Hazin ve buruk bir Fabia hikayesi.... Çöldeki kutup ayısı!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Hazin ve buruk bir Fabia hikayesi.... Çöldeki kutup ayısı!

İleti Fabiaist » 03 Mar 2011, 16:32

Merhaba sevgili Skodacılar... Sizlere ilk mesajımda yeni aldığım skoda arabamla ne güzel anılar yaşadığımı ne kadar memnun kaldığımı anlatmak isterdim. Çünkü uzun bir süredir buradaki mesajları tek tek okuyup bilgi sahibi olmaya çalışıyordum. Kıt kanaat para biriktirip hayalimdeki fabiayı(1.4, 2008) hafta başında büyük bir heyecanla Bodrum'dan aldım. Motordan gelen çıt çıt çıt diye bir ses vardı Bodrumdaki yetkili servise gösterdim lif telden kaynaklandığını sıkıntı çıkartmayacağını ama ileride ses artarsa değiştirmek gerekebileceğini söyledi. Hayallerimi süsleyen beyaz fabiama(bu arada ilk arabam) binip Fethiyeye doğru yola çıktım. Bir kaç saat sonra Muğla'da dinlenmek ve arkadaşları ziyaret etmek için durdum. Birkaç saat sonra tekrar Fethiye'ye devam etmek için direksiyona geçtiğimde araba çalışmadı. Birkaç denemeye rağmen çalışmayınca gece geç saat olduğu için arkadaşlara gidip uyudum sabah ilk iş muğla servisine gidip ustayı getirdim. Usta aküye takviye yaparak arabayı çalıştırdı tabi bu arada lastik patlamıştı stepnenin havası inikti ve bicon anahtarı kırıktı. Neyse bir şekilde lastiği de değiştirip servise götürdük arabayı. makinaya bağlandı ama bir sorun çıkmadı. Ateşlemede bir sorun olabileceğini düşünerek buji ve bobinleri kontrol etti sorun bulunamadı. Usta anlayamadı sıkıntıyı. Geç kaldığımız için biz tekrar yola çıktık. Fethiyeye geldik. ERtesi sabah araba tekrar çalışmadı. Önce aküceye götürüp aküyü ölçtürdüm sorun yoktu. Buradaki özel servise götürdüm arabayı makina vs. Ama yine bir sorun yok. makina vuruntu hatası veriyor o da lif telden kaynaklanıyor olabilir ama çalışmamasının bununla hiçbir alakası yok! İlk kalkışta batırp batırp diye tekliyor ama yürünce hiçbir sorunu yok arabanın. Sadece lif telden kaynaklanan o ufak ses var arabada. Usta bobinleri bujileri değiştirdi ama yine soğuyunca dört beş defada çalıştı. Yağ filtresini ve yağı değiştirdik(yağ bozuktu) sorun yine devam etti. Benzin filtresi değişti yine sorun devam etti. Usta şaşıp kaldı, böyle birşeyi ilk defa görüyorum deyip durdu adam! Araba gidince hiç bir sıkıntı tekleme yok ama soğukken çalışmıyor. Şimdi şüphelendiği her parçayı yenisiyle değiştirip deniyor ama sonuç yok. İşlem hala devam ediyor sanayiden yeni geldim güzel bebeğim aldığım günden bu yana sanayiden çıkmadı. Çok severek aldığım, büyük hastası olduğum fabiam'a keyifle bir tur atamadan, doğru dürüst binemeden sanayiye teslim ettim. Sorun büyük değil küçük birşeydir diye umuyorum ama tespit edilememesi insanı deli ediyor. Tüm bunlara rağmen yine de arabamı seviyorum ve hala bir fabiaistim:)))

Fabiaist
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia

İleti erdemguner35 » 03 Mar 2011, 16:49

Bu kör arızalar insanı kanser eder valla...Geçmiş olsun umarım bir an önce arızanız düzelir ve bu sıkıntılı anları unutturacak güzel anılar yaşar ve paylaşırsınız bu forumda...

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDEM GÜNER
Nereden: Manisa

İleti idurmuslu » 05 Mar 2011, 16:58

Geçmiş olsun. İnşaallah en kısa sürede keyifle binersiniz Fabia'nıza.
AFŞT2
idurmuslu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: İlkay DURMUŞLU
Nereden: Erzincan
Arabanız: 2000 Octavia 1.6 GLX İ

İleti felicia_3437 » 05 Mar 2011, 18:53

aramıza hoş geldiniz aracınız hayırlı olsun vede gecmiş olsun inş bu kısır sorun bır an önce düseltılir ve fabişinize keyıfle bındıhınız guzel anılarınızı paylaşırsınız bizimle allah kaza bela vermesın
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti haki10 » 05 Mar 2011, 20:35

hoşgeldin.geçmişolsun kardeşim.bende seningibi 1 ay sorunu bulamadım.sonra marş motorundan kaynaklanıyor dediler ve şimdi saaat gibi maşallah.kısa zamanda hallolur inşallah
haki10
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: haki10
Nereden: Kocaeli
Arabanız: felicia sw 1,3

İleti mustklc » 06 Mar 2011, 00:06

benzin pompası gibi geldi
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti balarest » 06 Mar 2011, 10:07

gecmıs olsun

bende ongundur sanayıde cordısı ayaga kaldırmaya calısıyordum sorun cozuldu gıbı suan tecrubede ama ne yazıkkı turkıyede bu ısı bılen bılınclı arıza tanısı koyan cok nazık ozellıkle elektronık aksamlı aracları bılgısayara baglatın ama cıhaz ılerı sevıye olsun yoksa baglanan cıhaz arızalı parcaya en yakın parcalarıda arıza kapsamına alır. ve her ne olursa olsun arıza duzelmezıse taktrdıgınız parcayı gerı sokturun bosa para vermeyın. kıvırtmanın en ıyı taktıgı ""anlamdım olmaz boyle sey vs vs" gazel okuma taktıgıdır.
balarest
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri

İleti cineration » 08 Mar 2011, 14:26

muhtemelen bu araç vuruntu sensörü arızası veriyordur. Vuruntu sensörü yüce oto da bile her modelden 1 adet stok tutulan ve neredeyse hiç arıza yapmayan bir parça.
Bobine gelen kabloyu kontrol etmelerini öneririm
Kabloda kırıklar varsa arızayı herzaman yapmaz
umarım sorunun kısa sürede çözülür.
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti e144552 » 08 Mar 2011, 16:27

Gerçekten çok büyük aksilik, inşallah bir an önce çözülür.
Oturman mümkünse ayakta durma, yatman mümkün ise, oturma!
Kullanıcı avatarı
e144552
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: OCTAVIA 1.4 TSI Elegance

İleti Fabiaist » 09 Mar 2011, 14:47

Sevgili arkadaşlar öncelikle yakın ilginiz için teşekkür ederim. Sorun kısmen çözüldü. mustklc 'nin dediği gibi benzin pompasından kaynaklanıyormuş ama ardı arkası gelmedi aksiliklerin... cineration arkadaşın dediği gibi bilgisayar vuruntu sensörü arızası veriyor. Sesli çalışması(dizel gibi) bu yüzden bunun nedeni de lif tellerden kaynaklanıyor ama ona sıra gelmeden fan motorunda arıza tespit ettik fan motorunu orjinaliyle değiştirmek için söktük ama parçanın gelmesi kar nedeniyle gecikti yani arabayı alalım bugün dokuzuncu gün ve hala bir tur atmadım...ama yakın zamanda güzel anılarımın olacağına ve burada paylaşacağıma inanıyorum...tekrar herkese teşekkürler...
Fabiaist
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yalçınFTT » 11 Mar 2011, 17:44

üstad ilk once hayırlı olsun umarım cozemeyecegın ilk ve tek sorun olur. aynı sorun 2003 fabiamda var araba ilk calıstırmada marsa uzun uzun basarak ve boguk bir sekılde calısıyor sonrasında saat gıbı ama sorunu cozemıyoruz sebebını bulamıyoruz bu sorunu cozersen paylasmanı rıca ederim birde aracta lpg varmı
yalçınFTT
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti Fabiaist » 11 Mar 2011, 19:05

Sorunu çözdük arkadaşlar...Sorun daha önce arkadaşların da dediği gibi benzin pompasından kaynaklanıyormuş onu değiştirdik çalışma düzeldi, fan motorunu da orjinaliyle değiştirdim. Geriye bir tek lif tel kaldı...
Fabiaist
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti felicia_3437 » 11 Mar 2011, 20:41

Fabiaist yazdı:Sorunu çözdük arkadaşlar...Sorun daha önce arkadaşların da dediği gibi benzin pompasından kaynaklanıyormuş onu değiştirdik çalışma düzeldi, fan motorunu da orjinaliyle değiştirdim. Geriye bir tek lif tel kaldı...

yavaş yavaş düzelir abım ya sıkma canını emınım daha sonra bağlanacak sın aracına
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir