundan kaynaklanıyo sarı işaret bende var o arabanda lpg varsa onun için zengin veya fakir nasıl ayarlandıysa gaz sistemin onun için yanar benzinde sürdüğün sürece yanmaz ama gaza gecersen yanar..
simboz
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ERTANERTAN
Nereden: Ankara
Arabanız: 1,6 octavia 102

İleti cineration » 11 Oca 2011, 12:53

simboz yazdı:kırmızı ışık balata sorunundan kaynaklanıyo sarı işaret bende var o arabanda lpg varsa onun için zengin veya fakir nasıl ayarlandıysa gaz sistemin onun için yanar benzinde sürdüğün sürece yanmaz ama gaza gecersen yanar..

sarı ışık direksiyon açı sensörü arızalandığında da yanar
haberin ola...
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti omerika » 26 Haz 2011, 21:41

arkadaşlar benim fabiam'da da bi ışık ara ara yanıp sönüyor. ne olduğunu anlamak zor. yerini tarif edeyim, kısa far ışığının hemen altında. simgenin şekli ise bir garip, ne olduğunu çözemedim. (2006 katoloğunuda bulamadım varsa elinizde link verirseniz memnun olucam, belki ordan anlıyabilirim ne olduğunu). sanki koltuk gibi bir simge. üst tarafı öne doğru eğik. baş tarafından geriye doğru bir ok işareti var. dediğim gibi ara ara yanıp söndüğünden anlıyamıyorum. bu arada sadece hareket halindeyken ve ara ara oluyor. anlatması zor haliyle anlamasıda zor olacaktır ama belki yardımcı olabilen biri vardır,

Teşekkürler...
omerika
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Bursa
Arabanız: Fabia

İleti skodaizm » 26 Haz 2011, 22:06

omerika yazdı:arkadaşlar benim fabiam'da da bi ışık ara ara yanıp sönüyor. ne olduğunu anlamak zor. yerini tarif edeyim, kısa far ışığının hemen altında. simgenin şekli ise bir garip, ne olduğunu çözemedim. (2006 katoloğunuda bulamadım varsa elinizde link verirseniz memnun olucam, belki ordan anlıyabilirim ne olduğunu). sanki koltuk gibi bir simge. üst tarafı öne doğru eğik. baş tarafından geriye doğru bir ok işareti var. dediğim gibi ara ara yanıp söndüğünden anlıyamıyorum. bu arada sadece hareket halindeyken ve ara ara oluyor. anlatması zor haliyle anlamasıda zor olacaktır ama belki yardımcı olabilen biri vardır,

Teşekkürler...

Arka koltuklar yatırıldıktan sonra tekrar düzeltilirken bazan tam yerine oturmazsa araç hareket halindeyken bu işık yanıp söner. Yerine tekrar oturtunuz. Yine yapmaya devam ederse koltuğun takıldığı bu sivici kontak sprey ile elden geçirin bir temassızlık olabilir.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti abdullah » 26 Haz 2011, 22:10

benim choicede öyle bir ışık var arka koltuk 2 li bölümü yerine oturmadıgı zaman yanar ve sizi uyarır hareket halindee anlık olarak yanıp sönmesi önemli bi durum degil koltugu açıp tekrar kapatın yerine iyice otursun zaten koltugun tıp diye kapanan demirin kenarında soketi var
Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: 2005 fabia special gıranit gıri

İleti omerika » 26 Haz 2011, 22:17

çok sağolun valla, allah razı olsun =)
omerika
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Bursa
Arabanız: Fabia

İleti cineration » 27 Haz 2011, 16:38

cineration yazdı:
simboz yazdı:kırmızı ışık balata sorunundan kaynaklanıyo sarı işaret bende var o arabanda lpg varsa onun için zengin veya fakir nasıl ayarlandıysa gaz sistemin onun için yanar benzinde sürdüğün sürece yanmaz ama gaza gecersen yanar..

sarı ışık direksiyon açı sensörü arızalandığında da yanar
haberin ola...

Fotoğraf da sarı yanan uyarı işareti direksiyon açı sensörüyle ilgili değil
Alıntı yaptığım mesajı fotoğrafı görmeden yazmıştım. ÖZÜR
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti ibrahim » 11 Tem 2011, 21:45

Arkadaslar bunun bı çözümü yok mu bende de yanıyo sarı lamba pc ye bağlattım yakıt dedıler sıldı ama aynı gun yıne yanmaya basladı ne yapacaz buna
ibrahim
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: İbrahim Ergin
Nereden: Çankırı
Arabanız: fabia

İleti zurna1788 » 12 Tem 2011, 11:53

ibrahim yazdı:

Arkadaslar bunun bı çözümü yok mu bende de yanıyo sarı lamba pc ye bağlattım yakıt dedıler sıldı ama aynı gun yıne yanmaya basladı ne yapacaz buna

baştan savma iş yapmışlar. iyi bir ustaya baktırmak gerek. bu tarz elektronik sorunları buradan kestirmek kolay olmaz. bilgisayara bağlatıp sorunun ne olduğunu anlamak gerek. ama dediğim gibi iyi bir usta şart.
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir