fabia'ya park sensörü

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia'ya park sensörü

İleti irfant » 07 Arl 2007, 18:26

Montaj için faydalı olabilir...

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti slamy » 07 Arl 2007, 21:45

Ya park sensörünün uzun yolda ne gibi bi faydası var benim araçda da var ama ben bi faydasını göremedim uzun yolda. Ama geri geri giderken oluyor yani park ederken Big%20smile
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 07 Arl 2007, 22:13

[quote="azakoglultd"]arkadaslar park sensorunu 280 ytl ye taktirdim ve su an cok menunum uzun yolda faydasini soylemeye bile gerek yok ama biraz ustalasinca sehir icinde bile kullanabiliyorsunuz ozellikle bizim kilerin tekpkisi cok iyi 30 km ile giderken bile hızı sabitleyebiliyorsunuz ve frene en ufak dokunusunuzda çıkıyor ve bir dugmeyle tekrar ayni hıza geri donuyor.[/QUOTE]
sanırım yanlış anlaşılma var Smile bahsettiğiniz konu cruise control (hız sabitleme) galiba Embarrassed
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti lazianke » 07 Arl 2007, 22:23

[quote="slamy"]Ya park sensörünün uzun yolda ne gibi bi faydası var benim araçda da var ama ben bi faydasını göremedim uzun yolda. Ama geri geri giderken oluyor yani park ederken Big%20smile[/QUOTE]
aynı olayı ben de farkettim akşam erkenden ama boşver dedim her zaman sen girme olaya. kardeşelr sağolsun hemen yakalamışlar. neyse bari hayırlı olsun diyelim.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti azakoglultd » 15 Arl 2007, 01:00

[quote="lazianke"][quote="slamy"]Ya park sensörünün uzun yolda ne gibi bi faydası var benim araçda da var ama ben bi faydasını göremedim uzun yolda. Ama geri geri giderken oluyor yani park ederken Big%20smile[/QUOTE]
aynı olayı ben de farkettim akşam erkenden ama boşver dedim her zaman sen girme olaya. kardeşelr sağolsun hemen yakalamışlar. neyse bari hayırlı olsun diyelim.
[/QUOTE]

yav arkadaslar kusura bakmayın cruise control diyecegime park sensoru demisim. Tabi arabaya hergun bişey taktırınca boyle oluyor.

simdi cruice control u 280 ytl ye ekranlı ve onde iki arkada 4 adet sensorlu cenmax marka super bi park sensoru taktırdım.hem metre hemde cm olarak gosteren ve su an piyasanin en hassas olcum yapan sensoru ve cok memnunum.park sorun olmaktan cıktı ve baya bi fiyakası var
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti azakoglultd » 15 Arl 2007, 01:01

bu arada park sensorunude piyasada 300 dediler allem kullem aradım taradım 180 ytl ye buldum 40 da işçilik verdim serviste
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti trakyalı » 15 Arl 2007, 01:10

desi marka park sensörü 100 ve 120 YTL.işçilik dahil,yarın taktıracağım,ikiside ekranlı taktirince resimde eklerim.
trakyalı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti slamy » 15 Arl 2007, 02:49

[quote="azakoglultd"][quote="lazianke"][quote="slamy"]Ya park sensörünün uzun yolda ne gibi bi faydası var benim araçda da var ama ben bi faydasını göremedim uzun yolda. Ama geri geri giderken oluyor yani park ederken Big%20smile[/QUOTE]
[/QUOTE]

yav arkadaslar kusura bakmayın cruise control diyecegime park sensoru demisim. Tabi arabaya hergun bişey taktırınca boyle oluyor.

simdi cruice control u 280 ytl ye ekranlı ve onde iki arkada 4 adet sensorlu cenmax marka super bi park sensoru taktırdım.hem metre hemde cm olarak gosteren ve su an piyasanin en hassas olcum yapan sensoru ve cok memnunum.park sorun olmaktan cıktı ve baya bi fiyakası var
[/QUOTE]

hocam cruise control dan memnunmusunuz. Çünkü ben 1.4 fabia 140 km ile gidiyorum karşınıza bir yokuş çıkıyo anında hızlı bir şekilde düşüyo hız motor yemiyor. Uzun yolda beni en uyuz eden olay. Yokuşa gelmeden daha da asılıyorum gaza biraz daha idare ediyo ama sonra yine düşüyo hızını koruyamıyor. Bu sistemin faydası oluyormu bu durumlar. Faydalı oluyosa satmak yerine böle bişey taktırayım... beni vites düşürmekden kurtaracak bir sistem mi ? Big%20smile mantıken değil ama yinede sorayım dedim... Embarrassed
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 15 Arl 2007, 02:52

[quote="slamy"][quote="azakoglultd"][quote="lazianke"][quote="slamy"]Ya park sensörünün uzun yolda ne gibi bi faydası var benim araçda da var ama ben bi faydasını göremedim uzun yolda. Ama geri geri giderken oluyor yani park ederken Big%20smile[/QUOTE]
[/QUOTE]

[/QUOTE]

hocam cruise control dan memnunmusunuz. Çünkü ben 1.4 fabia 140 km ile gidiyorum karşınıza bir yokuş çıkıyo anında hızlı bir şekilde düşüyo hız motor yemiyor. Uzun yolda beni en uyuz eden olay. Yokuşa gelmeden daha da asılıyorum gaza biraz daha idare ediyo ama sonra yine düşüyo hızını koruyamıyor. Bu sistemin faydası oluyormu bu durumlar. Faydalı oluyosa satmak yerine böle bişey taktırayım... beni vites düşürmekden kurtaracak bir sistem mi ? Big%20smile mantıken değil ama yinede sorayım dedim... Embarrassed
[/QUOTE]

hocam senin motorun gazı yemememesi çok normal sonuçta 1.4 motor yani 1.6 110 hp bora bile hız kaybediyo düşün artık (criuse controlde)
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti azakoglultd » 15 Arl 2007, 21:21

silverlinemania dogru soyuyor yokus cıkarken cruise u 120 de 4. viteste sabitlerseniz 100 de direnir o kadar ama illaki yuksek yokus ve dik inişlerde illaki cruise un limitleri zorlanıyor ama yakıtta çok buyuk avantaj saglıyor neredeyse %20 gibi çünki ne kadar gaz gerekiyorsa o kadar veriyor bizse gereksiz yere fazla gaz veriyoruz.bu cruise da olmuyor
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir