fabiş bana küstü ! yağ uyarısı çıktı !

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabiş bana küstü ! yağ uyarısı çıktı !

İleti mygokhan » 01 Tem 2007, 23:27

geçtiğimiz günlerde arabamı değiştirme kararı almıştım.bayağı araştırıyordum ..neyse işte arabada kapının önünde yatıyordu 2 haftadır..2 haftada sadece 2 kez kullandım.neyseişte bugün çerkes şenliği varmış bursanın bir köyünde oraya giderken yolda yağ uyarısı çıktı ekranda..şaşırdım önce..sorun olmaz diye birazda mecburiyetten devam ettim yoluma..sanıyorum maviş bana küstü LOL.. neyse eve geldim araç 2 saat bekledikten sonra baktım aracın altında herhangi bir akıntı göremedim.acaba sorun nedir?yağmı yaktı ? sensör mü arızalandı? yoksa geçici bir arızamı ?yoksa kartermi delik? hep okurduk bu tip arızaları ama şimdi benimde başıma geldi.yoksa emir bey in dediği gibi 3 yaşından sonra fabialar başlıyor arıza yapmaya galiba Smilesatmanın zamanı geldimi ? ne dersiniz?

Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti alwaysloser » 01 Tem 2007, 23:31

geçmiş olsun kısa zamanda çözersiniz inş
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti oguneri » 02 Tem 2007, 00:17

Peki yağ seviyesi ne durumda... Eksilme var mı?
oguneri
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 02 Tem 2007, 00:45

[quote="oguneri"]Peki yağ seviyesi ne durumda... Eksilme var mı?[/QUOTE]

motor sıcak olduğu için henüz bakamadım..anca sabaha bakarım..
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti yonetici » 02 Tem 2007, 01:15

Muhtemelen yağ basınç sensörü bozulmuş diyecekler.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti mygokhan » 02 Tem 2007, 01:20

[quote="?"]

Muhtemelen yağ basınç sensörü bozulmuş diyecekler.

[/QUOTE]

hay bu sensörleri bee..ne garip sensörler arıza yapıyor anlamıyorum ki! bi geri vites müşüri yok klima sensörü şimdi de bu !Angry hyundai alsan inann bu kadar sorun çıkmaz! insanı ister istemez soğutuyor!skoda dan vazgeçmem ama ne bileyim insanın canı sıkkılıyor
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti yonetici » 02 Tem 2007, 01:48

[quote="mygokhan"] hay bu sensörleri bee..ne garip sensörler arıza yapıyor anlamıyorum ki! bi geri vites müşüri yok klima sensörü şimdi de bu !Angry [/QUOTE]

Fazla birşey kalmamış 1-2 elektronik parça daha değişince 2-3 sene problem çıkartmaz Big%20smile  Felicia ve Fabia'nın elektroniği beni çok masrafa sokmuştu. Param pek yetmiyordu ama yetseydi yine skoda alırmıydım net bir cevap veremiyorum Ermm. Allaha şükür bu aldığım seat cordoba'dan çok memnunum tavsiye ederim. Öyle sensör falan yok yağ, su, benzin koyunca giden cinsten. Kötü yakıtmış bilmemneymiş derdide yok kullnım klavuzuna göre motor arıza lambası sadece elektrik sisteminde bir sorun olursa yanıyormuş. Gerçi hiç yanarken görmediklerinden olsa gerek servis bu arabada motor arıza lambası yok diyor Big%20smile 
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti guvenxoca » 02 Tem 2007, 01:54

katılıyorum skoda benide canımdan bezdirdi benimde değişmedik yer kalmadı,öncede söyledim toyota alıcan kardeşim,masrafı unutcan,tamam güzel araba filan fakat biryere kadar kardeşim biz hala yok wv gurubunun arabası diye avutalım kendimizi
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 02 Tem 2007, 12:25

arkadaşlar öğrendim olayı..arıza falan değil.sadece yağ bakım zamanı
gelmiş .ya bu bakım aralıklarını anlamadım gitti !anlayan varsa
anlatsın lütfen :)
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti guvenxoca » 02 Tem 2007, 12:52

kardeş bizmi yanlış anladık,kırmızı reknkli yağdanlık resmimi çıktı,yoksa yol bilgisayarındaki yağ uyarısımı çıktı?? ikiside farklı şeylerde o yüzden...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti toGah » 02 Tem 2007, 13:00

off off hangi arabayı alırsanız alın hepsinde sorun çıkartır.
ben 27 yaşındayım fabia 5 nci arabam..

bütün araçlarım 2. el aldım. hiçbirinde kaza boya darbe değişen yoktu.. ama illaki orasından ses burasından ses bu odlu şu oldu derken hepsine masraf ediyorsun..

ben hiç masraf etmeden gezmek istiyorum diyorsan alacaksın biletini otobüsle gezeceksin..

her sefanın bir cefası vardır :)
toGah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 02 Tem 2007, 13:08

[quote="guvenxoca"]kardeş bizmi yanlış anladık,kırmızı reknkli yağdanlık resmimi çıktı,yoksa yol bilgisayarındaki yağ uyarısımı çıktı?? ikiside farklı şeylerde o yüzden...[/QUOTE]

yok yaa ekranda uyarı yazısı çıktı !:)
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti guvenxoca » 02 Tem 2007, 13:14

haaa o zaman tamam kardeş ben kırmızı yağdanlık çıktı zannettim,sende çıkan bakım zamanının geldiğini söyleyen yazı,o normal hakkaten.
yağ bakım periyoduna gelince koydurduğun yağın kaç km lik olduğuna göre veya yılda bir kere değişmek üzere periyotlar belirlenmiştir.genelde 15000km veya 1 yıl dır,senin alet servise girdiğinde bu değerler sıfırlanmıştır, süre veya km dolduğunda sana hatırlatmak için yazı çıkmıştır,güzel birşey yani...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti engint » 02 Tem 2007, 13:20

Sevgili Arkadaslar,
Her cikan ufak tefek ariza insani arabasi ve ureticisi hakkinda kotu fikirlere itebilir... Ancak unutmamaniz gereken sey, bu tip arizalarin, hatta daha buyuklerinin diger markalarda da oldugu... Sonunda aklinizda olmasi gereken sey, bu tip musir, pompa, vb parcalarin fason olarak yaptirildigi ve hemen hemen her markaya da ayni ureticinin uertim yaptigi... Iste size farkli ornekler:
3 yil once "0" Mercedes CLK200 alan arkadasimin 2000 km'de motor yakmasi... Yag musiri bozuk olan arabada yag sorununu elektronik sistem de ikaz etmeyince motor yakti... Acenta uretim hatasini kabul etmeyince mahkemelik oldu... Uzun ugraslardan ve ciddi hukuk mucadelesi sonunda araci yeniletebildi...
"0"'da benim aldigim A6'nin tesliminde, daha bana aracin tanitimi servis tarafindan yapilirken klima musluklari patladi... Ortalik duman icinde kaldi... Yine 2000'de aldigim Mitsubishi Carisma GDI'da gelen kabin icine gelen tikirti ve dazirtilar nedeniyle goturdugum bircok servis meseleyi cozemedi... Ana servis ise marspiye icine uretim sirasinda dusmus somunu ve 2 vidasi eksik sun-roof'u uzun ugraslardan sonra tesbit etti...
Gordugunuz gibi, bu tip arazlar her markada ortaya cikiyor... Tanri daha buyuk dertlerden bizleri korusun... Sonucta, her parcayi dizyan eden, ureten, kontrolunu yapan da insanoglu... Yabanci otomobil dergilerinde gfelen okuyucu mektup ve sikayetlerinde ne markalardan ne garip sikayetler olduguna inanamazsiniz... Belki onlarin sansi, tuketici haklarina yonelik daha koruyucu ve sert tedbirlerin olmasi...
Bu tip arazlarin her markada ciktigini untmayalim... Skodamizdan da hemen sogumayalim...
Sevgiler
engint
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 10TOPRAK » 02 Tem 2007, 13:30

Thumbs%20UpThumbs%20UpThumbs%20UpThumbs%20Up
10TOPRAK
CLASSIC
CLASSIC

İleti guvenxoca » 02 Tem 2007, 13:44

engin kardeş doğru söylüyorsun araba aldığın zaman sorunlarıda onunla birlikte alıyorsun,ama burda problem sorunların çokluğu ve yaygınlığı,dediğin gibi mercedes de motor yakabilir ama bu çok ender birşeydir,mercedes firması marka imajı açısından bu duruma mutlaka çözüm bulur,ama skoda öyle değil işte kardeşim yüce otonun hali allahlık. herkesin motor ışığı yanar ,herkesde gıcırtı tıkırtı olur,herkesin aracı rüzgar sesi alırsa orda bir sorun var demektir.skodanın kronik arızaları malesef diğer üreticilerden fazla buda zamanla çok masraf açıyor demektir.öte yandan servisler ise başlı başına bir rezalet,skodanın böyle negatif yönleri malesef çok o yüzden soğumaktada haklıyız bence

guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti engint » 02 Tem 2007, 14:13

Guven Kardesim bu konuda hakli olabilirsin...
Ancak olayin 2 degisik yönü var:
1. Aracin uretim hatalari
2. Servisin kotulugu
Bir onceki mailimde yurt disindaki tuketici davranislari ve tuketici mektuplarindan bahsetmistim... Her iki konuda da yurt disindaki tuketiciler, arabalari ile ilgili baslarina gelen her olumsuz uretim ve servis hatasinda uretici ve servisleri sikayet mektubuna boguyor... Ozellikle de satisi ve okuyucusu cok olan otomobil dergileri, gazeteler ve internet'te... Ureticiler ise bu tip yazilardan son derece rahatsiz oluyorlar... Cunku bu tip olumsuzluklar, satislari direk etkileyen unsurlar... Biz de bu tip yontemlere daha cok basvurmaliyiz... Derdimizi ve sikayetimizi once servise, sonra yetkili acentaya, Turkiye distributorune, netice alamiyorsak da ureticiye direk yazmaliyiz... Sonuc yine degismezse bu sefer tüketici kurullarina, gazete ve oto dergislerine... Emin olun ki bu tip yogun sikayetler en sonunda semeresini verecektir... Kimse markasinin olumsuzluklarla anilmasini istemez... Bizler de kendi alin terimizle kazandigimiz paramizi kalitesiz ve yetersiz bir arac ve servise kaptirmak luksunde degiliz...
Onun icin kendi derdimize yanacagimiza, bize bu servisi vermek zorunda olanlari hizaya getirmeye calisalim...
"Adam sendecilik" yerine hakkimizi koruyalim... "Bir tek benim yazimla ne olur" demeyelim, her firsatta sikayetimizi yetkili yerlere bildirelim... Bu davranis, biraz ütopik gibi gorunse de, zamanla daha kaliteli hizmet almamizi sagliyacaktir...
Yuce Oto'nun mail adresi kendi sitesinde mevcut... Digerlerininki de...
Usenmeyelim... Yazalim...
Sevgiler
engint
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 02 Tem 2007, 14:19

kesinlikle katılıyorum,bu en önce bizim bilinçli tüketicilik görevimiz,her ne kadar yüce oto bu konuda yalama olmuşsada dediğin gibi biz üstümüze düşeni yapmalıyız.
aslında bizim forumu takip etseler yeter...LOL
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir