Radyo Çalışmıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Radyo Çalışmıyor

İleti promega109 » 18 Şub 2011, 09:35

2001 model Skoda fabia confort 1.4 aracı yeni aldım radyosu çalışmıyor. Arama yapıyor. Kanalları buluyor. Ama bir türlü ses vermiyor. Alırken dikkat etmemişim. Şimdi uğraşıyorum. Servise götürmeden sizlere bir sorayım dedim. Belki basit bir yolu vardır.
Herkese teşekkürler.

promega109
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: skoda fabia

İleti taner_octavia » 18 Şub 2011, 13:54

kaset calardada ses gelmiyorsa. teyibin arkasından ya hoparlör soketi cıkmıstır yada radyo anteninin.aldiginiz adamin baska teyibi varsa onu kullanıyorsa.satarkende orjinalini takmıstır ama soketlerini ya takamamıstır düzgün yada takmamıstır. teyibi cıkarmak icin bu pilot kalem denilen tükenmez ince uclular varya.onların yakaya tutturma tellerini düz sekilde kıvırın 2 kalemin.teyibin 2 tarafında delik var oralara sokarak cıkarmaya calısın.
normal mahalle teyipcileri bile yapar 5 liraya servise götürmenize gerek yok bence.
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti ykorkmaz » 18 Şub 2011, 16:30

Aynı sorun bende de mevcut, kaset çalardan ses alıyorum hatta radyo çalışıyor arama yapıyor ama radyodan çok çok az ses gelip hemen kesiliyor.
Misal arama tuşuna basınca yeni bulduğu kanalı 0,5saniye çalıyor ve ses kesiliyor.
www.tekyumruk.com
Kullanıcı avatarı
ykorkmaz
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2001 Fabia 1.4 68bg

İleti ozanakif » 19 Şub 2011, 12:24

ykorkmaz yazdı:Aynı sorun bende de mevcut, kaset çalardan ses alıyorum hatta radyo çalışıyor arama yapıyor ama radyodan çok çok az ses gelip hemen kesiliyor.
Misal arama tuşuna basınca yeni bulduğu kanalı 0,5saniye çalıyor ve ses kesiliyor.

Hocam sizin sorun anten problemine benziyor.Teybi yerinden çıkartabiliyorsanız çıkartın.Anten kablosunun jakını yerinden çıkardıktan sonra,teybin arkasındaki anten girişinin orta ucuna 1,5 veya 2,5 mm.'lik bakır kabloyu(yaklaşık 20-30cm.) temas ettirin.Bu şekilde yapıp radyoyu deneyin ses çoğalırsa anten veya kablosu sorunlu demektir.
Karanlığa küfredeceğine,bir mum yak.
Kullanıcı avatarı
ozanakif
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ozan AKİFOĞLU
Nereden: Erzurum
Arabanız: 2004 TDI Fabia

İleti mhttn06 » 23 Şub 2011, 08:36

benım radyoda içinde kaset var sanıyo kasetı cıkarma tusuna basılı tutmam gerekıyo radyon8un calması ıcın
mhttn06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: muhittin gözel
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda fabia

İleti ykorkmaz » 02 Ağu 2011, 09:47

ozanakif yazdı:
ykorkmaz yazdı:Aynı sorun bende de mevcut, kaset çalardan ses alıyorum hatta radyo çalışıyor arama yapıyor ama radyodan çok çok az ses gelip hemen kesiliyor.

Hocam sizin sorun anten problemine benziyor.Teybi yerinden çıkartabiliyorsanız çıkartın.Anten kablosunun jakını yerinden çıkardıktan sonra,teybin arkasındaki anten girişinin orta ucuna 1,5 veya 2,5 mm.'lik bakır kabloyu(yaklaşık 20-30cm.) temas ettirin.Bu şekilde yapıp radyoyu deneyin ses çoğalırsa anten veya kablosu sorunlu demektir.

Radyo arama ile alakalı bir sorun varmış 50TL'ye yaptılar
www.tekyumruk.com
Kullanıcı avatarı
ykorkmaz
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2001 Fabia 1.4 68bg

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir