sallantılı rolanti

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

sallantılı rolanti

İleti olgunonder » 06 Oca 2008, 08:16

Arkadaşlar Merhaba

Sarsıntılı Rolanti Problemi.

Fabia 2001 68 1.4 Benzinli aracım var.Daha önce burda yine aracımda rölanti sorunu olduğunu belirtmiştim ancak bunla ilgili yaşadığım bazı şeyleri paylaşmak istedim;

Aracım rolantide titreme yapıyor devir saati sabit bir devirde kalmıyordu. Aracımı hem Skoda hem de Bosch servise götürdüm ve orada yapılan kontroller şunlar;

Hava Filtresi yeni,Bujiler,Enjektörler,Kompressör,Ateşleme bobini,Lambda sensörü sağlam ve sorunsuz,Boğaz kelebeği temiz ve sağlam.Egzost sistemimde bir kaçak yok.Motor da herhangi biryerinden hava almıyor, Bilgisayarda da herhangi bir arıza okunmuyor.Aküyü de yeni değiştirdim.

Carbon Clean da yaptırdım.

Bunların hepsi kontrol edildi.Ve bana en son sölenen şu bu araçların motorlarının çalışma sistemi böyle yani motor karar veripte 1000 devirde sabit duramıyor devir saati oynayıp duruyor.
Hayalet bir arızaymış bu ve çözülemiyormuş.
Bence Komik.

Açıkçası bana çok saçma geldi.Çözülemeyecek arıza olurmu ?
Neyse bunu kabul etmek zorunda kaldım mecburen çözülemiyor dedim yani.
Ancak şimdi yeni birşey dikkatimi çekti o da şöle;

Araç rolantideyken araca gaz verdiğimde araç gazı 0.5 - 1 saniye arasında gecikmeyle yiyor.Yani sanki bir sağırlık var araçta.Bunun nedeni ne olabilir ?

Bir sorumda şu araçta bu rolanti olayını ayarlayan başka hangi sensörler var ?

Birde bana buradaki usta bu modellerde EGR valfi olmadığını ve bunun yerine Karbon filitre olduğunu söledi bu doğru mu ?

Şunuda belirteyim bilgi olarak kullandığım benzin temiz.

Yardımlarınızı bekliyorum.
Teşekkürler.

olgunonder
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir