Bağaj kapısı açılmıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bağaj kapısı açılmıyor

İleti sereflisan » 03 Şub 2015, 17:37

arkadaşlar bende 2009 tdi 1.4 fabia var...bagaj kapağı benimde açılmıyor...kumandadan kapıları açıyorum...bazen bagaj açılmıyor...fakat kumanda üzerindeki bagaj açma düğmesinden açılıyor...problem nedir acabaiyardımcı olabilirseniz sevinirim

sereflisan
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Hatay
Arabanız: fabia

İleti ibrahimsmr » 14 Şub 2016, 11:21

Bagajin surekli ac kapa yapmasindan dolayi bagaj kilidine plaka lambasina giden kablolarin kopmasi kaynakli tahmin ediyorum bagaji actiginizda genelde sol tarafta oluyo kablo gecitini kontrol edin
ibrahimsmr
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ibrahim Sümr
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia

İleti ibrahimsmr » 14 Şub 2016, 11:26

sereflisan yazdı:arkadaşlar bende 2009 tdi 1.4 fabia var...bagaj kapağı benimde açılmıyor...kumandadan kapıları açıyorum...bazen bagaj açılmıyor...fakat kumanda üzerindeki bagaj açma düğmesinden açılıyor...problem nedir acabaiyardımcı olabilirseniz sevinirim

Problem kablo kopmasi tahminimce bagaj kapaginin acma ve kapama surecinde zamanla govdeden bagaj kapagina gecen kablolarda kirilma oluyor sorun bu olabilir...
ibrahimsmr
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ibrahim Sümr
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia

İleti mzffrpkr » 25 Şub 2016, 11:35

Kronik skoda arızası :) bu sorunu yaşamayan skodalı görmedim çevremde ya arka kapıları acıp deneyince olur yada arka koltugu yatırıp içerden bi tornavida yardımıyla acabilirsin. Servislerin dahi yaparız ama olmaz die garanti vermeyiz dediği bir hata :)
Forza Göztepe!!
mzffrpkr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Muzaffer Peker
Nereden: İzmir
Arabanız: Skoda Fabia

İleti lestat » 25 Şub 2016, 17:12

mzffrpkr yazdı:Kronik skoda arızası :) bu sorunu yaşamayan skodalı görmedim çevremde ya arka kapıları acıp deneyince olur yada arka koltugu yatırıp içerden bi tornavida yardımıyla acabilirsin. Servislerin dahi yaparız ama olmaz die garanti vermeyiz dediği bir hata :)

çok abartılacak bir şey değil ki bence servis anlamamış anlamadığı için öyle konuşmuş.
Bu probleme neden olabiliecek
-kapı switchleri
-tesisat
-kontrol modülü
-veya arka bagaj açma motoru.
olabilir. Başka bir şey olma olasılığı da çok düşük.
Bagajın dışarından açılmama sorunu bende de olmuştu.
servis beyin arızalı dedi değişcek dedi 500tl fiyat çıkardı.
ben bir gün açtım arka tarafı baktım ki bagajı açmak için elektrikli bir motor kullanıyorlar.
multimetre ile kontrol ettim. akım geliyor.
motor bozuk. Gittim parçacıdan motor aldım 70tlye taktım çalıştı. hala da bir sorun yok canavar gibi
Tabi suçu beyne atan servise de selamlarımı ilettim
Kullanıcı avatarı
lestat
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Hakan ÖZLER
Arabanız: Fabia Elegance

İleti mzffrpkr » 26 Şub 2016, 11:44

lestat yazdı:
mzffrpkr yazdı:Kronik skoda arızası :) bu sorunu yaşamayan skodalı görmedim çevremde ya arka kapıları acıp deneyince olur yada arka koltugu yatırıp içerden bi tornavida yardımıyla acabilirsin. Servislerin dahi yaparız ama olmaz die garanti vermeyiz dediği bir hata :)

çok abartılacak bir şey değil ki bence servis anlamamış anlamadığı için öyle konuşmuş.
Bu probleme neden olabiliecek
-kapı switchleri
-tesisat
-kontrol modülü
-veya arka bagaj açma motoru.
olabilir. Başka bir şey olma olasılığı da çok düşük.
Bagajın dışarından açılmama sorunu bende de olmuştu.
servis beyin arızalı dedi değişcek dedi 500tl fiyat çıkardı.
ben bir gün açtım arka tarafı baktım ki bagajı açmak için elektrikli bir motor kullanıyorlar.
multimetre ile kontrol ettim. akım geliyor.
motor bozuk. Gittim parçacıdan motor aldım 70tlye taktım çalıştı. hala da bir sorun yok canavar gibi
Tabi suçu beyne atan servise de selamlarımı ilettim

Muhakkak kesin bie çözümü vardır da elektrikten olabilir der aksana bakar ekstra masraf çıkar bişi bulamaz sonra müşürlere bakiim değişck bişi varsa değiştireyim der olmaz açma motoru demişsin ona bakar derken nerden oldugunu bulana kadr değişen parça için bi masraf hepsine tektek bakması için zamanı gidicek işçiliği artıcak bedelin kapı açılmassa arka koltuğu yatır ordan aç daha ucuz gibi bişi dedi bende ona istinaden dedim yoksa elbette kesin bir çözümü vardır akü değişimi yaptım yaklaşık 2 ay önce etkilermi bilmem ama o sorun kalmadı artık her defasnda acılıyor.
Forza Göztepe!!
mzffrpkr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Muzaffer Peker
Arabanız: Skoda Fabia

İleti sahin00197803 » 28 Şub 2016, 21:30

2004 fabia da da vardı aynı sorun, bagaj kapağına üstten baskı uyguluyorsunuz, kapaktaki bagajı açmaya yarayan düğmesine dokunuyorsunuz,aynı anda üstten yaptığınız baskıyı bırakıyorsunuz. biraz açılıyor, düğmeye tekrar bastığınızda tamamen açılıyor. bu şekilde kullanmaya devam ediyorsunuz, bu işi bilmeyen sizden başka kimse bagajı açamıyor :)
sahin00197803
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: soner kıymık
Nereden: Afyonkarahisar
Arabanız: 136l

İleti Skoda Daima » 03 Mar 2016, 11:36

Merhaba;

Benim de kullandığım dönemde başıma gelmişti bu sorun. Aracı ikinci defa arkadan öptüklerinde servisten aldıktan bir hafta sonra yapmıştı. Servis düzeltti ancak 6-7 sy donts tekrarlamıştı. Üstelik Istanbul dışı bir seyahatte. Ben çareyi elegance donanımda olan bagaj kapağını içten açma mekanizmasını taktırmakta buldum. Sorun elektriksel oluyor. Genellikle kablo temassızlığı veya kopması sınucu oluyor. Servis alışıldık şekilde kilidi değiştirme eğiliminde oluyor ama kabloları kontrol ettirmekte fayda var.
Skoda Daima
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Murat Şerif Keçik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Octavia 1,6 TID DSG

İleti oktay74 » 08 Mar 2016, 13:22

kabloyas kendimiz bakabiliyormuyuz. Benim 2001 fabiamda şöyle bir sorun var. Anahtara uzun basınca sadece bagaj için düğmeye açıyor. Ama önceden kapıları açıncada bagaj kapısını elimle açabiliyordum. Bendeki sorun nedir o zaman anlayamadım..
oktay74
CLASSIC
CLASSIC

İleti cevdet125 » 18 Nis 2016, 08:13

KABLO KOPMUŞ OLABİLİR: Benim 2006 fabia da olmuştu içeriden açtık elektirik ci bagaj kapağının kulunda bağlı olan kablolara baktı bir tanesi kopmuş ekledi sorun kalmadı.
cevdet125
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: CEVDET NERGİZ
Nereden: Adana
Arabanız: 2006 FABİA 1,4 TDİ AMB.

İleti mustklc » 18 Nis 2016, 16:25

%99 bagaj kapağından kilide giden kablo demetindeki kablo kopuyor, sebebi bu
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/