Fabia Kaza

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia Kaza

İleti diseqc » 02 Şub 2011, 11:53

bence faydasını gercekten görürsün çok yakışıklı oluyor sıkı bir pazarlıkla ucuza getirirsin zaten arabaya işlem yapılacak ordan para kazanacaklar onedenden elin değmişken muhabbetiyle 100 lira bişey verirsin olur biter..

Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti Bluedays » 02 Şub 2011, 12:09

Okey dostumteşekkür ederim. Deneyeceğim.
Arkadaşlar, lütfen yorumlayın. Mutlaka bir kaç kişinin başına gelmiştir. Nereye gitmeliyim?

Zeki Ünaldı? Ata Skoda? AND OTO? Yada başka bir servis.

Lütfen, fikir verin. Gidip, sonradan pişman olmak istemiyorum.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti abdullah » 02 Şub 2011, 12:33

servis bu çamurlugu degiştirir düzeltmek için ugraşmaz ama sanayide iyi bir kaportacı usta bulursan mutlaka düzeltir çünkü o kadar kötü durumda degil kolaylıkla düzelebilecek şekilde sanayiye gidip bikaç kaportacı ile konuşun degiştirirseniz satarken bir çamurluk degişmenin fiyata yansıması en az 1000 tl deger kaybeder fabia piyasasını iyi biliyorum çamurlukta boya olması satışı fiyatı çok etkilemez ama degişmiş olması çok etkiler çamurluk degişmiş araca şaside hasar oluşmuştur düşüncesi ile bakarlar asla degiştirmeyin derim çünkü kolaylıkla düzelebilir
Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: 2005 fabia special gıranit gıri

İleti hetepe » 02 Şub 2011, 13:49

Bu hasar ''iyi'' bir kaportacı tarafından kolayca düzeltilebilir ama götüreceğiniz hiçbir servis bunu yapmaz ve direkt değiştirirler.
Benim araba metalik gri ve buna benzer bir hasar için parça ATA da değiştirildi ve boyandı, renk hemen belli etti, sonradan ünaldı da boyattım, şu an belli olmuyor boyandığı...o yüzden ATA yı önermedim.Siz bilirsiniz.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti Bluedays » 02 Şub 2011, 15:59

Teşekkürler dostlar yorumlarınız için. Bende boya sırıtmasından korkuyorum. Galiba en mantıklı yer Zeki Ünaldı görünüyor. Evime de yakın olduğundan şaşmaz Zeki Ünaldı'ya götürmeyi düşünüyorum. Umarım pişman olmam.
C.tesi günü bırakacağım.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Bluedays » 03 Şub 2011, 11:16

Arkadaşlar, bu sabah aracı zeki ünaldıya bıraktım. Bakalım. İnşallah düzgün yaparlar.
Kaskom ak sigortadan. Poliçemde yazan ibareye göre, yıl içinde ilk hasarda sebebine bakılmaksızın hasarsızlık oranı 1 kademe aşağı iner diyor. BEnim hasarsızlığım %65 idi, bir kademe aşağısı olan %60 a inmesi gerekiyor. Acentemde aynı bilgiyi verdi. Dün müşteri hizmetlerine sordum onlarda aynı şeyi söyledi fakat dediki, sistem otomatikman bu dereceyi belirliyor, hasar miktarına bağlı olarak diye birşey söyledi. Bende dedim ki, poliçede herhangi bir sınır yada limit belirtilmiyor bu yüzden daha aşağı inme ihtimali yok dedim. Adam da, zaten inmez bu bir ihtimal dedi.
DAha önce yaşayan var mı bu husus başına gelip te? adamlar poliçede sınır yazmadığı halde tutup atıyorum hasarın çok senin o yüzden %40a indirdik diyebilirler mi?
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti diseqc » 03 Şub 2011, 12:33

sigorta firması değilmi her türlü puştluk beklenir konu para olunca elli takla atarlar oraya yazmasalar dahi yok o var dı bu vardı deyip kitabına uydururlar zorunlu sigortaya devam :P
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Bluedays » 03 Şub 2011, 12:42

Bende kafaya koydum. Poliçemde ne yazıyorsa hukuken uygulamak zorundalar. Öyle bir durum var ise bunu belirtmelilerdi. Kafaya koydum dedim ya, dava açacağım. %5 bile haksız yere hasarsızlığımı indirirlerse savaşacağım.
Ne diyorlardı? "Bu ülkede namuslular da , namussuzlar kadar cesaretli olmalı!"
Belki o zaman birşeyler değişir.
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti cineration » 03 Şub 2011, 14:12

Bluedays yazdı:Bende kafaya koydum. Poliçemde ne yazıyorsa hukuken uygulamak zorundalar. Öyle bir durum var ise bunu belirtmelilerdi. Kafaya koydum dedim ya, dava açacağım. %5 bile haksız yere hasarsızlığımı indirirlerse savaşacağım.

kendini yıpratırsın uğraşma
sonuçta namuzsuzlar kazanır
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti Henien » 03 Şub 2011, 14:28

cineration yazdı:
Bluedays yazdı:Bende kafaya koydum. Poliçemde ne yazıyorsa hukuken uygulamak zorundalar. Öyle bir durum var ise bunu belirtmelilerdi. Kafaya koydum dedim ya, dava açacağım. %5 bile haksız yere hasarsızlığımı indirirlerse savaşacağım.

kendini yıpratırsın uğraşma
sonuçta namuzsuzlar kazanır

Kesinlikle hatalı öneri; daha önce de bir kaç farklı konuda belirtmiştim, tüketici davalarında tüketici, hem kanun ve yönetmeliklerde hem de hakim ve hakemlerin takdiri konusunda kollanmaktadır. Hatta bu kollama açık bir şekilde tüketici lehine hukuka aykırlığa kadar gidebilmektedir. Üstelik tüketici davaları herhangi bir harç vs e de tabi değildir.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti Bluedays » 03 Şub 2011, 15:14

Kendimi yıpratacağım konusunda haklısınız fakat biz direnç göstermediğimiz için tepemize biniyorlar.
Bizler her haksızlıkta boyun eğmeyip, dirensek bunlar böyle davranamazlar.

Bakalım ne olacak ama kesin kararlıyım. Öyle bir ihtimalde hakkımı sonuna kadar arayacağım.
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti diseqc » 03 Şub 2011, 15:45

kesinlikle hiç bişey yapamazsak canlarından bezdiririz oda yeter...
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti bilalin » 04 Şub 2011, 21:51

geçmiş olsun.sigorta şirketinize de sorup anlaşmalı servisleri varmı sorun.en azından bilgi sahibi olursunuz.
Kullanıcı avatarı
bilalin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: bilal inam
Arabanız: Fabia

İleti Bluedays » 07 Şub 2011, 09:12

Selam arkadaşlar,

Aracımı perşembe günü sizlerin yorum ve tavsiyeleri ile Şaşmaz- Zeki Ünaldı'ya götürdüm. Aracı bu hafta cumaya doğru alabileceğim söylendi. C.tesi günü aradılar. Aracınız hazır diye. Şaşırdım. 2 günde hazır olmasına. Gittim aracımı teslim aldım. Dört dörtlük çalışmışlar, boyada hiçbir fark yok, yani ustası dışında çıplak gözle boyandığını anlamak zor.

Ben memnun kaldım yani. Tavsiye ederim sizede dostlar. (Gerçi Allah kaza bela vermesin ama )
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti diseqc » 07 Şub 2011, 09:49

e hadi geçmiş olsun allah c.c. beterinden ve takrarından saklasın..
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Mesut 16 » 07 Şub 2011, 09:55

abi Allah beterinden ve murat abinin dediği gibi tekrarından korusun :)
FABİA VRS
Kullanıcı avatarı
Mesut 16
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mesut Kaya
Nereden: Bursa
Arabanız: Renault 19 1.9D RNA

İleti Bluedays » 07 Şub 2011, 15:57

Teşekkürler dostlar. Allah hepimizi kazadan beladan korusun.
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir