Lpg uyum

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Lpg uyum

İleti ressam » 23 Nis 2006, 00:10

2001 skoda fabia 100hp bir araca sahibim bu araca yeni nesil sıralı
beyinli denen tüp sistemleri ne kadar uyum sağlar .ayrıca bu arabaların
beyin sistemlerinin italyada yapıldığını biliyorum.brc gibi firmalar
araç şase ve motor nosuna göre bilgileri alıp bu araçlara yönelik
farklı tüp sistemleri geliştirdiklerini duydum.(sıralıdan farklı)araç
uyum göstermiyor deniyor bunun nedeni nedir öğrenebilirsem oldukça
memnun olacağım.tşk.

ressam
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Konya
Arabanız: octavia collection plus

İleti yonetici » 24 Nis 2006, 01:17

Fabia için italyan Tartarini marka sıralı gaz enjeksiyon LPG sistemi takıp kullanıyorlar.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti FAVORİT 136L » 24 Nis 2006, 02:45

Bende düşünmüştüm gaz taktırmayı ama motorun performansını kaybedeceğini düşünüp vazgeçtim. Hem zaten gerek yok zaten az yakıyor...

Gaz taktırınca muhakkak performans kaybı oluyor çünkü...

FAVORİT 136L
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti erdal » 12 May 2006, 15:02

BU ARACA LPG TAKTIRMAK YAZIK OLUR.AYAGINI GAZDAN CEKERSEN TUKETIMIN DÜŞTÜGÜNÜ GÖRECEKSİN

SEVGİLER

erdal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ressam » 16 Haz 2006, 17:18

tartarini marka tüp taktırdım. 3500 km oldu şu anda çok süper.95 ile 100000 lira yakıyor.gez gez gaz bitmiyor. 
ressam
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 16 Haz 2006, 19:13

Kaç paraya maloldu ve motor arıza lambanız yanıyor mu?

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti gbasara » 19 Haz 2006, 17:21

arkadaşlar LPG için fazla bir ısrarım yok. 20-25 bin km sonrası kendini amorti edebilir. ama çok fazla yol gezen değilseniz, bence ihtiyacınız da yok. octavia çok az tüketim değerlerine sahip. itinalı bir kullanım ile bir depo ile 900km yol alınabiliyor. elektronik sistemler sayesinde gereğinden fazla yakıt kullanmıyor. klima bile yakıt tüketiminde aşırı bir etkiye sahip değil. ben bir depo ile 890km gittiğim için yazıyorum. şehir içinde de en son 620km yol aldım. önemli olan kullanım tarzınız. LPG taktırsanız bile gerekli koşulları sağlamadığınız sürece yakıt tüketimi fazlalaşır.

ama ille de LPG diyorsanız, yeni sistem enjeksiyonlu tip taktırmanız gerekir (1000-1200 euro). arkadaşım taktırdı ve ben de kullandım, benzinden hiçbir farkı yok, anlamıyorsunuz bile. eskinin gaz ayarı, çok yaktı az yaktı çekiş düştü sorunları yok. ilk çalışmada otomatik olarak benzinle alışma evresinden sonra kendisi gaza geçiyor, kış şartları için uyumlu.

(yanlış bilgilerim olursa özür dilerim)

gbasara
CLASSIC
CLASSIC

İleti ressam » 21 Eyl 2006, 03:21

cevaplarım biraz gecikti. kusura bakmayın. şuan sıralı sistem yeni nesil tüp taktıralı 10000 km oldu.çok araba kullandığım söylenebilir.taktırdıktan sonra bir kere uyarı ışığı yaktı ama bunu sorun etmeyin.lambda  sensör leri çıkan egsozgazında yetersiz değerler tesbit ediyor ve sensör devre dışı kalıyor.bozulmuyor. çıkan sorun zengin yakıt karışımı idi.yeni nesil beyinli tüpler bilgisayar programları ile programlanıyor.benzin ve tüpteki devirler ve çıkan yakıt sonuçları grafiklerle gösteriliyor.iki yakt kullanımındaki çizgiler paralellik gösterince sıkıntı çözülüyor.ben de %15 tüp değerlerini düşürttüm.daha sonra arızayı sıfırlattım servise. bu sorun ilk başlarda oluyor.ama herhangi bir parçayı bozmuyor sadece devre dışı kalmasına sebep oluyor.sorun çözüldükten sonra her şey güzel. 

arkadaşlar ben bu formu taktırmadan önce açmıştım.çok arştırma yaptım 50 sayfanın üzerinde form yazıları okudum.her şey kaliteli bir marka iyi usta ve ince ayarda bitiyor.ayrıca sorusu olanlara cevap verebilirim bildiklerim kadarıyla.      unutmayın lpg benzinden daha temiz bir yakıt
saygılarımla....
ressam
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 21 Eyl 2006, 11:35

Şu anda motor uyarı ışığının yanması sorununuda aştıysanız bence bir mesele kalmamıştır hayırlı olsun güle güle kullanın.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti skodacı » 10 Ekm 2006, 21:29

emir bey aracımızına lpg taktırırsak motor arıza lambası sürekli yanar mı?bunu yanış sebbi ne olabilir?
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skoda_tudor » 10 Ekm 2006, 21:51

OMVL marka sıralı sistem taktırdım cok memnunum performanstan hicbirsey kaybetmiyorsun ve sehir içi ortalama 130 lira yakıyor sehir dısı 100 e kadar dusuyor kesinlikle tavsiye ederim aracım octavia 1.6 hicbir sorun yasamassın dusunursen ve ankaradaysan yardımcı olurum
skoda_tudor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 10 Ekm 2006, 23:09

hayırlısı olsun bende bi cesaret edebilsem önceki aracımda çok sorun yaşadım bundada aynı olucak diye korkuyorum Ouch
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti skoda_tudor » 11 Ekm 2006, 00:12

saol hicbir sorun yok keske daha once taktırsaydım birde bu işi bilen birinin yapması cok onemli ankarada bu işi yalnızca taktırdıgım yer en iyi yapıyor hem performans hem ekonomi fiyat bıraz pahalı ama 1 sene içinde onu karsılıyorsunuz o da var yada ayda 1000 km yapıyorsanız bedavaya geliyor tup ve yarı yarıya bazen yuzde 60 lara varan ekonomi bu devirde bence sart
skoda_tudor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 11 Ekm 2006, 06:47

[quote="skodacı"]emir bey aracımızına lpg taktırırsak motor arıza lambası sürekli yanar mı?bunu yanış sebbi ne olabilir?[/QUOTE]

[quote="ressam"]şuan sıralı sistem yeni nesil tüp taktıralı 10000 km oldu.çok araba kullandığım söylenebilir.taktırdıktan sonra bir kere uyarı ışığı yaktı ama bunu sorun etmeyin.lambda  sensör leri çıkan egsozgazında yetersiz değerler tesbit ediyor ve sensör devre dışı kalıyor.bozulmuyor. çıkan sorun zengin yakıt karışımı idi.yeni nesil beyinli tüpler bilgisayar programları ile programlanıyor.benzin ve tüpteki devirler ve çıkan yakıt sonuçları grafiklerle gösteriliyor.iki yakt kullanımındaki çizgiler paralellik gösterince sıkıntı çözülüyor.ben de %15 tüp değerlerini düşürttüm.daha sonra arızayı sıfırlattım servise. bu sorun ilk başlarda oluyor.ama herhangi bir parçayı bozmuyor sadece devre dışı kalmasına sebep oluyor.sorun çözüldükten sonra her şey güzel. 

arkadaşlar ben bu formu taktırmadan önce açmıştım.çok arştırma yaptım 50 sayfanın üzerinde form yazıları okudum.her şey kaliteli bir marka iyi usta ve ince ayarda bitiyor.ayrıca sorusu olanlara cevap verebilirim bildiklerim kadarıyla.      unutmayın lpg benzinden daha temiz bir yakıt
saygılarımla....
[/QUOTE]
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti Trex » 11 Ekm 2006, 10:34

cok gezıyosanız benzın parası wermek sizi zorlamaya basladıysa taktırın ama az araba kullanıyosanız hıc taktırtmayın ben kendıme gore hesapladım 1800 ytl dedıler tartarını marka 2 senede amortı edıyorum ondan sonra ucuza bınmeye baslıyorum 2 sene sonra zaten aracı deiştirmeye dusunuyorum o yuzden lpg ye gerek duymadım
Trex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Maximus » 29 Arl 2006, 22:26

Bende  Landirenzo marka sıralı taktırdım    şu anda  36 Lt gaz  ile  400-450 Km  arası  gidiyorum performansında çok büyük fark yok

Maximus
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti qw12 » 29 Arl 2006, 22:33

hayırlı olsun bol bol geziniz. lpg ciler çoğalıyor. sayın moderatör ne dersiniz bir de lpg forumu oluşturulsa mı acaba?
qw12
CLASSIC
CLASSIC

İleti fabkolik » 01 Oca 2007, 22:34

peki LPG DE yol bilgisayarındaki değerler okunabiliyor mu???
fabkolik
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir