fabia diesel için bilgi almak istiyorum

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia diesel için bilgi almak istiyorum

İleti gogo » 12 Mar 2011, 22:52

merhaba arkadaşlar

2008 model opel corsa cdti aracım vardı sattım.daha doğrusu satmam gerekti.yaz veya yaz sonuna doğru
araç almak istiyorum kısmetse.Dizelin tadına vardığımdan dizel almak niyetindeyim.Opel den farklı olsun istiyorumCorsa gerçekten yakıt açısından ve çekiş açısından çok iyiydi.Ama servis olarak çok memnun kalmadım.Amacım aracı veya firmayı kötülemek değil yanlış anlaşılmasun memnuniyetsizliğimi ve araçta gördüğümü yazdım.İnternetten araştırıyorum ve Skoda fiyetları uygun gördüğüm kadarıyla güzel araçlar.
bazı arkadaşlar daha aracı almadan ikinci elinin zayıf olduğunu söylüyorlar . Neden bu araçları piyasada çok göremiyorum ? Ben şimdi aracı almadan satmaktaki sıkıntıdan ziyade benim isteğim yakıtının uygunluğu, konforu ,performansı .bu araçtan alırsam sizlere güvenmek istiyorum gerçekten memnun kalırmıyım? servisleri nasıl dır? bakım fiyatları nasıl dır? ( opel bakım fiyatı 1.3 cdtı 15000-30000-45000 = 450 TL idi.)
opelde şu var babamda opel corsa 1.3 cdti 2006 model var.onunki nin bakım fiyatı 250.00 TL idi benen aşağıdı.Sorduğumda bana mazot filtresinden kaynaklandığını söylediler.15000-30000 bakımlarıı 450 TL ye yaptırım
45000 bakım için aynı bayinin diğer servisine gittim benden 280.00 TL aldılar sebebini sorduğumda aslında mazot filtresinin her bakım değil 2 bakımda bir değiştirilmesi gerektiğini söyledirler .O an fiyattan mutlu oldum ama yediğim kazıktan mutsuz oldum.Fabia da bunları yaşar mıyım? Fabianın en çok tutlan modeli hangisidir?
Sedan mı ? sw mu? hatcbak mi almalıyım? hatcbakde bagaj büyüklüğü nasıldır? Corsa nın ki küçük idi
Sevgili skodam .com üyeleri beni bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim sayılarımla. Bu arada 2. el bakacağım 15000-17000 TL civarında tabi daha düşük bulursam daha iyi olur.

gogo
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: gökhan yıldırım
Nereden: Balıkesir
Arabanız: yok

İleti erdemguner35 » 13 Mar 2011, 00:00

Valla kardeş fabia oturaklı bir araç konforu gayet makul o aralıkta bir araca göre.... Tdı motor az yakan bir motor ama tabi kullanıma göre değişiyor... performansı yeterli... yanlız biraz gürültü çalışır söyleyeyim... 2. eli de sanılan kadar durgun değil hele şu son 2 yıl içinde baya bi hareketlendi bence fabianın ikinci eli... kasa tipine gelince hatchbackler fabia ya en çok yakışan ama corsanın bagajından daha büyük olduğunu sanmam... sedanların bagajı eşşek gibi gir içine kıvrıl rahat sığarsın...geniş yani epey. sw lar ise zor bulunan bir kasa tipi.... ben yağ değişim aralıklarını kendi özel servisimde yaptırıyorum tüm filtrelere ve işçiliğe 100 lira veriyorum(filtreler orjinal) yağıda kendim seçip alıyorum onunda maliyeti sana kalmış... 50 liralık yağda var 120 liralık yağda var... ben castrol edge 5-40 turbo dizel kullanıyorum. böyle yani... ne diyelim umarım kafana göre temiz bir tdı sahibi olursun.

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDEM GÜNER
Nereden: Manisa

İleti gogo » 16 Mar 2011, 19:21

çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler içi saygılarımla.bir şey daha öğrenmek istiyorum hatcbak ile sw arasında çekişte büyük fark olur mu ? bilginiz var mı? bu aracın en çok ttulan modeli hangisidir? mesela opel astra elegance gibi tekrar saygılar
gogo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti felicia_3437 » 16 Mar 2011, 20:13

arac nasıldır fazla bır bılgım yok ama doğru bır kara verdiğinizi söyleye bılırım
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti akilliadam » 16 Mar 2011, 21:40

1 YILDIR FABİA KULLANIYORUM İNAN ÇOK MEMLUNUM
CORSADA KULLANIDIM ÇEKİŞİ VE GİDİŞİ FABİANIN ÇOK DAHA İYİ
KONFORUDA ÖYLE SONUCTA ARKASINDA VW VAR
ARABANI TANIRSAN SENİ SOLLAMA VEYA HIZLANMADA ASLA SENİ YARI YOLDA BIRAKMAZ TURBOSU ÇOK İYİ
YAKITA GELİNCE YAZIN ŞEHİR İÇİ 5 LİTRE
KIŞIN 5.5-6 LİTREYİ BULUYOR YANLIZ BEN KISA MESAFEDE KULLANIYORUM ARACIMI
ŞEHİR DIŞINDA 4.5 LİTRE CİVARINDA
GERÇEKTEN EN YAKIŞAN MODELİ HB.
BENDE HB VAR BAGAŞIMDA OLTA TAKIMLARIM-OTURARKLARIM MİNDERLERİM TERMOSUM HERŞEYİM MEVCUT VE BAGAJI İSTEDİĞİM GİBİ KULLANA BİLİYORUM SEDANIN BAGAJI DAHA GENİŞ AMA HB BABAJ AVANTAJI (ÜST MİNDER ÇIKTIĞI İÇİN VE KOLTUKLAR YATTIĞI İÇİN) DAHA AVANTAJLI İNANINMISIM BUYÜK MALZ HARİÇ EVİMİ FABİŞİMLE TAŞIDIM
BENDE 2 EL ALDIM SANAYİDE USTAM VAR SERVİSE GİTMEDİM DAHA BU GÜN FREN BİRAZ AŞAĞIDA KAVRIYORDU ARABA KONUSUNDA BİRAZ KILIMDIRDA ÖN BALATALAR-ÖN DİSKLER-VE ARKA BALATALARI TAMAMEN ORJİNAL PARÇALAR 190 TL YE ALDIM 100 TLDE İŞÇİLİK VERDİM
BAKIMLARINDADA HAVA-YAĞ-POLEN-MAZOT FİLİTRELERİNİ ONLARDA ORJ.100 TL
BUNLARIN YANINDA ÖN SALINCAK MURÇ-ORTA MURŞLAR VİRAJ LASTİKLERİNİDE 50 TL YE ALDIM
KISACASI PARÇA FİYATI GAYET MAKUL
İKİNCİ ELİ ARACIMI SATMADIĞIM İÇİN TAM BİLMİYORUM AMA BEN ALMAK İÇİN 2 AY GİBİ BİR ZAMAN ARADIM
SEN YİNEDE GÖNLÜNDEKİ ASLANI ARA ŞİMDİDEN ALDIĞIN ARAÇ HAĞIRLI OLSUN ALLAH KAZASIZ BELASIZ BİNMEYİ NASİP ETSİN
akilliadam
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet k.yılmaz
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: octavia amb 1.6

İleti mbarman » 17 Mar 2011, 08:32

arkadaşım ben combi kullanıcısıyım. performans, kullanışlılık ve genişlik açısından tavsiye ederim. 70,75 ve 80ps olan 3 motor seçeneği var. benimki 80lik. 195nm tork. gidişine çekişine olur olmaz marka dayanamaz. yakıt görecelidir kişiye ve kullanım tarzına göre değişir. benim ortalamam aldığımdan beri 5.4l/100km yaz-kış şehir içi şehir dışı karma ortalama. makul bir değer. görünüş olarak fikir vermesi açısından linki aşağıda
otomobilim/buda-benim-esek-t13312.html?hilit=%20buda%20benim%20e%C5%9Fek
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti levent06 » 17 Mar 2011, 09:08

bende hb var 2006 model ama 21500 istiyorum ilk el hata kaza boya yok tertemiz fotolarıda aşağıdaki linkde...
fabia/yikadim-parlattim-fotolarini-cektim-buda-benim-fabiii-t20498.html#p273936
Kullanıcı avatarı
levent06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: levent
Nereden: Ankara
Arabanız: GOLF 6 2011 1,6 MPI

İleti karadağ » 17 Mar 2011, 15:06

Fabia TDI sedan bende 1 senedir kullanıyorum. motor sesi biraz fazla onun dışında dört dörtlük araç. arkadaşın corsasını kullanmıştım, fabia çok daha konforlu geniş ve yola hakim. alırsan pişman olmazsın. yakıtının uygunluğu, konforu ,performansı önemli demişsin. yakıt çok ekonomik teknik verilerden de bakabilirsin, aracı nazik kullanırsan o değerlere yakın sonuçlar alırsın. konfor ortalama bana göre, ama fabia fiyat aralığındaki araçlarla kıyaslarsan çok iyi diyebilirim. Performansa gelince beni en çok memnun eden performansı bakma 75 bg olduğuna torku çok yüksek ve özellikle 0-100 km arası araç çok iyi kaçıyor.
karadağ
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Samsun
Arabanız: artık yok

İleti gogo » 17 Mar 2011, 18:53

arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ediyorum.sizler bir sorum daha olacak bu akşam üzeri bir akadaşımla görüştüm oda araştırıyor kendisi için " FABİA larda ön takımlar zayıfmış" dedi bu konu hakkında bilgi verirseniz çok sevinirm hepinize saygılarımla çok teşekkürler
gogo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ozanakif » 19 Mar 2011, 18:11

gogo yazdı:arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ediyorum.sizler bir sorum daha olacak bu akşam üzeri bir akadaşımla görüştüm oda araştırıyor kendisi için " FABİA larda ön takımlar zayıfmış" dedi bu konu hakkında bilgi verirseniz çok sevinirm hepinize saygılarımla çok teşekkürler

Ön takımlar zayıfmış derken ne demek istediğinizi pek anlamadım.Rot,rotbaşı vb.ise sık sorun çıkaran parçalar değil.Ancak tabla burçları ise doğrudur.Orjinali zayıftır ama ilk arızadan sonra 4 kollu diye tabir edilenlerden taktırırsınız bir daha bu sorunu yaşamazsınız.Tabla burçları ucuzdur ama işçiliği biraz uğraştırır.
Karanlığa küfredeceğine,bir mum yak.
Kullanıcı avatarı
ozanakif
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ozan AKİFOĞLU
Nereden: Erzurum
Arabanız: 2004 TDI Fabia

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir