hız sabitleyici hakkında

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

hız sabitleyici hakkında

İleti berkin » 20 Haz 2011, 19:45

walla hafta sonu 750 km gibi bi yol yaptım . izmit tekirdağ şarköy çorlu saray gebze . CC nin artılarını saymakla bitmez . Ama uzun otobanda helede gece kullanılması bence çok faydalı degil malum uyku durumu . Ve size bir artısını söyliyeyim . Eger cc devrede iken bozuk satıhlı yolda veya giderken bi çukura girerseniz hemen devre dışı kalıyor . Bizzat canlı şahit oldum . Ama ben cc kadar az yaktıramıyorum buda bi gerçek . yani uzun yolda gerçektende en az yakıtla hızı sabit tutuyor . tabi uzun rampalarda gazı sonuna kadarda veriyor bilgilerinize ..

Kullanıcı avatarı
berkin
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: YILMAZ HATİP
Nereden: Kocaeli
Arabanız: YETİ 1,6 TDİ ELEGANCE GREENLİNE MATO KAHVE

İleti r.oktay » 21 Haz 2011, 17:52

neden olmasın kardeş benm kide 1.4 2003 model gayet memnunum ben..
r.oktay
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Çorum
Arabanız: fabıa

İleti HTP » 22 Haz 2011, 15:56

Yeni çıkan aktif Cruise Control sistemleri çok kullanışlı. Özellikle otobanda sistemi kullananlar bilir şeritler doludur ve önünüzdeki araç 90 km/h den yavaştır, en sağda kamyon soldada hızlı arabalar yüzünden zırt pırt cruiseden bir çıkarsınız bir istemi devreye sokarsınız inanın bu bile yorar sizi.

Aktif Cruise Control:

Aktif Cruise Control’ü, klasik Cruise Control’ünün genişletilmiş ve geliştirilmiş şeklidir. Bu sistem yol boyunca önceden belirlediğiniz bir hızla ilerlemenizi sağlar ve önünüzde seyreden araçla aracınız arasındaki mesafeyi izler. Radar sezicileri ve kontrol ünitesi tek bir sistem halinde aracın ön ucuna tamponun alt kısmına yerleştirilmiştir. Önünüzdeki araca yaklaştığınızda sistemin otomatik olarak aracınızı yavaşlatması ve önünüzdeki araçla sizin aracınız arasında, daha önceden belirlediğiniz mesafeyi koruması bu sistemin en önemli özelliğidir (dört farklı ayar imkanı mevcuttur).
Şerit boşaldığında, Aktif Cruise Control otomatik olarak önceden belirlemiş olduğunuz seyir hızına geri döner. Sistemi devreden çıkartmak için, gaz pedalına hafifçe basmanız yeterlidir. Bu sistem, sürücülerin çevrelerindeki trafiğe odaklanmasına izin verirken, aynı zamanda sürüş konforunu önemli ölçüde arttırır. Yine de, daima uygun sürüş tarzını korumak sürücünün sorumluluğudur.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti fabian06 » 14 Eyl 2011, 23:19

arkadaslar ben bugün ankara ata da 1.4 fabia special 101ps. 2005 model olan aracıma taktırdım. gerçekten işçilikleri mukemmel ayrıca suan ıcın kampanyadalar, ilk sorduğumda 350tl demıslerdı daha sonra ındırım yaptılar ve 260tl ye taktılar, gerçekten kullanıslı tavsiye ediyorum, 2 saat kadar bi surede taktılar, direksiyonu, hava yastığını söküyorlar, yeni elektronık bır hat cektiğini söyledi usta. buarada 2004 ve sonrası modellerın cc için hazır altyapıları varmıs bu sekılde soyledıler bilginize...!!!
fabian06
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: anıl anıl
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 1.4 fabia special 101 ps

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir