MOTORDA TEKLEME

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

MOTORDA TEKLEME

İleti muratzengn » 14 Oca 2011, 00:18

Arkadaşlar 3 ay önce skoda fabia (1.4 comf. 2001 model) satın aldım arabamı seviyorum. Araba hareket etmediği zaman motorda tekleme oluyor arabayı sallıyor. Bütün ateş sistemini kontrol ettirdim gaz ayarını kontrol ettirdim en son kelebek adaptasyonunu yaptırdım temizletim sonuç sıfır. Gidişinde hiçbir sıkıntı yok en son adaptasyonu yaptırdığımda benzinde tekleme yapıyor gazda canavar gibi gidişinde bir sıkıntı yok ama hareket etmediği zaman motor yerinden fırlıycak gibi, yokuşta durup kaldırmaya çalıştırdığımda ilk bi kaç saniye stop edecekmiş gibi ama sonra devrini alıp tırmanıyor. bu konuda tecrübeli arkadaşlar ne olur cvp yazın bu sorun çok canımı sıkıyor. şimdiden teşekkür ederim.

muratzengn
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MURAT ZENGİN
Nereden: Ankara
Arabanız: SKODA FABİA

İleti ünsal » 14 Oca 2011, 00:52

akla ilk gelen boğaz kelebeği arızası bence ama tam bilemicem rolanti düşüyormu saattede oynama oluyormu ? eğer imkan varsa boğaz kelebeğini değiştirip deneyin derim ve sensorlerde bir ihtimal olabilir ...
yakıt ne durumda ölçtünüzmü hiç anormallik varmı yoksa basit bir müşür arızasıda olabilir ...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti muratzengn » 14 Oca 2011, 10:00

Öncelikle tşk. edrm. Rolanti saatinde oynama yok usta motorun açılması lazım diyor oda 350-400 tl'ye patlarmış bana düzeleceği bilsem tamam ama onunda garantisi yok. Ateşleme bobini dediler sıfır denedik olmadı buji dediler değiştirdim olmadı boğaz kelebeği temizlettim adaptasyon yaptırdım olmadı kafaya takmasam mı böyle binmeye devam mı etsem?
muratzengn
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mustklc » 14 Oca 2011, 10:13

sadece benzinde yapıyorsa benzin pompası arızalı
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti diseqc » 14 Oca 2011, 11:16

aklıma motor sıcaklık müşürüyle lambda sensörü geliyor bu iki parça boğaz kelebeğinden sonra rolantiyi etkiliyen iki faktör ama deneme yanılma yoluna gidersen çok paran gider iyi ve malzemesi olan bir ustaya arabanı bırakacaksın deneyecek yanılacak arızayı bulacak..
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti abrek » 18 Oca 2011, 16:55

slm arkadaşlar bu sorun benim araçtada vardı tekliyo araç resmen sarsılıyodu bu arıza ya ateşleme bobininde yada hareret muşurunda ben muşuru değiştirdikten sonra araç düzeldi bide öle deneyin
Kullanıcı avatarı
abrek
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EMİN KAYA
Nereden: Düzce
Arabanız: FABİA TDI CLASIC

İleti muratzengn » 18 Oca 2011, 23:59

hareret göstergesi çalışmıyor yanş kafasına göre 20 km yapıyorum tık yok ibre oynamıyor. Yrn hareret müşirine baktırcam inşallah sorun çözülür tşk.
muratzengn
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti omeripek23 » 19 Oca 2011, 21:22

bendede aynı sorun var aracım fabia 1.4 50 kw araç rolantideyken devir yükseltiyo devir saati sabit durmuyo araç içerisindeyken rahatsız edecek seviyede bilgisi olan paylaşırsa cok sevinirim not üç ustaya götürdüm anlamadılar bu arada formu okudum adaptasyon ne anlama geliyo ?
omeripek23
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ömer faruk ipek
Arabanız: FABİA 1.4 MPİ 68

İleti cineration » 21 Oca 2011, 11:44

muratzengn yazdı:Öncelikle tşk. edrm. Rolanti saatinde oynama yok usta motorun açılması lazım diyor oda 350-400 tl'ye patlarmış bana düzeleceği bilsem tamam ama onunda garantisi yok. Ateşleme bobini dediler sıfır denedik olmadı buji dediler değiştirdim olmadı boğaz kelebeği temizlettim adaptasyon yaptırdım olmadı kafaya takmasam mı böyle binmeye devam mı etsem?

herkesin arızayı anlatma tarzı farklı olabilir
ama benim senin arızandan anladığım çok kafa takacak bir arıza değil.
bence sen arıza gibi gözüken rölantide silkelenmeyi kabullen
böylece arabanı daha da çok seveceksin
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti muratzengn » 25 Oca 2011, 20:01

Valla Hocam çok teşekkürler aynen öle yapıyorum şuanda arabada saat gibi çalışıyo maşallah:)
muratzengn
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti jawacı » 25 Oca 2011, 20:14

aracınızın sallantısı geçtimi bilmiyorum ama, bu durum benim favoda da vardı. sadece araç durduğu zaman rölantide sallanıyordu. bu durum bujilerden birinin çalışmadığından kaynaklanıyordu. sübap ayarı yapıp bujileri değiştirdikten sonra düzeldi. bence bujileri kontrol edin.
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Arabanız: 94 favorit lx

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir