Düşük rölanti,stop etme ve arıza ışığı?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Düşük rölanti,stop etme ve arıza ışığı?

İleti guro1907 » 13 Şub 2011, 18:24

Herkese iyi akşamlar, birkaç aydır fabia'm arada sırada (toplamda şu ana kadar 15 20 kere olmuştur) stop ediyordu. rölanti de düşüktü mesela ışıklarda falan beklerken arabada titreme oluyordu. bugün de bir yerde çok yavaşlayıp dönerken araba birden stop etti ve tekrar çalıştırdığımda sarı ışık yanmaya devam etti. bunun üzerine yaklaşık 10 km yol yapıp eve geldim fakat aklıma takıldı. foruma biraz baktım, oksijen sensörü, bujiler, katalitik könvertör falan bir sürü şey olabilir diye çıkardım. sizce arıza nereden kaynaklanıyor olabilir ve bu parçaların özel veya yetkili serviste ortalama fiyatları nedir yazarsanız çok sevinirim..

guro1907
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cemko » 13 Eyl 2011, 11:50

SENSÖRDEN OLCAĞINI SANMIYORUM ÇÜNKÜ SENSÖR SADECE ARIZA IŞIĞINI YAKAR KATALİZÖRÜN DAĞILMIŞ VE TIKAMIŞ OLABİLİR Bİ MAKİNAY BAĞLATIP BAKTIRMANIZ GEREK İNŞALLAH KATALİZÖR DEYİLDİR ÇÜNKÜ ÇOK PAHALI Bİ PARÇA
cemko
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: celilonen
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: fabia 1.2 clASS

İleti cemko » 13 Eyl 2011, 11:51

SENSÖRDEN OLCAĞINI SANMIYORUM ÇÜNKÜ SENSÖR SADECE ARIZA IŞIĞINI YAKAR KATALİZÖRÜN DAĞILMIŞ VE TIKAMIŞ OLABİLİR Bİ MAKİNAY BAĞLATIP BAKTIRMANIZ GEREK İNŞALLAH KATALİZÖR DEYİLDİR ÇÜNKÜ ÇOK PAHALI Bİ PARÇA
cemko
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: celilonen
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: fabia 1.2 clASS

İleti ibrahim » 14 Eyl 2011, 22:04

benım aracta lpg lı tıtreme yapıyo bazen gaz ayarından mıdır bılgınız var mı
ibrahim
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: İbrahim Ergin