EPC ikaz ışığı problemi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

EPC ikaz ışığı problemi

İleti hobbit » 15 Mar 2011, 21:25

arkadaşlar bu gün arabamı çalıştırdığımda EPC şığı sönmedi ve gün bıyu yanık bir şekilde kaldı. bu ikaz neyi ifade ediyor. önemli bir uyarı değildir umarım. araçtada hissedilir hiç bir problemde yok aslında.

hobbit
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: sokoda fabia comfort 101hp

İleti LiLPlayya » 16 Mar 2011, 01:59

Bir çok nedeni olabiliyor. Genelde kalitesiz yakıttan kaynaklanır. Fren müşürü arızasındada yanabiliyor bu arıza ışığı. Öncelikle fren pedalına basıp stopların yanıp yanmadığını kontrol edin.
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti taner_octavia » 16 Mar 2011, 02:37

benimde fren pedalının ordaki swich arızalanmıstı bi ara .stoplar yanmıyodu o arıza verdiginde sizde kontrol edin frene basınca stoplar yanıyomu diye.kendiliginden duzeldi benim sonra bidada tekrarlamadı.
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti hobbit » 16 Mar 2011, 23:45

arkadaşlar çok teşekkür ediyorum değerli bilgileriniz iiçin. söylediğiniz gibi aracın frenindeymiş sorun. burada okuduktan sonra hemen aşağıya inip dediğinizi denedim ve gerçeketen frene bastığım halde fren lamblarının yanmadığını gördüm ve ustama götürdüm aracı. 10 dakikada halletti sorunu. tekrar teşekkürler.
hobbit
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: sokoda fabia comfort 101hp

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir