direksiyon kutusu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

direksiyon kutusu

İleti embriyom » 27 Oca 2011, 18:50

biliyorum çoık söylendim ama bunu da sormam lazım.direksiyon pompası arızasından dolayı araba bostancı sanayiye gitti.pompa tamir edilebilir dediler çok sorunlu değilmiş neyse tmm dedik.pompa yapıldı ama şimdi de direksiyon kutusu patlamış diyolar.benim anlamadığım direksiyon pompası çıktığında kutunun da pert olduğu anlaşılmıyor mu bu nasıl iş ben anlamıyorum

embriyom
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: arzu turgut
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: skoda fabia

İleti cineration » 02 Şub 2011, 09:14

bence pompayı söküp takarken direksiyon kutusunun başına bir iş gelmiştir Onu da düzeltememişlerdir ve bunu da size fatura ediyorlardır
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti diseqc » 02 Şub 2011, 09:32

direksiyon kutusu pompadan gelen hidroliği içine alır ve içerdeki piston gibi yuvada hidroliği çalıştırır eğerki pompa bozuksa zaten hidrolik dengesiz geldiğinden direksiyon kutusu arızası fark edilmeyebilir ama sağlam pompa takıldığında direksiyon kutusunda hidrolik dönmeyeceğınden kutunun heryerinden yağ fışkırır sökülüp papuçların değşmesi ve sistemin temizlemesi lazım ayrıca dirreksiyon pompası sökülürken direksiyon kutusu sökülmez ikisi birbirine sadece iki metal boruyla bağlıdırlar o nedenden dolay ı pompa sökülürken direksiyon kutusuna zarar vermek özel bir çaba ister usanın hatası olduğu düşük bir ihtimal..
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti cineration » 03 Şub 2011, 13:41

diseqc yazdı:direksiyon kutusu pompadan gelen hidroliği içine alır ve içerdeki piston gibi yuvada hidroliği çalıştırır eğerki pompa bozuksa zaten hidrolik dengesiz geldiğinden direksiyon kutusu arızası fark edilmeyebilir ama sağlam pompa takıldığında direksiyon kutusunda hidrolik dönmeyeceğınden kutunun heryerinden yağ fışkırır sökülüp papuçların değşmesi ve sistemin temizlemesi lazım ayrıca dirreksiyon pompası sökülürken direksiyon kutusu sökülmez ikisi birbirine sadece iki metal boruyla bağlıdırlar o nedenden dolay ı pompa sökülürken direksiyon kutusuna zarar vermek özel bir çaba ister usanın hatası olduğu düşük bir ihtimal..

hırsızın hiç mi suçu yok?
Direksiyon kutusunun söküleceğini yazmadım ama olsun "ustanın hiç mi hatası olmaz"
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti diseqc » 03 Şub 2011, 14:12

cineration yazdı:Direksiyon kutusunun söküleceğini yazmadım ama olsun "ustanın hiç mi hatası olmaz"

Tabi Yok demedim herkez gibi ezbere konuşuyoruz arabanın yanında değiliz ki düşük ihtimal dedim zira bizim ustalar çok defa kaş yaparken gözü oymuşlardır ama emin olmadan ustaya böyle bir yaklaşım anca kavga cıkarır oda arabayı haşlar verir
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti embriyom » 03 Şub 2011, 14:47

işte onu anlayamıyoruz.direksiyon pompasını yaptı taktı sonra kutu yağ çıkarıyor dedi.onu da tamir etti.parçalar değişmedi yani.sadece tamir oldu ve 750 ye mal oldu ama şimdilik iyi
embriyom
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: arzu turgut
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: skoda fabia

İleti diseqc » 03 Şub 2011, 16:24

ben sadece direksiyon kutum arızalı idi onuda 300 tl ye hallettirmiştim sen pompayla birlikte 750 verdiyesn iyi ..
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir