şunu bir okuyun cahillikten çıldırmak üzereyim.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

şunu bir okuyun cahillikten çıldırmak üzereyim.

İleti embriyom » 25 Oca 2011, 20:24

babam bundan 1 ay önce skoda fabiasını al senin olsun diyerek bana verdi.sağ olsun var olsun ama bu arabayı kullanmaktan nerdeyse canımdan olcam.arabanın her yeri dökülüyor.direksiyon pompasının değişmesi lazım.araba dönmüyor.sağ cam açılmıyor.sağ kapı da arada takılıyor.arka amblem kayıp.motoru bilmem nesi nasıl artık bilemiyorum ve araça bu durumdayken(direksiyon yani) ben sultanbeylide tırlarla beraber araba kullanmaya çalışıyorum.çok iyi bir şoför de değilim.işin özü bu arabanın her yanını yaptırmam lazım.istanbul anadolu yakasındayım.bana işinin ehli ve insaflı bir tamirci lazım

embriyom
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: arzu turgut
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: skoda fabia

İleti embriyom » 25 Oca 2011, 21:43

aman ne çok yardımcı oldunuz.hiç sevmedim bu skoda kardeşliğini.yaza değiştiricem aracımı
embriyom
CLASSIC
CLASSIC

İleti birtanyildiz » 25 Oca 2011, 21:58

Bence biraz sakin olun daha 1 saat olmuş olmamış kızmaya başlamışsınız :) milyonlar takip etmiyor siteyi en nihayetinde. Ben avrupa yakasındayım mesela görmeme rağmen anadolu yakası yazdığınız için cevap yazmadım. Fabia öyle kötü araba değildir. bu söylediklerinizin aynısı bir çok arabada yaş itibarı ile baş gösterir ve yapılır güzelce binersiniz. çok masraf tutmaz zannımca isterseniz önce bi servise sorun yüce oto var orda kayadibi var.
Bir Zamanlar Fabia 1.4 101 Spc HB...
Kullanıcı avatarı
birtanyildiz
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Birtan YILDIZ
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Astra Classic 3 Sedan

İleti y.emre » 25 Oca 2011, 22:03

embriyom yazdı:aman ne çok yardımcı oldunuz.hiç sevmedim bu skoda kardeşliğini.yaza değiştiricem aracımı
Aman satmayın aracınızı lütfen değiştirmeyin yazın aracınızı lütfen.. :!: töbee yaa ne cins insanlar var sanki sen skodaya binince ben para kazanıyom naparsan yap kardesim ya yazıyı yazdığın 1 saat olmuş hemen satıcam edicem diye laf yapıyon.Burda skoda ortakları yok sadece skoda kullanıp birbirine yardımcı olmaya çalısan kişiler var.Ayrıca satarsanda sat yani baba malı işte kadir kıymet bilmezsin alın teri olmayınca.
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti berkin » 25 Oca 2011, 22:03

Eger yetkili servis istemem dersen kartal oto sanayide bir sürü ustalar var skodaya bakan . ama bahsettigin araba o kadarda kötü bi araba degil . babanız sanırım bakım konusunda titiz davranmamış .Arabanız yapıldıktan sonra bence araba ile olan düşüncelerinizi bir daha duymak isteriz .
Kullanıcı avatarı
berkin
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: YILMAZ HATİP
Nereden: Kocaeli
Arabanız: YETİ 1,6 TDİ ELEGANCE GREENLİNE MATO KAHVE

İleti embriyom » 25 Oca 2011, 22:10

hocam babam fena halde ihmal etmiş arabayı.ben de kartalda otoruyorum yarın sabah götürüp baktırıcam artık günahım neyse çekicem :) ama araba cidden fena halde.kolay kolay bitcek gibi değil.(yunus emre denen arkadaşa selamlarımı sunuyor alın teri konusunda ondan eğitim almayacağım için de kendimi şanslı görüyorum )
embriyom
CLASSIC
CLASSIC

İleti 34SCU59 » 25 Oca 2011, 22:26

arabadır bu herşey gelebilir başına bakımsızda olabilir bakımlı olup yoldada bırakabilir..Ben size özelden msj atmıştım.Yardımcı olurum diye..Sonuçta çalısan insanlarız yardımımız sadece haftasonları olabilir..

İlk önce arıza ve sonrasında izlenecek yolları araştırın
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti ünsal » 25 Oca 2011, 22:35

aramıza hoşgeldiniz...

aracınız biraz bakımsız kalmış direksiyon pompası çıkma 500-600 tl civarı bulabilirsiniz veya yenisi 1200tl civarı diye biliyorum kapı için bir kilitçiye gitmeniz gerekecek temizlik,yağlama varsa siviç arızası olabilir yağ değişimi,rod-balans derken en az 1500 tl masraf çıkabilir hazırlıklı olun bu bakımdan sonrada kolay kolay arıza olmaz kazasız belasız yolculuklar...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti zurna1788 » 25 Oca 2011, 22:57

hocam bir sakin olun ya. arabadan soğutmayın kendinizi hemen. direksiyon pompası olup olmadığından emin olun. belki direksiyon açı sensörü bozulmuşta olabilir. öyleyse şanslısınızdır. 200 tl civarı fiyatı var. sağ cam açılmıyor demişsiniz. taş çatlasın temizlik felan 100 tl tutar. amblemde 10 tl. burada problem direksiyon pompası olma ihtimali.eğer öyleyse sitede 2 el satanlar vardı. biraz bakının. fabia iyi arabadır...
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti labrador » 25 Oca 2011, 23:29

embriyom yazdı:aman ne çok yardımcı oldunuz.hiç sevmedim bu skoda kardeşliğini.yaza değiştiricem aracımı

valla çok iyi edersiniz. kaybeden skodacılar olur:!:
Kullanıcı avatarı
labrador
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: habip kahraman
Nereden: Kayseri
Arabanız: skoda octavia 2015 elegance tdi

İleti embriyom » 27 Oca 2011, 19:21

labrador yazdı:

valla çok iyi edersiniz. kaybeden skodacılar olur:!:

bu skodacıların beni kazanmaya hiç niyeti yok sanırım.direksiyon pompasının arızası tamir edilir cinstenmiş.sevindim buna ama şimdi de direksiyon kutusu yağ kaçırıyor.o yapılacakmış mış mış.inşallah bu son olur.günlerdir arabasız kaldı çok da lazımdı bu ara
embriyom
CLASSIC
CLASSIC

İleti mustklc » 27 Oca 2011, 19:53

yahu baban bedavadan araba vermiş daha mız mız yapıyorsun. babamın kötü bir torosu var 2 dk kullanmak için bile vermez bana. o yokken teybini bile açtırmaz akü bitecek diye. gül gibi baban varmış, elini öpmen lazım
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti tornado38 » 27 Oca 2011, 20:53

walla ne diyiyim ben borç ödemeye calışıyor aynı zamanda arızaların idare edeceklerini kulak arkası ediyom benim babam bu arabayı aldığımda bayan arabası almış gitmişte neye yarayacak küçücük araba diyordu geçen bayram verdim köye gittiler hah tamam işte bu arabayı sevdim demiş sebep basınca gidiyor konfor var yakıt az emektar şahin skodayı 2 ye katlıyordu şimdi babamda skoda sever oldu skodalar iyi araba hiç bir zaman ön yargılı davranmayın benim bazı arabalara yaptığım gibi :D dreksiyon kutusundan gelen yağı ya keçe kaçırıyor ya aradaki klingirik contalar çok pahalıya maal olmaz arabayı toprlat sende seveceksin benim gibi 84 model eski kasa şahinden inip 200 model skodaya binen adamlar bilirler arbasının değerini sürç-ü lisan ettikse affola
SKODA FELİCİA 1.6GLXİ 2000
BLAUPUNKT GTA470
ATİKER SIRALI SİSTEM
Kullanıcı avatarı
tornado38
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mustafa taşcı
Nereden: Kayseri
Arabanız: felicia1.6GLXi

İleti embriyom » 01 Şub 2011, 23:53

arkadaşlar direksiyon işlemleri tamamdır.bizim arabada direksiyon pompası tamir ediliyormuş.pompa ve direksiyon kutusunun tamiri 750 liraya mal oldu.fiyat fazla mı bilemiyorum.
embriyom
CLASSIC
CLASSIC

İleti berkin » 01 Şub 2011, 23:59

Eger garantisi varsa çok fazla degil . Bu arada sorunlardan tamamiyle kurtuldunuzmu? Arabaya sonax ta yaptırmışsınız. Artık gönül rahatlıgı ile binersiniz . Unutmayın siz skodayı üzmezseniz o da sizi üzmez:)
Kullanıcı avatarı
berkin
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: YILMAZ HATİP
Nereden: Kocaeli
Arabanız: YETİ 1,6 TDİ ELEGANCE GREENLİNE MATO KAHVE

İleti embriyom » 02 Şub 2011, 00:06

garanti yok tabi.evet direkisyon sorunlarından kurtuldum ama şimdi vurukları halledip jantları değiştircem :)) evet sonaxta temzilettim bir de kılıf aldım harika oldu :) bunun yanında pioneer teyp aldım ve çerçeveye ihtiyacım var 10 euro dediler kalsın dedim şimdi 2 katlı bir teybim var :))
embriyom
CLASSIC
CLASSIC

İleti LiLPlayya » 02 Şub 2011, 03:55

Sadece işcilik ise 750 lira biraz fazla sanki. O fiyata 3 tane arabanın motoru toplanırdı.

10 euro aslında ucuz diyebilirim çünkü bi çok yerde 35 liradan satılıyor. ebay.de de 3-5 auro ya satılıyor. dublex teypde güzel durmuşdur fabiaya :D

Hayırlı olsun. Kazasız yolculuklar dilerim
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fıratt » 02 Şub 2011, 08:16

adam çıldırmış cvp verilmeyince,bir kotu oldum anlatamam :P dedim neden girmedim neden cvp yazmadım..
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir