arkaya hoparlör

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

arkaya hoparlör

İleti hakanerdogan » 14 Tem 2007, 03:47

ya arkadaşlar bildiğiniz üzere bizim bu fabialarda, yada benimkinde sadece önde 2 tweeter+2 hoparlör var. geçen amcamın arabasında müzik dinledim onun arabasında arkadada hoparlör var. çok daha güzel çok daha canlı ses alınıyor hakikatten.

(arabam sedan) hani şu bagajın üstü, arka koltuk başlığının arkasında bi yer var. 'pan' la başlıyan bi yerdi pandiz.... li bişeydi hatırlayamadım. ben oraya 2 hoparlör taktırayım diyorum bide arka kapı kollarının orda tweeter var ama ses vermiyo.

ben şimdi ne yapmalıyım? ne önerirsiniz? arka kapı kolunun ordaki tweeterlara hat var mı? çektirmeli mi?

ne hoparlör önerirsiniz, nerden alayım?(marka cins olaraktan,ankara)  oraya hat çekilir mi? arabanın orijinal skoda symphony radyo+CD sini çıkartmak istemiyorum. bunun gücünün elverdiği ölçüde bi çift hoparlör önerisi bekliyorum ve arka kapının ordaki tweeterlara ne yapmalıyım?

sanayiye mi gitmeli yoksa servis bu işi çözer mi? hangisi ucuza gelir?

aydınlatırsanız sevinirim. saygılarımla...

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alwaysloser » 14 Tem 2007, 13:42

ya müzik dinlemeyi çok seviyosanız arkayada hoparlör taktirin ama yeni arabalarda arkada hoparlör olması benim pek hoşuma gitmiyor sizi bilemem ama iiç görünümü bozuyo kapılardaki hoparlörleri felan güçlendirin daha iiiiii benceee
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti guvenxoca » 14 Tem 2007, 14:09

hakan kardeş bizim 2006 yeni passat tada arkada yerleri var ama hoporlörleri yok komedi....
serviste dandik orjinal 2 hoporlorlere inanılmaz para istediler, sakın serviste taktırma hem ürünler kötü hemde pahalı,ankarada işinin ehli birsürü oto müzik sistemcisi varonlar tertemiz halleder...

yanlız dikkat et onlarda bazen adamı çarpıyorlar ,iyi araştır ,kıyasla bence...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 14 Tem 2007, 19:05

peki orijinal cd çalar her türlü basit hoparlörü çalıştırır mı?

peki sanayide midir bu oto müzikciler? yoksa başka yere mi bakmalı.

şaşmaz, ostim falan... var mıdır buralarda?
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 14 Tem 2007, 21:33

servise zaten gitmeyiz yaa unuttum kazıkçı olduklarını.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti guvenxoca » 15 Tem 2007, 03:11

[quote="hakanerdogan"]peki orijinal cd çalar her türlü basit hoparlörü çalıştırır mı?

peki sanayide midir bu oto müzikciler? yoksa başka yere mi bakmalı.

şaşmaz, ostim falan... var mıdır buralarda?
[/QUOTE]

orjinal cd her hoparlorü gücü yettiğince çalıştırır ama çok güçlü hoparlör takarsan anfi gerekebilir....

müzikçiler sanayidede var örneğin ben şaşmaz da can can oto aksesuardan 4 tane boshmann hoparlör aldım orjinal boyutlarda 100 ytl verdim sony mp3 lü cd  var öncekine göre çok güzel oldu ama daha öncede söyledim kapı içlerinden dolayı kutu etkisi yapmıyor,skodanın akustiği zayıf ama şimdide güzel yani memnunum orjinalinden iyi oldu...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 15 Tem 2007, 03:24

4 tane 100 lira çok iyi. ben diyorum ki ön kapıdaki 2 tweeter ve 2 hoparlör dursun. pandizotta 2 hoparlör olsun. arka kapı kollarının ordaki yerde 2 kapıda birer tweeter olsun. yani 4 hoparlör+4 tweeter ediyo. bende pek bi bilgiye sahip değilim pek bu konularda. bunun mümkünlüğü ne derece onu danışayım dedim. 250 ytl civarı na kurtulabilirmiyim? hat çekmesiydi işçilikdi carttı curttu falan....

ilginize teşekkürler.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti guvenxoca » 15 Tem 2007, 03:52

yani benim aldığım boshmann orta sınıf bir marka ama tatmin oldum açıkcası,tabiki bir pioneer veya sony daha iyidir ama 2-3 kat fiyat farkı var sonuçta işimi gördü fenasa değiller öneririm...
fabia yı hiç bilmiyorum,arka da kapılarda veya kafalıkların arkasında hoparlör yeri varsa büyük ihtimalle hatta vardır buraları kullanabilirsin,yoksa pandizotu kesmek gerekebilir hatta büyük birşey alacaksan pandizotun yerine sunta kestirmen gerekebilir...

sonuç olarak benim hoparlörler orjinal ebatlarında aldım montaj ücreti almadılar can can da sen ek olarak 2 tweeter alıcan onlarda para değil zaten tutsa tutsa 120-130 a halledersin

tabi sony,pioneer,alpin gibi marka istersen  fiyat artar

son bi not,eğer tesisat yoksa  iyi bir yerde çektir ve başında dur...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 15 Tem 2007, 04:48

eyvallah çok sağolun... 3 kuruşluk CD çalara alpine, pioneer, sony alırsan yazık ederiz zaten. çok iyiymiş ya. küçük bişey alırım. pandizotun tutabileceği cinsten. ama pandizotta hopralör yeri galiba yok sabah bi bakıyım ona. yani hatta yoktur heralde. bu işe girersek hattıda çektirecez artık. güzel yerleri şöyle bir araştırmalı en iyisi.

ilginize teşekkürler.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ilker_617 » 15 Tem 2007, 19:16

öncelikle kolay gelsin...Ben kendi yaptırdığımı sölim pandizotu kestirdim we yerine 400 watt kenwood(kfc-6970ie) hoparlör taktırdım [hoparlörlerin sonradan anfiye bağlanabilme özelliği war onada dikkat etmek lazım] we ses werimi çok güzel teyp'te orjinaldir...(yalnız kablo,kesim parası almadı saolsun ÖĞrenciyim diye:))

ilker_617
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Trabzon
Arabanız: FABİA 1.2HTP 2005

İleti AV-2006 » 15 Tem 2007, 22:16

Zevk meselesi tartışma götürmez.Ancak bende kendimce birşeyler yazayım.Bundan önceki araçlarımda,uzun yol seyahatlerimde arkada oturan şahıslardan(annem,babam,dedem)hep şunun sesini kıs bi oğlum;dediklerini hatırlıyorum.Tabi elden ne gelir hemen sesi önlere alıp dinlemeye devam.Fabia'da arka hoparlör olmayışı beni şaşırtmasına rağmen bu yüzden çok da önemsemedim.Önlerden de ses baya kaliteli geliyor.(Tabi bana göre)Bir de olayın tesisat boyutu var;kabloları geçirmek,eğer daha büyük çapta hoparlör istyorsan kestirmek uydurmak falan.Neyse tabi profesyonel yapan yerler var ama bence yinede gerek yok.Sen bilirsin kolay gelsin.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti hakanerdogan » 16 Tem 2007, 02:24

ya bizimde arkada annemle kardeşim oluyo hep şikayette bulunuyorlar ya oğlum babandan para istede şu arkaya hoparlör taktır, önde ses güzel, arkada çok bayık diyorlar. bana sorarsanız sürücü ve ön yolcu için sorun yokta, arkada şikayet eden bi annem ve kardeşim var biraz da bu yüzden girişeyim bu işe dedim. bide 6 hoparlörlü bi araçta müzik dinleyip çok etkilendim o da beni gaza getiren şey oldu. henüz zaman buldukça araştırıyorum. uygun bi anımda gideceğim bu iş için.

tekrar teşekkürler.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti AV-2006 » 17 Tem 2007, 03:48

Pioneer servisleri bu hizmeti çok iyi veriyor.Fabia'dan önceki Tipo'ya arkaya taktırmıştım..Zaten bizimkilerden tepkiyi ondan sonra almıştım.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti hakanerdogan » 17 Tem 2007, 04:19

çok hoparlör ses kalitesini çok iyi yönde etkiliyor.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir